Мешканці та гості м. Миколаєва можуть безоплатно та анонімно пройти тестування на ВІЛ/СНІД:

- У Вашого сімейного лікаря, згідно пакету безоплатних медичних послуг НСЗУ;

- У центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Миколаєва - переглянути номери телефонів контакт-центрів;

- У кабінетах "Довіра" на базі багатопрофільних лікарень м. Миколаєва:

Центр соціально-значущих хвороб: 24-11-01;

Міська лікарня №1, поліклініка - 37-61-69;

Міська лікарня №3, поліклініка - 44-43-98;

Міська лікарня №4, поліклініка - 47-08-96;

Міська лікарня №5, поліклініка - 76-92-01;

Міська лікарня швидкої медичної допомоги, поліклініка - 47-94-78;

- У жіночіх консультація пологових будинків м. Миколаїва (для жінок):

Пологовий будинок №1, консультація №1 - 37-41-83;

Пологовий будинок №2, консультація №2 - 55-71-72;

Пологовий будинок №3, консультація №3 -  41-35-21;

Зупинимо поширення інфекції разом!

aids

fire
 
Чим погане випалювання рослинності та спалення сміття на подвір'ї? Це цілий перелік шкідливих впливів як на своє та здоров'я оточуючих, так і на довкілля! Набагато краще компостувати рослинні рештки та удобрювати компостом ґрунт. Тліюче листя виділяє чадний газ, який блокує постачання кисню до тканин організму. При спалюванні виділяється бензопірен, що може викликати у людини рак. З димом у повітря виходять діоксини - одні з найотруйніших для людини речовин. В першу чергу, страждають люди похилого віку, діти та вагітні жінки. При згорянні виділяється вуглекислий газ та оксид азоту. Це може викликати бронхоспазми, алергію, кашель, задуху.

oberezhno gribi

В Україні почастішали випадки отруєння дикорослими грибами

Протягом серпня зафіксували 11 випадків отруєння дикорослими грибами, постраждали 17 дорослих і 2 дітей.

Від початку осені спостерігається збільшення кількості випадків отруєння дикорослими грибами. Станом на 10 вересня уже зафіксували 12 випадків отруєння дикорослими грибами.

Зокрема, найбільше постраждалих — 7 людей, у т.ч. 5 дітей, 2 з них померли — зареєстрували у Вінницькій області.

Нагадуємо правила збирання та споживання грибів.

Наприкінці літніх канікул батьки починають активну підготовку дітей до нового навчального року. Перед першим вересня вони прагнуть переконатися, що дитина забезпечена всім необхідним для продуктивного навчання та ефективного засвоєння знань.

Міністерство охорони здоров’я України наголошує: не менш важливо пам’ятати і про заходи підтримки та зміцнення здоров’я, зокрема, профілактичні медичні огляди. Відповідно до законодавства неповнолітні мають проходити їх раз на рік. Схема оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів і форми довідок, які необхідно надавати, вступаючи до школи, затверджені наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 року.

ambrosia

Середнебезпечних для здоров’я людини факторів, які викликають алергічні хвороби, значне місце займають рослини, особливо ті, які ростуть біля наших домівок. Однією з найбільш алергенних вважається амброзія полинолистна. Квітковий пилок в період цвітіння амброзії, який припадає на середину серпня і триває аж до жовтня місяця, має надзвичайно високу алергенну дію на організм людини.

В першу чергу спека впливає на людей з серцево-судинними захворюваннями: гіпертоніків, людей з ішемічною хворобою серця, а також з хронічними захворюваннями (наприклад, з цукровим діабетом). Крім того, вона позначається на людях, що займаються фізичною працею, що працюють на вулиці або в сильно нагріваємому приміщенні, де немає кондиціонерів, або ведуть вуличні роботи. Також погано переносять спеку діти: чим менша дитина, тим складніше вона переносить високі температури, так як у неї ще не розвинена адаптація.

У спекотну погоду важливо правильно підбирати одяг. Тому раджу обов'язково носити головні убори, бажано з полями, щоб прикривалися обличчя і вуха, а одяг повинен бути з коміром і рукавами (якщо людина перебуває на сонці). При цьому перевагу слід віддавати натуральним або спеціальним легким тканинам, які захищають і не заважають теплообміну. Дітей же важливо не укутувати, досить вкривати від сонця.

mushrooms

За 5 місяців 2021 року в Україні зареєстрували 19 випадків отруєння дикорослими грибами, унаслідок яких постраждало 35 людей, з них 12 дітей. Унаслідок отруєнь померли 1 дорослий і 2 дитини. https://bit.ly/2Sve8Xx

Нагадуємо правила збирання та споживання грибів:
- найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, які вирощують штучно, належно контролюють і продають у торговельній мережі;
- не купуйте гриби на стихійних ринках;
- уважно оглядайте гриби, звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки;
- збирайте лише добре знайомі вам гриби, за найменшого сумніву одразу викиньте гриб — не залишайте його поряд з іншими;
- не беріть занадто молоді чи старі гриби — їх легко переплутати з отруйними;
- не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій, адже гриби вбирають у себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали;
- не збирайте гриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає — віддає воду і збільшує концентрацію токсинів;
- не куштуйте сирі гриби;
- удома ще раз ретельно перевірте гриби — усі сумнівні треба викинути;
- готуйте гриби протягом першої доби після збирання;
- варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хв;
- зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям. Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
 
Джерело: Центр громадського здоров'я України

snakeДорослі з дітьми масово виїжджають на  відпочинок за місто, в ліс чи до водойм, а саме в таких місцях мешкає чимало змій. Гадюку звичайну, мідянку, вужа, веретільницю (власне, це не змія, а безнога ящірка) усе частіше можна зустріти на городах, подвір’ях, де є побутове сміття, звалище будівельних чи інших матеріалів, на берегах річок та озер, сінокосах, узліссях. До отруйних відносяться гадюка звичайна та мідянка.

Щороку від укусів змій страждає сотня людей. У зв’язку із цим дуже важливо розрізняти зміїні укуси та вміти своєчасно надати домедичну допомогу потерпілому і намагатися якнайшвидше доставити його до лікарні.

panic syndromПанічна атака – це несподіваний,  "безпричинний" напад,  що супроводжується  порушенням емоційного стану від легкого емоційного дискомфорту до  панічного, некотрольованого страху смерті та вегетативними проявами: ускладнене дихання, запаморочення, тремтіння, ознобоподібний стан, хворобливе або прискорене серцебиття, пітливість, задуха, нудота або дискомфорт в шлунку, деперсоналізація, відчуття нереальності, оніміння або поколювання голками - частіше в кінцівках, почервоніння обличчя, «гусяча» шкіра, біль і дискомфорт у грудях.