УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Єдиний вебпортал вакансий МОЗ України презентує Єдиний вебпортал вакантних посад у державних і комунальних закладах охорони здоров’я: medvacancy.moz.gov.ua.

Портал дозволяє розміщувати оголошення про вакансії, брати участь у конкурсах на посади (у тому числі й на зайняття посади керівників), а також відстежувати результати проведених конкурсів.

Користування ресурсом абсолютно безкоштовне, а реєстрація доступна як керівникам закладів, так і кандидатам на посади.

Важливо зазначити, що державні та комунальні медичні заклади зобов'язані подавати інформацію про нові вакансії до порталу протягом 10 робочих днів.

Адмініструє портал державне підприємство «Електронне здоров’я», яке також надає технічну підтримку та консультації.

Якщо у вас виникли питання щодо роботи з порталом, звертайтеся на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Робимо процес працевлаштування у медичній сфері прозорим та ефективним!

 

🧠
В Україні за час повномасштабної війни на 16% збільшилася кількість інсультів. За даними МОЗ, через війну інсульти молодшають на 10-15 років.
👉Інсульт – це порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. Інсульт виникає, коли судина блокується тромбом або розривається. Частина мозку не може отримати з кров’ю кисень та поживні речовини і як наслідок починається смерть його клітин.
📌Серед основних факторів, які підвищують ризик виникнення інсульту: високий кров'яний тиск; високий рівень холестерину; порушення серцевого ритму; надлишкова вага; цукровий діабет.
Інсульт може призвести до інвалідності та смерті. Тому особливо дорогоцінним є час! 🕐Чим швидше людині нададуть кваліфіковану медичну допомогу – тим більше шансів на одужання та реабілітацію.
 
🩺У місті Миколаєві медичну допомогу хворим з мозковим інсультом надають 4 міських лікарні, які мають відповідні договори з НСЗУ – міська лікарня №1, міська лікарня №4, міська лікарня №5, міська лікарня швидкої допомоги.
👆Як зазначають спеціалісти, наразі в інсультних відділеннях фіксується збільшення пацієнтів, що обумовлено схильністю до факторів ризику, постійною психологічною напругою через життя у прифронтових умовах, зростанням населення міста, а також настанням літнього сезону.
Така тенденція повторює і загальноукраїнську. За даними МОЗ, лише за минулий рік близько 90 тис. пацієнтам в Україні було діагностовано гострий мозковий інсульт.
У Миколаєві торік з гострим мозковим інсультом проліковано 2156 хворих. Цей показник на 20 % вище попереднього.
💯В Першій лікарні інсультна служба, яку очолює Володимир Нікулін, є одним із найважливіших та пріоритетних напрямків. Тут зосереджено інноваційне для України лікувальне і діагностичне обладнання; впроваджуються сучасні методи лікування. Спеціалісти намагаються надати пацієнтам допомогу упродовж перших 3-4 годин, щоб збільшити шанси повернутися до повноцінного життя та уникнути тяжких й незворотних наслідків. Лікарі постійно навчаються у провідних колег, є можливість підвищення кваліфікації на тренінгах, семінарах, безпосередньо на практиці. Створено сучасні умови для роботи спеціалістів, а також комфортні палати для пацієнтів.
❗️👍Наразі у ангіоневрологічному відділенні відкрито декілька вакансій на посаду лікаря-невролога.
МЛ1 ангіорграфічне 1
МЛ1 ангіорграфічне 2
МЛ1 ангіорграфічне 3
МЛ1 ангіорграфічне 4
Запрошуємо приєднатися до однієї із найсильніших команд спеціалістів цього напрямку.🦹‍♂️
Протягом 2023 року у закладах охорони здоров’я міста Миколаєва із застосуванням сучасного методу лікування – тромболітичної терапії 💉було проліковано 126 хворих з мозковим ішемічним інсультом.
Такий метод вважають єдино ефективним 👍при розвитку ішемічних інсультів. Повністю відновлюється кровообіг в уражених тромбами ділянках кровоносної системи, що зберігає нормальну роботу головного мозку без найменших його пошкоджень. Таким чином, інсультний стан вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до нормального життя.😊
Медичну допомогу хворим з мозковим інсультом в Миколаєві надають 4 міські лікарні, які мають відповідні договори з НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» (Міська лікарня №1, Міська лікарня №4, Міська лікарня №5, Міська лікарня швидкої медичної допомоги).
Тромболізис проводиться з використанням медпрепарату «Актилізе» та є безкоштовним для пацієнтів, в яких виявили ішемічний інсульт. В медичних закладах цей препарат в наявності в достатній кількості.
⏳Введення тромболітичного препарату в перші 4,5 год після появи перших симптомів вважається найефективнішою і найбезпечнішою стратегією лікування ішемічного інсульту.
При будь-яких проявах симптомів ішемічного інсульту звертайтесь за телефоном 103. Бригада швидкої допомоги згідно встановленого маршруту пацієнта в терміновому порядку доставить пацієнта саме в той лікувальний заклад, який надає медичну допомогу хворим з мозковим інсультом.
‼️ Прояви симптомів ішемічного інсульту:
🔻раптовий сильний головний біль;
🔻раптова слабкість;
🔻параліч половини тіла, обличчя;
🔻раптове порушення мови;
🔻порушення чіткості зору;
🔻блювання, нудота;
🔻іноді втрата свідомості.
Вчасне звернення пацієнтів за медичною допомогою та обстеження пацієнта в межах «терапевтичного вікна» дає можливість провести лікування, застосовуючи тромболітичну терапію при ішемічному інсульту, що прискорює одужання пацієнтів!
Будьте уважними до свого здоров’я! Бережіть себе та своїх близьких!👌

