УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

IMG 5cb1eb88030021c127f8544e8fa3971b V

Шановні батьки!

В КНП ММР "Міська дитяча лікарня № 2" (Міська дитяча лікарня 2) за адресою, вул. Рюміна,5 працює стоматологічний кабінет.

Запрошуємо дітей у віці до 18 років на профілактичний огляд, який повинна проходити кожна дитина 1 раз на півроку.

Крім високої ефективності вони проводяться достатньо швидко та безболісно, не викликаючи неприємних емоцій у дітей.

Телефон для запису 063 625 62 28 з 10.00 - 18.00 год.

ПЕРШЕ ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО СТОМАТОЛОГА

Початковий візит до лікаря-стоматолога доцільний, коли прорізуються перші зуби (вік малюка близько 6 місяців). Таке відвідування особливо важливо для маленьких пацієнтів, які часто користуються пляшкою (наприклад, при штучному вигодовуванні). Підвищена увага пояснюється великою ймовірністю появи у них «пляшкового карієсу», швидко і безболісно розвивається до 8 місяців.

ПЕРШЕ ВІДВІДУВАННЯ ДИТЯЧОГО СТОМАТОЛОГА ПЕРЕДБАЧАЄ:

• поради лікаря по правильному чищенню зубів;

• індивідуальний підбір гігієнічних засобів по догляду за порожниною рота;

• огляд ротової порожнини, перевірку правильності прикріплення вуздечок губ і язика (при наявності аномалій – корекція тяжів);

• раннє виявлення карієсу.

ПІСЛЯ ОГЛЯДУ ПАЦІЄНТУ НАДАЄТЬСЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ

ДИТЯЧОГО СТОМАТОЛОГА:

1. Знайомство та спілкування із дитячим стоматологом, це дозволяє уникнути страху дитини та появу довіри до дитячого стоматолога.

2. Огляд + рентгенологічне дослідження + консультація стоматолога + словесний опис діагнозу та рекомендації щодо лікування.

3. Огляд + рентгенологічне дослідження + консультація стоматолога + детальний план робіт

Не залежно від обраного типу консультації наприкінці огляду ви отримаєте ваш діагноз та рекомендації щодо виправлення цих недоліків. Одразу після консультації ви матимете змогу одразу пройти лікування або записатися на зручний для вас час до спеціаліста та розпочати лікування.

ВСІ ПОСЛУГИ НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО!

Головне завдання при лікуванні юних пацієнтів – вилікувати зубки та зробити відвідування стоматолога звичною подією у житті дитини.

IMG 858fe0a20ed9beede67e527a3cbca9d0 V

Дыти мсек

На період дії воєнного стану спрощено процедуру встановлення та продовження інвалідності для дітей.

Медико-соціальна експертиза проводиться дітям, батьки яких або їх законні представники звертаються для встановлення інвалідності за направленням лікуючого лікаря до лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів та за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності, ЛКК проводить медико-соціальну експертизу дітям у віці до 18 років.

Після досягнення 18-річного віку ЛКК спрямовує дитину з інвалідністю до МСЕК відповідного профілю для проходження медико-санітарної експертизи. МОЗ наголошує, що підстави вимагати укладання декларації між пацієнтом з числа внутрішньо перемішених осіб та лікарем, який направляє дитину на ЛКК, відсутні.

Крім того, українці мають право звертатися до МСЕК для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування.

Якщо дитина з інвалідністю, якій виповнилось 18 років, не може прибути на огляд до МСЕК, така комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії.

Порядок оформлення в закладах охорони здоров’я документів на отримання державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю:

1. Звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, якого Ви обрали та уклали Декларацію.

Якщо Ви не обрали лікаря дитині заздалегідь, -  зробіть це в одному із центрів первинної медико-санітарної допомоги за своїм вибором. Місце реєстрації дитини не має значення для укладання декларації з обраним лікарем.

2. Після огляду та відповідного обстеження дитина буде направлена на засідання лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я.

3. Висновок з рішенням ЛКК направляють до районного управління соціальних виплат та компенсацій, в якому буде проведена процедура оформлення необхідних документів на отримання соціальної допомоги.

4. Впродовж 1 місяця (максимальний термін) дитині буде складена «Індивідуальна програма реабілітації» згідно якої дитина отримуватиме різні реабілітаційні заходи: медичні, освітні, соціальні, засоби технічної реабілітації, вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування та інше. За необхідносте вона може коригуватися.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник письмово звертається (заява у довільній формі) за місцем проживання до управління соціального захисту населення, маючи при собі наступний пакет документів:

  •   паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що засвідчує особу дитини;
  •   індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  •   виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Для отримання інформації та допомоги просимо Вас:

1. Заключити декларацію на медичне обстеження та лікування з лікарем педіатром або сімейним лікарем, якого ви обрали.

2. Отримати у свого лікуючого лікаря онкогематологічного відділення рекомендації щодо обстеження та лікування дитини (перелік необхідних обстежень та медикаментів)

3. Звернутися до заступника головного лікаря з питань дитинства Центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем підписання декларації, для отримання інформації щодо можливості забезпечення Вашої дитини медикаментами супроводжуючої терапії по безкоштовним рецептам, лабораторному та інструментальному обстеженні (КТ, МРТ, УЗД, НСГ, ЕЕГ), та оздоровлення за рекомендаціями профільного спеціаліста.

4. Оформити інвалідність за місцем підписання декларації згідно рекомендацій профільних спеціалістів Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні або документи на матеріальну допомогу до оформлення групи інвалідності, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 996 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р.  № 1751 і від 21 листопада 2013 р. № 917».