reforms nszu 2
Підписуючи декларацію з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, пацієнт отримує цілий список безоплатних медичних послуг. Розповідаємо, яких саме:
 
reforms nszu 1
Завдяки трансформації медичної галузі українці отримали чіткий перелік медичних послуг та ліків, які держава гарантує безоплатно. Кабінет Міністрів України затверджує перелік пакетів медичної допомоги, які держава надає пацієнтам безоплатно через Програму медичних гарантій. Кожен заклад охорони здоров'я, який прагне працювати за Програмою медичних гарантій та надавати безоплатні послуги пацієнтам в межах того чи іншого пакету, укладає договір з Національною службою здоров’я. А НСЗУ відшкодовує лікарням кошти за надані пацієнтам медичні послуги.
Щоб отримати послуги за Програмою медичних гарантій безоплатно, пацієнт має дотримуватись визначених правил. Щоб отримати безоплатний перелік послуг на первинній ланці – потрібно укласти декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Щоб отримати ліки за програмою “Доступні ліки” або інсулін, потрібно мати електронний рецепт. Пройти планове обстеження безоплатно можна за електронним направленням. Його виписує лікар. Завжди безоплатно і без направлення надається невідкладна допомога. Навіть якщо у пацієнта немає декларації з лікарем первинки.
Що робити, якщо електронний листок непрацездатності не сформовано внаслідок відсутності на дату початку періоду непрацездатності у реєстрі застрахованих осіб інформації про трудові відносини?
mvtn

З 01.10.2021 за програмою реімбурсації почнуть відпускатися лікарські засоби для пацієнтів з цукровим діабетом, які потребують інсулінотерапії (препарати інсуліну), та для пацієнтів з нецукровим діабетом (десмопресин).

У зв'язку з цим лікарям-ендокринологам важливо розібратися та сформувати комплексне розуміння процесу й основних вимог до коректного ведення електронних медичних записів при веденні пацієнта з діабетом в амбулаторних умовах. Оскільки якщо лікар створить некоректні медичні записи, то пацієнт не зможе отримати свої ліки вчасно та безоплатно.

Команда Академії НСЗУ підготували анімоване відео, в якому максимально просто пояснює, які основні зміни відбудуться у процесі оформлення тимчасової непрацездатності та як правильно лікарю діяти в нових умовах.

Наказом МОЗ України від 01.06.2021 № 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки" затверджено:— порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я;— порядок здійснення Фондом соціального страхування України перевірок обгрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності;— Інструкцію по роботі з медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я та листками непрацездатності на період дії перехідної моделі.

Згідно цього наказу повний перехід усіх медичних закладів країни на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність відбудеться з 01 вересня 2021 року, а до 31 серпня працюватиме перехідна модель впровадження е-лікарняних. 

2 new

П’ять питань про пологи. Роз’яснення НСЗУ 29.05.21.
1⃣ Якщо жінка з певних причин не уклала декларацію з сімейним лікарем, чи отримає вона безоплатну медичну допомогу при пологах в межах Програми медичних гарантій ❓
Підставами для надання медичної допомоги при пологах є:
📌 направлення лікуючого лікаря;
📌 доставлення бригадою екстреної (швидкої) медичної допомоги;
📌 самозвернення при розродженні;
📌 переведення з іншого закладу та/або клінічного підрозділу закладу пацієнток з діагнозом розродження.
Тож якщо жінка не має декларації з лікарем, який надає первинну медичну допомогу, вона може розраховувати на весь пакет безоплатної допомоги на цей випадок.
❗ Але декларація важлива для вашого здоров’я. Вона розширює доступ до безоплатних медичних послуг пацієнтів. Також наявність у породіллі декларації робить її співпрацю із пологовим будинком більш комфортною. Адже це значно спрощує та пришвидшує оформлення реєстрації медичних документів при поступленні в пологовий, оформлення електронного медичного висновку про народження дитини.

1 new

Програма медгарантій 2021: нові пакети послуг. Що отримає пацієнт? Пресбрифінг НСЗУ 27.05.21.
За новою програмою медичних гарантій, яка почала діяти з 1 квітня 2021 року, Національна служба здоров’я України уклала договори із понад трьома тисячами медзакладів. Це комунальні заклади охорони здоров’я по всій країні, які надають первинну, екстрену та спеціалізовану медичну допомогу. А також - приватні медичні заклади, які готові надавати послуги пацієнтам за бюджетні кошти.
У переважній більшості регіонів заклади подали пропозиції та підписали договір на всі пакети медичних послуг. Отже, весь комплекс медичної допомога буде доступним громадянам в усіх областях нашої країни.
Кількість закладів, які уклали договір із Національною службою здоров’я у цьому році збільшилася. Проте нашою метою є не тільки доступність, але і якість медичної допомоги, яку отримує пацієнт. Перед укладенням договору усі медичні заклади проходять перевірку на відповідність вимогам. Тобто мають обладнання, фахівців та умови для того, щоб провести діагностику та лікування, яке потрібне людині з тим чи іншим діагнозом.
Первинну медичну допомогу за договором з Національною службою здоров’я України надаватимуть 1848 медзакладів. Це на 150 більше, ніж у минулому році. А це означає, що первинна допомога стає ще більш доступною для громадян - і у великих міста, і на селі.
Найбільше закладів первинної меддопомоги у Львівській області - 154, Дніпропетровській та Одеській областях - по 136 та 133 відповідно.

3 new

Програма медичних гарантій дає чіткі правила, як отримати допомогу. Електронне направлення є умовою для безоплатної медичної допомоги. Е-направлення виписує лікар первинки або лікуючий лікар. Пацієнт самостійно обирає медзаклад, в який звернутися за консультацією, незалежно від свого місця проживання чи реєстрації. Або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав таке направлення.
Не має значення, лікар якого закладу виписав електронне направлення - комунального чи приватного, або це лікар-ФОП. Пацієнт отримає консультацію за направленням безоплатно в будь-якому закладі, що має договір з НСЗУ за відповідним напрямом допомоги.
Електронне направлення діє впродовж одного року від дати створення. Але потрібно дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів проходження обстеження чи отримання консультації спеціаліста, на які він направив пацієнта. Така інформація, зокрема, вказана в додатковій інформації в направленні, коли лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.
 

dija

Гід з державних послуг — це інформаційний онлайн-портал про всі сервіси, що надаються органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Сьогодні на сервісі доступна інформація про 1170 послуг — місце, строки, вартість, а також необхідні документи та спосіб оскарження їх результатів. Інформація постійно оновлюється і невдовзі на портал буде перенесено 100% державних послуг в Україні.

Послуги розподілено за 17 категоріями залежно від сфери діяльності та 36 життєвими подіями. Придбати нерухомість, змінити місце прописки чи відкрити бізнес — усю необхідну інформацію щодо офіційних реєстрацій та отримання необхідних послуг можна легко знайти на Гіді.

Гід з державних послуг — це офіційне джерело інформації. Якщо орган виконавчої влади чи місцевого самоврядування під час надання певної послуги вимагатиме довідку, яку не згадано на Гіді, посилання на Гід є аргументом для громадян — не надавати відповідні документи.

На Гіді з державних послуг працює зворотний зв’язок. Якщо користувач не знайшов інформацію про послугу чи виявив помилку в наявній інформації, можна скористатись зворотним зв’язком — і послуга обов’язково з'явиться на сервісі. Зворотний зв'язок допомагає покращити сервіс, виявити проблемні напрямки та найбільш популярні послуги.