👩‍🦽Якщо людина не здатна до самообслуговування через стан здоров’я, вона може отримати послуги з догляду. Такі послуги можуть надаватись як комунальними, недержавними надавачами соціальних послуг, так і фізичними особами на професійній чи непрофесійній основі. 

Детальніше про те, як оформити догляд за людиною похилого віку чи з інвалідністю – у відео Уряд онлайн 

 

❗️ Через війну, яку розв’язала росія, кількість людей з ампутаціями зростає щодня. Усі вони потребують якісної медичної допомоги, реабілітації та протезування.
Процес відновлення – складний і тривалий. До нього залучена велика кількість спеціалістів: лікарів, фахівців із реабілітації, протезистів та соціальних працівників.
Водночас після такого поранення людина часто розгублена і не знає, що робити далі. Тож разом із міністерством соціальної політики ми підготували матеріал, який допоможе розібратися з тим, яким є маршрут пацієнта з ампутацією.
❗️Важливо пам’ятати! Протезування в Україні — безоплатне. Держава гарантує встановлення якісних протезів, покриває їхнє обслуговування та, за потреби, ремонт. Для отримання якісного протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності.
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією 1
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією 5
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією 4
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією 3
МОЗ маошрут пацієнтаз ампутацією 2

 

 16 днів проти насильства

1578 – з питань протидії торгівлі людьми;

1588 – з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;

0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;

0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів;

0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.

Ризик кишкові інфекції

Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області попереджає, що масштабні підтоплення та осушення великих територій, які відбуваються унаслідок руйнування Каховської ГЕС несуть за собою ризик масового захворювання гострими кишковими інфекціями (ГКІ).

Як відбувається зараження кишковими інфекціями?

Факторами передачі збудників інфекції служать насамперед забруднена вода, інфіковані харчові продукти, брудні руки і предмети побуту, а також комахи, що забруднюють харчові продукти. Збудники гострих кишкових інфекцій проникають в організм через рот людини і активно розмножуються в шлунково-кишковому тракті, викликаючи прояви хвороби. Виділяючись з кишківника хворого, вони потрапляють в зовнішнє середовище: у ґрунт, воду, їжу, на предмети домашнього ужитку.

Найбільш характерні особливості більшості гострих кишкових інфекцій - здатність збудників порівняно довго виживати поза організмом людини.

Ознаки захворювання:

Збудники гострих кишкових захворювань, їх токсини вражають не тільки шлунково-кишковий тракт, але і центральну нервову систему. У більшості хворих підвищується температура тіла, порушується діяльність шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи, часто уражаються печінка, селезінка та інші внутрішні органи. Ознаки цих захворювань можуть відрізнятися: якщо для дизентерії, наприклад, більш характерний пронос, то для черевного тифу - висока температура.

