УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

9 липня в Управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради відбулося засідання координаційної ради з питань боротьби з наркоманією, алкоголізмом, вірусними гепатитами, захворюванням на СНІД та туберкульоз.
Засыдання КР 09.07 1
Засідання пройшло під головуванням заступника міського голови Анатолія Петрова, за участю заступника голови ради, начальника УОЗ ММР Ірини Шамрай, а також членів координаційної ради, представників громадських організацій.
З доповіддю «Тютюнопаління як форма наркотичної залежності» виступив заступник начальника управління охорони здоров’я, головний експерт зі спеціальності «Наркологія» Микола Бережник. Керівник Миколаївської філії громадської спілки «Міжнародна антинаркотична асоціація» Сергій Рябець представив звіт виконаної роботи організації.
Заслухавши доповіді і обговоривши підняті проблеми, у підсумку координаційна рада прийняла відповідні рішення, в тому числі щодо проведення просвітницьких, культурних заходів, всебічного інформування населення про шкоду тютюнопаління для населення та формування нікотинової залежності у курців, а також вирішено активізувати співпрацю громадських організацій з реабілітаційними відділеннями, які працюють на базі міських лікарень, та штатними психологами медичних закладів міста.
Засыдання КР 09.07 2
Засыдання КР 09.07 3

27 лютого 2024 року відбулось засідання Координаційної ради з питань боротьби з наркоманією, алкоголізмом, вірусними гепатитами, захворюванням на СНІД та туберкульоз під головуванням Анатолія Петрова заступника міського голови, голови координаційної ради.
Захід відбувся на базі управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради.
На заході були присутні: члени координаційної ради, запрошені головні експерти УОЗ ММР зі спеціальностей «Сімейна медицина» Мазепа Л.В., «Дитяча імунологія» Оскіна Т.В., фахівці УОЗ ММР. Слухали питання протидії захворюваності на вірусні гепатити в м. Миколаєві, співпраці в його вирішенні закладів охорони здоров’я первинного та спеціалізованого рівнів, громадських організацій та благодійних фондів, стану профілактики вірусних гепатитів, актуальності проблеми ментального здоров’я населення.
Після обговорення прийняті відповідні рішення.

Коордрада 27.02.2024 2

Коордрада 27.02.2024 1

31.01.2024 проведена оперативна нарада управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради.
На заході були присутні начальник УОЗ ММР Ірина Шамрай, начальник лікувально-профілактичного відділу УОЗ ММР Анатолій Бабін, медичні директори та завідуючі сімейних амбулаторій та поліклінічних відділень міських закладів охорони здоров'я.
Про роботу офтальмологічного кабінету КНП ММР «МДЛ №2» та можливості обстеження дітей новим сучасним офтальмологічним обладнанням придбаним за кошти міського бюджету доповіла Рилькова Красіміра Анатоліївна лікар-офтальмолог дитячий КНП ММР «Міська дитяча лікарня №2».
Про діабетичну ретинопатію: діагностику, лікування та спостереження за пацієнтами та роботу кабінету діабетичної ретинопатії, якій запрацював на базі поліклінічного відділення міської лікарні №1 розповіла Христина Шамрай лікар офтальмолог КНП ММР «Міська лікарня №1».
Про стан надання кардіологічної допомоги за підсумками роботи закладів охорони здоров’я міста в 2023 році доповіла Цихоня Надія Іванівна – завідуюча кардіо-ревматологічним відділенням КНП ММР «МЛ№1», головний експерт УОЗ ММР зі спеціальності «Кардіологія».
Нарада 2 5
Нарада 2 3
Нарада 2 4
 

25.01.2024 проведено  підсумкову медичну колегію управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради, були підведені результати роботи за 2023 рік, основні досягнення закладів охорони здоров’я та перспективи розвитку системи охорони здоров’я у період воєнного стану з визначенням пріоритетних напрямків розвитку в реалізації планів на 2024 рік.

