УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Як оформити інвалідність
Якщо ви опинилися за кордоном під час воєнного стану та потребуєте оформлення інвалідності – це можна зробити дистанційно!

10 жовтня 2022 - Тривожний ранок для всієї країни. Проте маємо зберігати спокій та бути готовими до будь-якої ситуації.

МОЗ України нагадує основні правила домедичної допомоги для цивільних.

Детальніше про алгоритми домедичної допомоги — у відеокурсі за посиланням https://bit.ly/3yu1euw  

Домедична допомога для цивільних 1

Домедична допомога для цивільних 2

Нас не залякати та не здолати, але страшно буває всім — це нормально!

Якщо ви потребуєте допомоги, звертайтеся за одним із номерів «гарячих ліній» психологічної підтримки:

0 800 505 201 – «Гаряча лінія» МОЗ;

1547 – Урядова лінія;

0 800 33 20 29 – Лінія допомоги для ветеранів та членів їхніх родин Українського ветеранського фонду;

1548 – Лінія Мінреінтеграції;

0 800 100 102 – Лінія Національної психологічної асоціації;

0 800 210 160 – Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»;

(044) 456 17 02, (044) 456 17 25 – Лінії Київського міського центру психолого-психіатричної допомоги при станах душевної кризи;

0 800 211 444 – Лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції

7333 – Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine;

0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного); 116 123 (з мобільного) – Лінія ГО «Ла Страда-Україна»

Гаряча лінія психологічної допомоги

Наш ворог підступний, то ж маємо бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

Міністерство охорони здоров’я підготувало низку матеріалів:

 Алгоритм дій у разі радіаційної аварії

 Що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії

 Пам’ятка: йодна профілактика у разі радіаційної аварії

 8 відповідей на запитання щодо йодної профілактики

 

xivcnzaerftlwhhe

kf0p1mboqz9hw3vs

Йодна профілактика

Наш ворог підступний, то ж маємо бути готовим до будь-яких надзвичайних ситуацій, зокрема і пов’язаних з поширенням радіації.

Національна лабораторія записала для українців корисне відео з дієвими порадами у випадку ядерного удару.

Експерти зазначають, якщо станеться непоправне – у вас буде від 10 до 20 хвилин, щоб найти укриття.

Треба пам’ятати, що людина може тимчасово осліпнути. Ядерні вибухи, які по суті є мініпрототипами сонця, перевантажують зір. Відсутність зору може тривати близько хвилини, якщо катастрофа відбулася вночі – то близько 30 хвилин.

Громадянам радять не залишатися в машині. Металеві двері та скляні вікна занадто тонкі, аби захистити від випромінювання.

Треба знайти підвал або бігти до багатоповерхівки. Слід пам’ятати, чим більше товстих стін між вами та радіацією, тим безпечніше.

Якщо поряд є метро – прямуйте туди, там ви забезпечите для себе гідний рівень захисту.

Якщо ви вдома, треба щільно зачинити вікна, двері, каміни, кондиціонери, витяжки.

Якщо біда застала вас зненацька на вулиці, треба закрити ніс та рот ганчіркою, бажано заплющити очі та бігти в укриття.

Далі обережно зніміть весь одяг, покладіть його в поліетиленовий пакет. Слід ретельно прийняти душ з миючими засобами.

Як можна довше не виходьте на вулицю.

Захистити себе від впливу радіації можливо лише за умови дотримання трьох основних правил – перебувати в укритті, стежити за офіційною інформацію та виконувати вказівки органів влади.

 

психол допомога

Національна психологічна асоціація пропонує отримати психологічну допомогу за Єдиним номером в Україні 0-800-100-102.

Лінія працює з 10:00 до 20:00 години без вихідних, всі дзвінки безоплатні. 

Адміністратор лінії прийме дзвінок, визначить зручний для вас формат роботи (аудіо чи відео) і скерує до вільного психолога на лінії.

Наша країна переживає складні часи. Щодня наші громадяни втрачають життя та здоров’я, домівки, стосунки, роботи та бізнеси. Міста та селища зазнають руйнувань.

Реакції на перелічені ситуації у різних людей можуть бути різними, хтось здатний знайти опори для себе та опановувати негативні переживання, а хтось потребує допомоги та підтримки.

Вчасно отримана психологічна підтримка та за необхідності – звернення за професійною допомогою, можуть допомогти вам або вашій близькій людині повернути здатність до якісного життя.

