УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

630 360 1706525897 649

За даними Центру контролю та профілактики хвороб, наразі у місті Миколаєві рівень захворюваності на грип та ГРВІ, включаючи COVID-19, наближається до епідпорогу. Показник захворюваності станом на сьогодні складає 472,1 на 100 тис населення, що поки що нижче епідемічного порогу на 2,3%.

За підсумками минулого тижня, з 21 по 27 лютого, на грип та ГРВІ у місті захворіло 2820 людей, в тому числі 1560 дітей, серед яких 345 раннього віку (до 4 років). Коронавірусну хворобу лабораторно підтверджено у 25 осіб. В порівнянні з попереднім тижнем загалом зареєстровано на 434 хворих більше, з них близько 60% – діти.

При цьому за останній тиждень лише 2,6% захворілих через ускладнення потребували госпіталізації. А саме – 73 пацієнта, серед яких 51 дитина, 5 літніх людей, в тому числі 1 з COVID-19. Летальних випадків внаслідок грипу не зареєстровано.

Тенденція до зростання захворюваності може зберігатися впродовж березня. Зауважимо, що по Миколаївській області захворюваність вже перевищила епідпоріг на 18,8%.

Гострі респіраторні вірусні інфекції є особливо небезпечними для дітей через слабшу імунну систему. Несвоєчасне звернення до лікаря та самолікування можуть призвести до ускладнень, таких як бронхіт, пневмонія чи отит.

Тому при виникненні перших симптомів захворювання (висока температура, головний біль, слабкість, біль у м’язах, кашель, нежить) важливо негайно звернутися до свого педіатра. Лікар визначить тактику лікування, що допоможе швидше одужати та уникнути ускладнень захворювання.

Щоб зменшити ризик захворювання, необхідно дотримуватися простих, але ефективних заходів профілактики: 

— вакцинація: щорічне щеплення значно знижує ризик тяжкого перебігу грипу;

— гігієна рук – регулярне миття рук з милом або використання антисептиків знижує ризик інфікування. 

— правильне харчування та зміцнення імунітету: повноцінний раціон, багатий на вітаміни, та загартовування допомагають організму боротися з вірусами; 

— провітрювання приміщень – свіже повітря зменшує концентрацію вірусів у кімнатах; 

— уникнення контактів із хворими – в період сезонних спалахів захворювання варто уникати людних місць та обмежити контакти з інфікованими. 

Якщо дитина захворіла, її не можна відправляти в садок чи школу, адже це наражає на небезпеку інших дітей та уповільнює одужання. Дитина може повернутися до колективу лише після повного одужання та відсутності симптомів хвороби. 

Бережіть себе та своїх дітей і будьте здорові!

Інформація станом на 05.03.2025