Про головні здобутки сфери охорони здоров'я м. Миколаєва у 2023 році дивіться в документальному фільмі телеканалу «МАРТ».

25.01.2024 відбулася підсумкова медична колегія управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради під головуванням начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірини Шамрай, на якій підвели підсумки діяльності галузі охорони здоров'я за 2023 рік, а також висвітлили основні завдання щодо удосконалення роботи на 2024 рік. 

Підсумкова 2023 2

Підсумкова 2023 3

Підсумкова 2023 1

У роботі колегії прийняли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник міського голови Леонід Петров, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Бабін, керівники закладів охорони здоров’я м. Миколаєва та медичні директори, фахівці та головні експерти УОЗ ММР, заступник директора з хірургічної допомоги КНП «Миколаївська обласна клінічна лікарня» МОР Дмитро Бачинський.

Захід почався з щоденної хвилини мовчання для вшанування світлої пам'яті Героїв, полеглих під час виконання бойових завдань за територіальну цілісність України, та мирних громадян, які загинули унаслідок збройної агресії рф проти України.

Був продемонстрований фільм ТРК «МАРТ» про роботу медичних закладі  в 2023 році.

«Розвиток медицини є пріоритетом для нас. Медичні заклади мають бути комфортними для пацієнтів і медичних працівників, оснащені сучасним обладнанням, завдяки якому лікарі можуть надавати якісні послуги», -  наголосив міський голова Олександр Сєнкевич.

Минулого року Миколаїв наполегливо працював у цьому напрямку.  У медичних закладах проводили ремонти, з бюджету виділяли кошти для придбання новітньої апаратури. Все це дозволило розширити можливості галузі та збільшити кількість медичних послуг, які надаються містянам.

При цьому Олександр Сєнкевич зазначив, що міська влада активно співпрацює і з донорами – від початку повномасштабного вторгнення росії вони надають дуже важливу допомогу.

Ірина Шамрай представила підведені результати роботи за 2023 рік, основні досягнення закладів охорони здоров’я та перспективи розвитку системи охорони здоров’я у період воєнного стану з  визначенням пріоритетних напрямків розвитку в реалізації планів на 2024 рік.

Підсумкова 2023 14

Анатолій Петров закцентував, що незважаючи на виклики сьогодення місцева влада у тісній співпраці з медичними закладами докладають максимально зусиль для покращення умов перебування пацієнтів в лікувальних закладах та підвищують якість медичних послуг.

Дмитро Бачинський розповів про перспектив розвитку такого унікального і безальтернативного методу лікування у разі багатьох необоротних захворювань та ушкоджень життєво важливих органів людини, як трансплантація, про важливість співпраці і «другого життя» для миколаївців.

Дякуємо всім за участь в колегії, за відкриту дискусію та самовіддану роботу на благо медицини міста.

Працюймо далі!