Щоб запобігати зараженню, необхідно дотримуватися наступних правил:

- для пиття використовувати тільки кип'ячену воду;

-не пити воду з випадкових вододжерел, водопроводу, призначеного для технічних цілей, колодязів та неглибоких свердловин;

-воду для приготування їжі і господарських потреб брати тільки з перевірених вододжерел;

-кип'ятіть або дезінфікувати іншим способом воду, взяту для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду з джерел, якість води в яких невідома, у т.ч. з відкритих водойм;

-молоко (як сире, так і пастеризоване фляжне) обов'язково кип'ятити;

-овочі, фрукти, ягоди ретельно мити в проточній воді, можна з використанням щітки та господарського мила, обдавати окропом;

-для оброблення різних видів продуктів використовувати різні дошки;

-не вживати в їжу продукти, доброякісність яких викликає сумнів;

-суворо дотримуватися термінів вживання та умов зберігання продуктів харчування;

-всі харчові продукти вкривати від комах, харчові відходи тримати в контейнерах з кришкою, знищувати мух;

-ретельно мити руки з милом, особливо перед приготуванням та вживанням їжі, після повернення з вулиці, користування туалетом, забруднення, при неможливості цього – використовувати засоби дезінфекції, вологі дезінфікуючи серветки.

! Увага! При болях у животі, блювоті, проносі, підвищенні температури тіла та інших патологічних проявах не займайтеся самолікуванням - негайно звертайтеся до лікаря. У цьому запорука вашого швидкого одужання і безпеки для оточуючих.

Пам’ятайте!
Знати – значить упередити і зберегти життя і здоров’я!

Наш ворог підступний, то ж маємо бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

Міністерство охорони здоров’я підготувало низку матеріалів:

 Алгоритм дій у разі радіаційної аварії

 Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії

 Пам’ятка: йодна профілактика у разі радіаційної аварії

 8 відповідей на запитання щодо йодної профілактики

 

xivcnzaerftlwhhe

kf0p1mboqz9hw3vs

Йодна профілактика

Сказ МОЗ 1Згідно даних Держпродспоживслужби у 2022 році в Україні зафіксували 469 неблагополучних пунктів  по сказу.

Найбільша кількість випадків захворювання тварин на сказ була зареєстрована у Вінницькій, Хмельницькій та Київській областях, найбільше серед котів – 168, собак – 150,  лисиць – 98, великої рогатої худоби - 6, коней і свиней по 1 випадку.

У 2022 році зареєстровано 2 летальні випадки серед людей у Харківській і Житомирській областях.

Згідно даних ДУ «Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» з початку 2023 року у Миколаївській області зафіксували 18 випадків звернень людей, які були укушені хворими тваринами   (у Баштанському районі – 2 випадки, Вознесенському – 10, Березанському – 3, Новоодеському – 3).  У місті Миколаєві зареєстровано 2 звернення (до Міських лікарень №4, №5).

Ситуація з захворювання на сказ тварин ускладняється. Тому є декілька причин: міграція до лісу домашніх тварин, які залишилися без господарів та неможливість повного обмеження контактів домашніх тварин з дикими, збільшення популяції лисиць, які є основним джерелом даної інфекції, та відсутність щорічної оральної вакцинації диких тварин (авіація розкидала вакцину в мисливських угіддях усієї країни).

За прогнозами найближчим часом на Україну чекає спалах випадків захворювання на сказ.

Сказ — це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене вірусом сказу, який викликає стрімке пошкодженням центральної нервової системи. Якщо постраждалому своєчасно не надати кваліфіковану медичну допомогу, смерть неминуча. Єдиний спосіб запобігти хворобу -  це вакцинація.

Інкубаційний період (період від потраплянням збудника до початку проявів хвороби) сказу зазвичай триває 1-3 місяці, але може варіюватися від 1 тижня до 1 року в залежності від різних факторів. Це означає, що симптоми хвороби можуть виникати протягом цього періоду з моменту укусу.

Запам’ятайте, що після укусу не треба чекати симптомів! Навіть якщо укус був не до крові, слина зараженої тварини могла потрапити на подряпини, а це - пряма загроза заразитися.

Збережіть собі ці правила:

- Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя;

- Дезінфікуйте рану. Використайте антисептичний засіб на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе);

- Зверніться до найближчого медичного закладу. В місті Миколаєві:  до травмпункту Міської лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Корабелів, 14В) або до лікаря травматолога поліклінічних відділень міських лікарень: Міської лікарні №1 (вул. 2-га Екіпажна, 4), Міської лікарні №3 (вул. Космонавтів, 126), Міської лікарні №4 (вул. Адмірала Макарова, 1), Міської лікарні №5 (просп. Богоявленський, 336) та Міської дитячої лікарні №2 (вул. Декабристів, 23А, вул. Садова, 30, вул. Курортна, 3/1). Вакцини в наявності.

