В Україні триває зростання рівня захворюваності на ГРВІ, зокрема на COVID-19 та грип. Як повідомив головний санітарний лікар України Ігор Кузін, динаміка збільшення кількості хворих на COVID-19 за тиждень становить до 20%. Перевищення епідпорогу вже зафіксовано у Житомирській, Тернопільській, Сумській та Чернівецькій областях.
До Вашої уваги доповідь «Упередження про вакцинацію від COVID-19 та грипу у людей старшого віку: як долати міфи та заохочувати до щеплення» Ганна Лєснікова, координаторка з вакцинації проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» в Одеській області аналізує типові упередження проти вакцинації та ділиться власними лайфхаками ефективної комунікації з людьми старше 60 років.
Плеєр з YouTube з переходом на https://youtu.be/dk9dQM1ULkE
Єдиним ефективним і безпечним способом захиститися від тяжкого перебігу та ускладнень COVID-19 та грипу залишається вакцинація.
З метою підвищення обізнаності щодо важливості вакцинації від COVID-19 та грипу, зокрема для людей у віці 60+, в Україні триває загальнонаціональна інформаційна кампанія «Шануйся, піклуйся, вакцинуйся», яку проводить проєкт USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров'я» в тісній координації з МОЗ України та ЦКПХ.
Нагадуємо, що МОЗ оновило рекомендації з вакцинації проти COVID-19. Згідно з документом, люди віком понад 60 років віднесені до групи, що мають найвищий ризик смерті від цього захворювання. Крім первинної вакцинації проти COVID-19 (два щеплення) та бустерної дози, яку вводять через 5 місяців, їм рекомендується робити щеплення додатковими бустерними дозами. Інтервал до введення додаткової бустерної дози має складати не менше 6 місяців після щеплення попередньою бустерною дозою. Для додаткових бустерних доз можна використовувати будь-яку доступну вакцину проти COVID-19.
Шановні колеги, пояснюйте важливість та необхідність вакцинації, усіляко заохочуйте, зокрема і власним прикладом, своїх пацієнтів вчасно це зробити!
Від вас багато що залежить!
Матеріал надано ПрАТ "Лінде Газ Україна"
З 29 березня 2020 року Україна працюватиме за оновленими медичними стандартами надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Зокрема, МОЗ Україн оновив алгоритми амбулаторно-поліклінічної допомоги пацієнтам з підозрою на COVID-19.
Відповідно до цих алгоритмів, пацієнтів з легкою формою захворювання, які не мають ризику ускладнень, а також пацієнтів, що одужують та вже не потребують цілодобового нагляду лікарів, рекомендовано лікувати амбулаторно, тобто в домашніх умовах.