26.12.2023 проведена оперативна нарада з метою поліпшення якості медичної допомоги та організації сучасних реабілітаційних заходів для пацієнтів з порушеннями пов’язаними із втратою кінцівок.
Нарада відбулась на базі управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, взяли участь начальник управління Ірина Шамрай, заступники начальника УОЗ Миколаївської ОВА Ірина Ткаченко та Олег Бабін, керівник Миколаївського обласного відділення фонду соціального захисту осіб з інвалідністю Ірина Чекарь, керівник Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Олег Фідченко, представник регіонального відділення протезно-ортопедичного центру "Альфа Біонік» Марина Коваленко, фахівці міських та обласних медичних закладів.
🌟🦿 Під час заходу присутні мали унікальну можливість переглянути та оцінити передові розробки в галузі протезування та ортопедії. Представники підприємств продемонстрували високотехнологічні протези, які враховують індивідуальні потреби кожного пацієнта. Один із головних аспектів, який був виділений під час демонстрації, - це індивідуальний підхід до виготовлення протезів та ортопедичних виробів. Кожен виріб адаптований під конкретні потреби та можливості пацієнта, забезпечуючи максимальний комфорт та ефективність використання.
📌 Також розглянули умови отримання та процеси оформлення соціальної послуги, яка передбачає право на безоплатне отримання пацієнтами допоміжних засобів реабілітації, а саме протезно-ортопедичних виробів, необхідних для повернення до повноцінного життя.
🤝Такі заходи надають нам унікальну можливість не лише ознайомитися з передовими технологіями, а й встановити ефективну співпрацю із протезно-ортопедичними центрами для визначення оптимальних шляхів реалізації програми. Ми впевнені, що ця співпраця дозволить нам максимально ефективно використовувати ресурси для забезпечення наших пацієнтів доступом до найкращих можливих рішень у сфері протезування.
🙌Щиро вдячні протезно-ортопедичним підприємствам міста за їхній вагомий внесок у розвиток медичних технологій та зміцнення здоров'я нашої громади.
3 изображение viber 2023 12 26 15 00 14 753
2 изображение viber 2023 12 26 15 00 14 841
1изображение viber 2023 12 27 09 08 11 047
4 изображение viber 2023 12 26 15 00 14 670
7 photo 2023 12 26 13 35 34
8 изображение viber 2023 12 26 15 00 14 320
9 изображение viber 2023 12 26 15 00 18 654
10 изображение viber 2023 12 26 15 00 15 185
19.12.2023 відбулось засідання координаційної ради з питань боротьби з наркоманією, алкоголізмом, вірусними гепатитами, захворюванням на СНІД та туберкульоз під керівництвом Анатолія Петрова заступника міського голови, голови координаційної ради.
Захід відбувся на базі управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради. Були присутні члени координаційної ради: заступник начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Віктор Фаюк, директор департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко, директор КНП ММР «Центр соціально значущих хвороб» Тетяна Динник та медичний директор Микола Бережник, координатор відділу профілактики у громадському союзі «Міжнародної антинаркотичної асоціації» Сергій Рябець, директор Миколаївського місцевого благодійного фонду «Вихід» Олена Горячева, виконавчий директор ГО «Пенітенціарна ініціатива» Олена Чуприна.
На засідання були запрошені заступник начальника управління освіти Миколаївської міської ради Світлана Макарова, директор КНП ММР «ЦПМСД №3», головний експерт УОЗ ММР за напрямком «Педіатрія» Вікторія Заміхановська, головний експерт УОЗ ММР за напрямком «ВІЛ/СНІД» Олена Говорун.
Анатолій Петров наголосив на значній актуальності питання протидії соціально значущим хворобам в нашому місті та необхідності консолідації зусиль з даного приводу міської влади, медичної спільноти, громадських організацій та благодійних фондів.
Тетяна Динник, головний експерт управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради за спеціальністю «Фтизіатрія», в своєму виступі інформувала про епідемічну ситуацію з туберкульозу та стан надання протитуберкульозної допомоги населенню міста Миколаєва за 9 місяців 2023 року.
Олена Говорун ознайомила присутніх з аналізом надання медичної допомоги та оновлених стандартів вакцинації ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-експанованих пацієнтів.
Микола Бережник – головний експерт управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради за спеціальністю «Наркологія» доповів про законодавчі зміни в проведені психіатричних профілактичних оглядах громадян та актуальних питаннях медичного обстеження осіб для виконання робіт з підвищеною небезпекою.
Актуальність піднятих питань викликала жваве обговорення. По кожному з них прийняті відповідні рішення.
Коорд рада СНІД туберкул 2
Коорд рада СНІД туберкул 1
24.10.23 під головуванням начальника УОЗ ММР відбулася позачергова оперативна нарада управління, на якій були присутні медичні директори закладів охорони здоров’я, завідуючі поліклінічними відділеннями міських лікарень, лікарі, відповідальні за роботу сімейних амбулаторій Центрів ПМСД міста, завідуючі жіночими консультаціями, представники центру соціально значущих хвороб. Були розглянуті питання якості надання медичної допомоги в закладах охорони здоров’я, перспектив розвитку мамологічної служби міста, надання медичної допомоги пацієнтам з інсультами та травматологічною патологією, протидії туберкульозу.
З усіх розглянутих питань прийняті відповідні рішення.
ПОН

