УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Порядок оформлення в закладах охорони здоров’я документів на отримання державної соціальної допомоги на дитину з інвалідністю:

1. Звернутися до сімейного лікаря чи педіатра, якого Ви обрали та уклали Декларацію.

Якщо Ви не обрали лікаря дитині заздалегідь, -  зробіть це в одному із центрів первинної медико-санітарної допомоги за своїм вибором. Місце реєстрації дитини не має значення для укладання декларації з обраним лікарем.

2. Після огляду та відповідного обстеження дитина буде направлена на засідання лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) закладу охорони здоров’я.

3. Висновок з рішенням ЛКК направляють до районного управління соціальних виплат та компенсацій, в якому буде проведена процедура оформлення необхідних документів на отримання соціальної допомоги.

4. Впродовж 1 місяця (максимальний термін) дитині буде складена «Індивідуальна програма реабілітації» згідно якої дитина отримуватиме різні реабілітаційні заходи: медичні, освітні, соціальні, засоби технічної реабілітації, вироби медичного призначення, санаторно-курортне лікування та інше. За необхідносте вона може коригуватися.

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2019 року № 309 затверджений Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю.

Для отримання реабілітаційних послуг отримувач або його законний представник письмово звертається (заява у довільній формі) за місцем проживання до управління соціального захисту населення, маючи при собі наступний пакет документів:

  •   паспорт громадянина України та/або свідоцтво про народження, та/або інший документ, що засвідчує особу дитини;
  •   індивідуальну програму реабілітації, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу;
  •   виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого (форма № 027/о).

Для отримання інформації та допомоги просимо Вас:

1. Заключити декларацію на медичне обстеження та лікування з лікарем педіатром або сімейним лікарем, якого ви обрали.

2. Отримати у свого лікуючого лікаря онкогематологічного відділення рекомендації щодо обстеження та лікування дитини (перелік необхідних обстежень та медикаментів)

3. Звернутися до заступника головного лікаря з питань дитинства Центру первинної медико-санітарної допомоги за місцем підписання декларації, для отримання інформації щодо можливості забезпечення Вашої дитини медикаментами супроводжуючої терапії по безкоштовним рецептам, лабораторному та інструментальному обстеженні (КТ, МРТ, УЗД, НСГ, ЕЕГ), та оздоровлення за рекомендаціями профільного спеціаліста.

4. Оформити інвалідність за місцем підписання декларації згідно рекомендацій профільних спеціалістів Миколаївської обласної дитячої клінічної лікарні або документи на матеріальну допомогу до оформлення групи інвалідності, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.11.2018 № 996 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р.  № 1751 і від 21 листопада 2013 р. № 917».