4 steps pnd

Загалом додано 57 препаратів  для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки (зокрема, посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами) Із них 18 - повністю безоплатні, решта - з доплатою.  Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

1 квітня 2017 року в Україні почала діяти Урядова програма «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть безоплатно чи з невеликою доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. 
Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою «Доступні ліки»?
Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.
 

Щоб отримати "Доступні ліки" потрібно звернутися до свого лікаря, він випише електронний рецепт. Потім – піти в аптеку, яка бере участь у програмі.
 
Роз’яснюємо алгоритм дій пацієнта, який прийшов в аптеку по «Доступні ліки».
 

Якщо ви знаходитесь в іншому місті, тільки почали користуватись програмою “Доступні ліки” або не можете знайти потрібний лікарський засіб у найближчій аптеці, на сайті НСЗУ є електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації «Доступні ліки». Пояснюємо, як користуватися картою.
 

Список лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, періодично змінюється. Планове оновлення Реєстру лікарських засобів відбувається двічі на рік - у лютому та серпні. Останнього разу зміна такого списку ліків для програми “Доступні ліки” відбулась у серпні 2020 року. Побачити оновлений Реєстр, який складається з торгових назв, можна на сайті МОЗ: переглянути

 

За електронним рецептом на “Доступні ліки” не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт можна отримати по телефону. Але - у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання, або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування.
Нагадуємо як отримати е-рецепт по телефону.