12.09.2023 в управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради відбулася позачергова оперативна нарада під головуванням начальника УОЗ ММР Ірини Шамрай, на якій були присутні: заступник начальника УОЗ ММР Віктор Фаюк, медичні директори міських лікарень, завідуючі приймальними та неврологічними відділеннями, завідуючий нейрохірургічним відділенням КНП ММР «Міська лікарня швидкої медичної допомоги».

         Розглянули питання надання медичної допомоги пацієнтам з інсультами чи підозрою на інсульти, можливості розвитку трансплантології в місті Миколаєві, ознайомилися з результатами поїздки медичної делегації до міста Львова та роботою «Територіального медичного об’єднання № 1 міста Львова».

         З   розглянутих питань прийняті відповідні рішення.

17 серпня т.в.о. заступника голови НСЗУ Ірина Надашкевич провела зустріч з керівниками закладів охорони здоровʼя Миколаївської області та міста Миколаїв.
💬 «Найперше, висловлюю вдячність усім лікарям Миколаївщини за їх титанічну працю. В тяжких умовах, без води і світла, доправляючи хворих на порятунок розбитими дорогами, вони непохитно тримають наш фронт – фронт медичної реформи», - звернулася до медичної спільноти Ірина Надашкевич.
Також вона зазначає, що в Миколаївській області поширена географія надання медичних послуг за пакетами громадського здоров’я, а саме ВІЛ, замісної підтримувальної терапії, туберкульоз, психічні та психологічні розлади.
Зокрема, заступниця голови НСЗУ позитивно відзначила роботу й обізнаність лікарів щодо допомоги з ментального здоровʼя та кейсів з кодування.
💬 «Вражена ініціативністю лікарів до проходження тренінгів з ментального здоров’я – вчаться давати раду собі та іншим. Це справді надважливо в сьогоднішніх умовах. Під час нашого спілкування відчувалася зацікавленість лікарів в кожному питанні, підіймалися різні робочі проблеми, обговорювалися кейси щодо кодування та перерахунків. Така жвава дискусія, іноді дуже емоційна, показує наскільки необхідний формат живого діалогу. Вдячна кожному із присутніх, за розуміння та бажання рухатися вперед, розвивати нашу систему трансформації медичної реформи», - зазначила Ірина Надашкевич.
16 серпня 2023 року під головуванням заступника начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Віктора Фаюка проведена позачергова оперативна нарада управління. Розглянуті питання надання медичної допомоги в відділенні гемодіалізу КНП ММР «Міська лікарня №1»; можливості надання медичної допомоги пацієнтам травматологічного профілю в місті Миколаєві, виконання міської Програми по забезпеченню населення міста ендопротезами, стан вакцинації населення м. Миколаєва за 7 місяців 2023 року, стан захворюваності на соціально значущі хвороби в м.Миколаєві. На оперативній нараді були присутні медичні директори закладів охорони здоров’я міста, завідуючі поліклінічних відділень, лікарі, відповідальні за роботу сімейних амбулаторій, фахівці УОЗ ММР, головні експерти УОЗ ММР зі спеціальностей «Травматологія» - Юрій Шуткін, «Наркологія»- Микола Бережник, «Імунологія»- Тетяна Оскіна, завідувачка відділенням гемодіалізу КНП ММР «Міська лікарня №1» Інна Ахметчина.
З розглянутих питань прийняті відповідні рішення.