- Якщо є можливість - зверніться до ветеринарної служби з твариною, яка вас вкусила. Там проведуть дослідження цієї тварини. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс профілактичних щеплень.

Скільки триває курс вакцинації?

Щеплення від сказу – це звичайна внутрішньомязова ін’єкція. Графік зазвичай такий:

1-ша доза  – День 0 (день, коли стався інцидент) 

2-га доза  – День 3

3-тя доза  – День 7

4-та доза  – День 14

5-та доза – День 28

Як бачите, ніяких “40 уколів в живіт” не існує

Профілактичне щеплення можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом.

Найпростіший захист – уникнення контакту з інфікованими тваринами. Не чіпайте їх і, за можливості, уникайте зон, де вони можуть мешкати. Адже, наприклад, зграї диких собак можуть захищати свою територію і напасти першими. У таких випадках, на жаль, слідкувати за станом здоров’я тварини неможливо. Як і визначити, чи вона інфікована вірусом сказу.

Також варто навчити дітей не чіпати безпритульних тварин – навіть, якщо це котик, якого всі знають у вашому дворі.

Якщо маєте домашніх улюбленців, обов’язково вакцинуйте їх за графіком щеплень.

Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження

Зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.

Сказ МОЗ 2

Сказ МОЗ 3

Сказ МОЗ 4

jpg
Пенсійний фонд України надає розяснення -
❗️ Допомога по вагітності та пологах жінкам, які провадять незалежну професійну діяльність, надається за умови сплати внесків❗️
В Україні право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності (допомога по вагітності та пологах належить саме до таких виплат) мають застраховані особи (Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
До застрахованих осіб належать фізичні особи, які згідно із законодавством підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню і сплачують (або за яких сплачуються) страхові внески.
❗️ Тобто жінці, яка провадить незалежну професійну діяльність, допомога по вагітності та пологах надається за умови, що вона перебуває в статусі застрахованої особи і не має заборгованості зі сплати єдиного внеску за період до видачі листка непрацездатності (за місяці розрахункового періоду, а також місяць видачі листка непрацездатності), та це підтверджується документально (довідкою з територіального фіскального органу про відсутність заборгованості по сплаті єдиного внеску та копіями відповідних Податкових декларацій, до яких включено інформацію про нарахований єдиний внесок, а також копіями платіжного документу про сплату єдиного внеску).
Право на допомогу по вагітності та пологах виникає за умови настання 30 тижнів вагітності під час перебування в статусі особи, яка провадить незалежну професійну діяльність.
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Розмір такої допомоги становить 100 % середнього доходу, обчисленого у порядку, встановленому Урядом.
Підставою для призначення допомоги по вагітності та пологах є сформований на основі медичного висновку листок непрацездатності з причиною непрацездатності «Вагітність та пологи».
Враховуючи, що особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, одночасно є страхувальником по відношенню до себе та застрахованою особою, відображення листків непрацездатності для неї здійснюється через кабінет страхувальника на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
Підставою для фінансування страхувальників є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані застрахованим особам суми страхових виплат за їх видами.
Для зарахування страхових коштів потрібно відкрити окремий поточний банківський рахунок.
📌 Детальніше: https://bit.ly/418pwXe

флюрографія 2

Навіть під час війни важливо стежити за станом свого здоров’я та вчасно звертатися до лікаря.

Якщо ви в безпеці, піклуйтеся про себе та не відкладайте лікування на потім. Зверніться до свого сімейного лікаря для отримання направлення на флюорографічне обстеження. Адже планове щорічне проведення флюорографії здатне виявити хворобу до початку ускладнень.

Зробити флюорографію можна медичних закладах м. Миколаєва:

Заклад  охорони здоров’я

Адреса

Міська лікарня №3

вул. Космонавтів, 126 (поліклінічне відділення)

Міська лікарня №4

вул. Адмірала Макарова, 1 (поліклінічне відділення)

Міська лікарня №5

просп. Богоявленський, 336

Центр первинної медико-санітарної допомоги  №1

пров. Кобера, 15а

Центр первинної медико-санітарної допомоги  №3

вул. Шосейна, 128

Центр первинної медико-санітарної допомоги  №4

вул. Адміральська, 6

Центр первинної медико-санітарної допомоги  №6

вул. Шосейна, 58

Центр соціально значущих хвороб

вул. 3-я Воєнна, 8

За направленням  сімейного лікаря – безкоштовно.