УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

НСЗУ Чинякова
Під час війни багатьом медичним працівникам довелося працювати в екстремальних умовах та долати нові труднощі. Так, Людмила Чинякова вже довгий час працює лікарем акушер-гінекологом у Миколаєві, який довгий час був прифронтовою зоною.
Разом із колегами Людмила Чинякова приймала пологи в підвальних приміщеннях, коли ховалися від бомбардувань. Одного разу лікар приймала пологи дистанційно, бо рашисти не випустили породіллю з окупованої території, і вона народила вдома з акушеркою, яка теж була вагітною на 4 місяці.
На запитання про те, як Людмила Борисівна впоралася з таким викликом, вона відповідає, що просто виконувала свою роботу: «Я все життя цим займаюся, у цьому випадку немає чогось героїчного. Просто в той момент хтось мав взяти на себе відповідальність і підтримати людей та вагітну, яка опинилася в надзвичайній ситуації. Завдяки тому, що в селі в батьків була медична сестра, яку я знала, то в процесі пологів я їй підказувала і протягом доби ми народили гарного хлопчика».
З початком повномасштабної війни в людей змінився настрій і ментальне здоров’я. У деяких закладах зменшилася кількість пацієнтів, а кудись вони наразі повертаються. Також змінилася кількість пологів у місті загалом.
За словами Людмили Чинякової, медична реформа полегшила роботу лікаря акушер-гінеколога та внесла позитивні зміни. Зокрема, пацієнти почали чіткіше формувати запит на прийом, а лікарям стало простіше відслідковувати лікування хворих у різних медичних закладах. Окрім цього, реформа допомогла зміцнити співпрацю із сімейними лікарями.
Людмила Чинякова каже, що пацієнти дуже добре оцінюють програму медичних гарантій від НСЗУ, оскільки вагітним, які приходять до пологового будинку для розродження, немає необхідності додатково щось купувати – усе включено в пакети, які є в наявності в медичних закладах. Також є ряд обстежень, які колись були платними й дороговартісними, а зараз включені в пакети. «Це для людини дуже важливо. Крім того, завдяки гуманітарній допомозі, яку надають різні країни світу, ми маємо можливість дати жінкам щось для дитини на майбутнє – памперси чи засоби гігієни. Люди цим дуже задоволені», – підкреслює Людмила Борисівна.
Багато звернень від пацієнтів пов’язані з наданням психологічної допомоги. Для цього створено кабінети психологічної підтримки «Дбаю про себе» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Деякі психологи лікувальних закладів служать у ЗСУ, але більшість спеціалістів залишилися і пройшли тренінги про ментальне здоров’я, зокрема, під час вагітності.
Як зазначає Людмила Чинякова, ментальне здоров’я є дуже важливим і в разі порушень може спричиняти психосоматичні розлади. «Вагітні, які до нас приходять часто неспокійні, бо не впевнені в завтрашньому дні. Проте масового відпливу, який був минулого року поки немає. Люди повертаються, але вони стривожені. Їм теж потрібна підтримка, особливо, коли йдеться про вагітність. Попри все, жоден заклад не зупинив свою роботу. Ми продовжуємо працювати й надавати якісну допомогу», – розповідає лікар.
Людмила Борисівна пройшла чимало навчальних курсів, одним із яких є курс із гендерного насильства. Лікар вважає, що війна іноді оголює проблеми, на які раніше не так звертали увагу. Тому такі навчання дуже потрібні. «На початку війни ми також проводили психологічні тренінги для лікарів та управлінців. Вони дуже корисні та допомогли нам утриматися в здоровому глузді», – ділиться лікар.
Людмила Чинякова сподівається на перемогу, мир і повернення більшої кількості населення в місто: «Ми зможемо це зробити, якщо Національна служба здоров’я України підтримає нас і знайде можливість для заключення нових пакетів медичних послуг, які допоможуть залучати ще більше людей для оздоровлення, надавати їм якісну допомогу, поліпшувати матеріальну базу лікувального закладу та купувати новітню апаратуру». На думку лікаря, важливо не лише знати міжнародні протоколи на базі доказової медицини, але і вміти користуватися ними та втілювати сучасні методи.
Людмила Борисівна переконана, що сьогодні є можливість багато зробити саме коштом держави. «Хочеться, щоб людина була впевнена в тому, що рідна країна її не залишить і щоб ми, лікарі, з гідністю дивилися людям в очі», – каже Людмила Чинякова.

