УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНОЙОМЛЕННЯ

 

Загалом додано 57 препаратів  для лікування епілепсії, розладів психіки та поведінки (зокрема, посттравматичним стресовим розладом, шизофренією, афективними розладами, депресією та невротичними розладами) Із них 18 - повністю безоплатні, решта - з доплатою.  Вартість препаратів аптеці відшкодує Національна служба здоров’я України.

1 квітня 2017 року в Україні почала діяти Урядова програма «Доступні ліки», за якою пацієнти можуть безоплатно чи з невеликою доплатою отримати ліки для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. 
Чому саме ці категорії хвороб покриваються програмою «Доступні ліки»?
Тому що саме від них найчастіше помирають українці або ж якість їхнього життя суттєво знижується. При тому, що ці захворювання можна ефективно лікувати амбулаторно.
 

Щоб отримати "Доступні ліки" потрібно звернутися до свого лікаря, він випише електронний рецепт. Потім – піти в аптеку, яка бере участь у програмі.
 
Роз’яснюємо алгоритм дій пацієнта, який прийшов в аптеку по «Доступні ліки».
 

Якщо ви знаходитесь в іншому місті, тільки почали користуватись програмою “Доступні ліки” або не можете знайти потрібний лікарський засіб у найближчій аптеці, на сайті НСЗУ є електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації «Доступні ліки». Пояснюємо, як користуватися картою.
 

Список лікарських засобів, які входять до програми “Доступні ліки”, періодично змінюється. Планове оновлення Реєстру лікарських засобів відбувається двічі на рік - у лютому та серпні. Останнього разу зміна такого списку ліків для програми “Доступні ліки” відбулась у серпні 2020 року. Побачити оновлений Реєстр, який складається з торгових назв, можна на сайті МОЗ: переглянути

 

За електронним рецептом на “Доступні ліки” не завжди потрібно йти до свого сімейного лікаря, з яким ви уклали декларацію. Е-рецепт можна отримати по телефону. Але - у разі наявності хронічного чи затяжного захворювання, або необхідності продовження лікування за попередньо встановленим діагнозом та схемою лікування.
Нагадуємо як отримати е-рецепт по телефону.