ФАКТ: «Інгаляції» над картоплею можуть спричинити опіки, підвищення температури, набряки та різного роду ускладнення.
Багатьом знайома ситуація, коли батьки відварювали картоплю, садили дитину над нею та змушували дихати паром. Для «кращого» ефекту треба було ще накритися рушником чи покривалом. У такий спосіб ніби можна ефективно боротись із кашлем та швидко вилікувати застуду. Але насправді таким народним методом можна сильно нашкодити здоров’ю.
«Інгаляції» над паром картоплі з'явилися не на порожньому місці. Сухе повітря спричиняє відчуття дискомфорту під час застуди, оскільки сильно подразнює слизові оболонки носоглотки. Зволожене повітря вилікувати застуду не зможе, а ось полегшити симптоми — цілком. Але для цього потрібно користуватися зволожувачем повітря, а не експериментувати із диханням над картоплею, і то лише за умови, якщо у вашому помешканні повітря сухе.
potato

В закладах охорони здоров’я м. Миколаєва встановлюються автоматичні зовнішні дефібрилятори.

Автоматичний зовнішній дефібрилятор (АЗД) це прилад для відновлення серцевого ритму, розроблений для надання першої допомоги при загрозливих життю аритміях, а також раптовій зупинці серця. Відомо, що щороку в Україні 70% смертей стається саме через серцево-судинні захворювання, а близько 40% з них трапляється через раптову зупинку серця. У випадках зупинки серця найбільше шансів на життя має людина, якій було надано допомогу у перші хвилини. Простий інтуїтивний інтерфейс, зрозумілі і спокійні голосові підказки, чіткі інструкції дозволяють провести ефективні реанімаційні заходи навіть не підготовленій людині. АЗД розташовуються на видному місці, а спеціалізовані наліпки допомагають скоріше дістатися до нього. Зокрема в пологовому будинку №3 АЗД розташований в холі жіночої консультації (вул. Київська, 3). Це місце обрали не випадково, щодня тут буває значна кількість пацієнток. І якщо раптом у когось із них або у людини поруч з закладом зупиниться серце — шанс врятувати життя буде більшим.

 

 

Як користуватись АЗД розповідає Базовкін Володимир Вікторович, завідуючий реанімаційним відділенням пологового будинку №3

 

 

 Ми щиро сподіваємось, що використання цього приладу нікому не знадобиться, але якщо настане така ситуація, медики міста завжди готові до негайної допомоги.

ice
 
Як можна зменшити ризик травм у ожеледицю
 • Будьте готові впасти, про всяк випадок, під час ходьби.
 • Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті торбами.
 • Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.
 • При порушенні рівноваги швидко присядьте – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.
 • Падайте в ожеледицю з мінімальним збитком для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб знизити висоту. У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.
 • Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але й отримання більш важких травм, особливо переломів.
 • Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.
 • Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар.
 • Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в ожеледицю. Пам'ятайте, що в ожеледицю значно збільшується гальмовий шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі.
 • Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми частіше всього важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.
 • Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з поганими наслідками.
 • Тримайтеся подалі від будинків, ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку являють собою бурульки, особливо у період танення льоду та снігу.
 • Літнім людям краще в "слизькі дні" взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, яку можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років отримують при падінні.
 • Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу – небезпечні для здоров'я.
 • Не виходьте без потреби на вулицю, якщо ви слабкі. Зачекайте поки не приберуть сніг і не розкидають пісок на обмерзлий тротуар.
Перед виходом із будинку змайструйте на підошви та підбори вашого взуття "льодоступи":
 • прикріпіть на підбори перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;
 • наклейте лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і підбори (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натріть піском (на один-два дні вистачає);
 • натріть наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпіть його на підошву (але від води піщини наждакового паперу рано чи пізно обсипаються);
 • намажте на підошву клей типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.
 • Пам'ятайте, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м'якої основи та без високих підборів.

Мешканці та гості м. Миколаєва можуть безоплатно та анонімно пройти тестування на ВІЛ/СНІД:

- У Вашого сімейного лікаря, згідно пакету безоплатних медичних послуг НСЗУ;

- У центрах первинної медико-санітарної допомоги м. Миколаєва - переглянути номери телефонів контакт-центрів;

- У кабінетах "Довіра" на базі багатопрофільних лікарень м. Миколаєва:

Центр соціально-значущих хвороб: 24-11-01;

Міська лікарня №1, поліклініка - 37-61-69;

Міська лікарня №3, поліклініка - 44-43-98;

Міська лікарня №4, поліклініка - 47-08-96;

Міська лікарня №5, поліклініка - 76-92-01;

Міська лікарня швидкої медичної допомоги, поліклініка - 47-94-78;

- У жіночіх консультація пологових будинків м. Миколаїва (для жінок):

Пологовий будинок №1, консультація №1 - 37-41-83;

Пологовий будинок №2, консультація №2 - 55-71-72;

Пологовий будинок №3, консультація №3 -  41-35-21;

Зупинимо поширення інфекції разом!

aids