Команда Академії НСЗУ підготували анімоване відео, в якому максимально просто пояснює, які основні зміни відбудуться у процесі оформлення тимчасової непрацездатності та як правильно лікарю діяти в нових умовах.

Наказом МОЗ України від 01.06.2021 № 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки" затверджено:— порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;— порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;— Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.

Згідно цього наказу повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року, а до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. 

2 new

П’ять питань про пологи. Роз’яснення НСЗУ 29.05.21.
1⃣ Якщо жінка з певних причин не уклала декларацію з сімейним лікарем, чи отримає вона безоплатну медичну допомогу при пологах в межах Програми медичних гарантій ❓
Підставами для надання медичної допомоги при пологах є:
📌 направлення лікуючого лікаря;
📌 доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
📌 самозвернення при розродженні;
📌 переведення з іншого закладу та/або клінічного підрозділу закладу пацієнток з діагнозом розродження.
Тож якщо жінка не має декларації з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, вона може розраховувати на весь пакет безоплатної допомоги на цей випадок.
❗ Але декларація важлива для вашого здоров’я. Вона розширює доступ до безоплатних медичних послуг пацієнтів. Також наявність у породіллі декларації робить її співпрацю із пологовим будинком більш комфортною. Адже це значно спрощує та пришвидшує оформлення реєстрації медичних документів при поступленні в пологовий, оформлення електронного медичного висновку про народження дитини.

1 new

Програма медгарантій 2021: нові пакети послуг. Що отримає пацієнт? Пресбрифінг НСЗУ 27.05.21.
За новою програмою медичних гарантій, яка почала діяти з 1 квітня 2021 року, Національна служба здоров’я України уклала договори із понад трьома тисячами медзакладів. Це комунальні заклади охорони здоров’я по всій країні, які надають первинну, екстрену та спеціалізовану медичну допомогу. А також - приватні медичні заклади, які готові надавати послуги пацієнтам за бюджетні кошти.
У переважній більшості регіонів заклади подали пропозиції та підписали договір на всі пакети медичних послуг. Отже, весь комплекс медичної допомога буде доступним громадянам в усіх областях нашої країни.
Кількість закладів, які уклали договір із Національною службою здоров’я у цьому році збільшилася. Проте нашою метою є не тільки доступність, але і якість медичної допомоги, яку отримує пацієнт. Перед укладенням договору усі медичні заклади проходять перевірку на відповідність вимогам. Тобто мають обладнання, фахівців та умови для того, щоб провести діагностику та лікування, яке потрібне людині з тим чи іншим діагнозом.
Первинну медичну допомогу за договором з Національною службою здоров’я України надаватимуть 1848 медзакладів. Це на 150 більше, ніж у минулому році. А це означає, що первинна допомога стає ще більш доступною для громадян - і у великих міста, і на селі.
Найбільше закладів первинної меддопомоги у Львівській області - 154, Дніпропетровській та Одеській областях - по 136 та 133 відповідно.

3 new

Програма медичних гарантій дає чіткі правила, як отримати допомогу. Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Е-направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутися за консультацією, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення.
Не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення - комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, що має договір з НСЗУ за відповідним напрямом допомоги.
Електронне направлення діє впродовж одного року від дати створення. Але потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта. Така інформація, зокрема, вказана в додатковій інформації в направленні, коли лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.
 

dija

Гід з державних послуг — це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Сьогодні на сервісі доступна інформація про 1170 послуг — місце, строки, вартість, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.

Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес — усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.

Гід з державних послуг — це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на Гіді, посилання на Гід є аргументом для громадян — не надавати відповідні документи.

На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатись зворотним зв’язком — і послуга обов’язково з'явиться на сервісі. Зворотний зв'язок допомагає покращити сервіс, виявити проблемні напрямки та найбільш популярні послуги.

Роз’яснення очільниці НСЗУ Оксани Мовчан:
- Первинну медичну допомогу пацієнт отримує в сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Це ті лікарі, до яких слід звертатися насамперед з найпоширенішими скаргами на стан здоров’я.
- Майже 23 тисячі лікарів ПМД у законтрактованих закладах надають первинну допомогу дітям та дорослим. Серед них 15 тисяч - сімейних лікарів, майже 4,5 тисячі педіатрів та понад 3 тисячі терапевтів.

1kvi

Договори з нсзу про надання медичних послуг за програмою медичних гарантій станом на сьогоднішній день підписано 1 524 спеціалізованих медичних установ. З них 50 приватних. Це 90% установ, які представили свої пропозиції в НСЗУ. Ще 138 проектів контрактів чекають підписання.

  Таким чином, практично всі комунальні послуги (районні, міські, обласні лікарні) вступили в реформу і отримають кошти на контракт з НСЗУ. З сьогоднішнього дня гроші будуть стежити за пацієнтом в клініку і спеціалізовані офіси. Всього контрактні проекти отримали 1 662 постачальника спеціалізованої медичної допомоги.

Джерело - НСЗУ

reformBook

Міністерство охорони здоров’я України разом з експертами Профспілки працівників охорони здоров’я України та проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” продовжують створювати нові інструменти, механізми та розробляти методології, щоб підвищити якість надання медичних послуг та зробити систему охорони здоров’я більш ефективною.

Нові умови фінансування системи охорони здоров’я передбачають зміни у врегулюванні виробничих і трудових відносин у закладах охорони здоров’я, які за новими правилами трансформувались у комунальні некомерційні підприємства.

Заклад охорони здоров’я у формі комунального некомерційного підприємства одержує плату від Національної служби здоров’я України на підставі договору. Відповідно, правила оплати праці не прив’язані до тарифної сітки бюджетної установи, а встановлюються у колективному договорі на підприємстві.

zaklad

Підготовка до укладення договорів про медичне обслуговування населення з НСЗУ на фінальному етапі. Найближчим часом з'явиться оголошення про укладення таких договорів та розпочнеться подання пропозицій. Цей час варто використати для того, аби перевірити, чи є у вас все необхідне для подання пропозицій.

  А саме:
● Заклад автономізований. Тобто організаційно-правова форма вашого закладу - комунальне підприємство і про це зазначено в Єдиному державному реєстрі (ЄДР).
● Ваш заклад має рахунок в державному або приватному банку (зверніть увагу - це не рахунок в органах Державної казначейської служби, а саме рахунок в банку), на який надходитимуть кошти від НСЗУ за договором. Номер рахунку необхідно зазначати за стандартом IBAN.
● У вас є комп'ютери, підключені до мережі інтернет.
● У вас є електронна медична інформаційна система (МІС), одна з тих, які підключені до центральної бази даних електронної системи охорони здоров'я (далі - ЕСОЗ).
● Ваш заклад зареєстрований в ЕСОЗ та верифікований НСЗУ. Заклад буде верифікований НСЗУ тільки за умови подання достовірної та актуальної інформації. В іншому випадку ви отримаєте інструкції з виправлення помилок. Дотримуйтесь цих інструкцій.