Вже гарною традицією стало відео-привітання до Дня медичного працівника, яке медики м. Миколаєва створюють для своїх колег, як спосіб показати взаємну вдячність, підтримку та солідарність і подарувати їм посмішки у цей важливий день.

Дякуємо за створення фільму команді ТРК МАРТ, ви допомогли показати, що турбота та підтримка з боку всього міста - це реальні та вагомі речі, які допомагають нашим героям медицини впоратися з будь-якими викликами.

Щира подяка всьому медичному персоналу спеціалізованого відділення інтенсивної терапії та реанімації кардіологічного профілю КНП ММР "Міська лікарня 1", Україна, Миколаїв за чуйність, турботу, підтримку, високий професіоналізм та доброзичливе ставлення до пацієнтів.

Подяка МЛ1 18.07.2023

До Дня Соборності України за сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, мужність і героїзм,  незламність духу та високий професіоналізм, проявлений в умовах збройної агресії російської федерації проти України нагороджені:

Грамотою Миколаївської обласної військової адміністрації:

Власова Олена Миколаївна - директор КНП ММР “Центр первинної медико-санітарної допомоги № 7”;

Подяками Миколаївської обласної військової адміністрації:

Журавльова Ірина Костянтинівна - лікар-анестезіолог відділення анестезіології та інтенсивної терапії КНП ММР “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”;

Омелянчук Руслана Анатоліївна - лікар загальної практики-сімейний лікар КНП ММР “Центр первинної медико-санітрної допомоги № 1”.

Щиро вітаємо колег, бажаємо насамперед того, про що всі ми зараз найбільше мріємо – перемоги та миру! Міцного здоров’я! Добра! Щастя! Успіхів у всіх починаннях!

Дякуємо за непросту й важливу роботу,  за служіння людям, професії і своїй державі!

Власова грамота День соборностиОмелянчук грамота День соборности

грамоти
За сумлінне виконання своїх професійних обов’язків, патріотизм, вірність обрані справі, стійкість духу в період воєнного стану нагороджені грамотами управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради:
- з нагоди Дня місцевого врядування Мірзоян Анушик Ашотівна, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку та планово-економічного розвитку галузі охорони здоров’я Миколаївської міської ради та працівники міського інформаційно-аналітичного відділу КНП ММР «Міська дитяча лікарня №2» Окуневська Лариса Федорівна, провідний інженер з охорони праці, та Слюсаренко Олена Миколаївна, економіст;
- з нагоди Дня статистики нагороджені реєстратори медичні міського інформаційно-аналітичного відділу КНП ММР «Міська дитяча лікарня №2» Терещук Людмила Іванівна та Румянцева Ірина Володимирівна.
Шановні колеги, висловлюємо вам щиру вдячність за плідну й натхненну працю, бажаємо вам, успіхів та подальшого професійного розвитку!
Працюємо. Вистоїмо. Переможемо!🇺🇦💛💙

Садовська нагородження

 
Міський голова Олександр Сєнкевич нагородив Почесною відзнакою Миколаївського міського голови «За заслуги перед містом Миколаєвом» Вікторію Садовську, заступника начальника УОЗ ММР з фінансово-економічних питань, за багаторічну плідну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію, відданість обраній справі, вагомий особистий внесок у розвиток та реформування галузі охорони здоров’я.
Шановна Вікторіє Ігорівно! Щиро дякуємо Вам за сумлінну працю та відданість своїй роботі. Бажаємо насамперед того, про що всі ми зараз найбільше мріємо – Перемоги та Миру! Успіхів у всіх починаннях, твердості у виконанні намічених цілей, підтримки і розуміння з боку колег та близьких людей!

Дячук Герман

У суботу, 29 жовтня, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда перебував в Миколаївській області з робочим візитом, відвідав медичні заклади міста та провів робочу нараду з головними лікарями миколаївських медичних закладів щодо перспективи розвитку на 2023 рік.

Також Олександр Комаріда вручив державні нагороди медичним працівникам м. Миколаєва:

- відзнаку  «Заслужений лікар України» Дячуку Юрію Климовичу, директору КНП ММР «Міська лікарня №3»;

- медаль «За врятоване життя» Боднарчук (Павловій) Тетяні Сергіївні, операційній сестрі КНП ММР «Пологовий будинок №1». На даний час Боднарчук Т.С. перебуває у декретній відпустці і замість неї нагороду було передано директору закладу Дар’ї Герман.

Вітаємо колег з державними нагородами! Щиро дякуємо за вашу сумлінну працю, відданість своїй роботі, за кожне врятоване вами життя!

За сприяння Збройним Силам України медалями та відзнаками нагороджено наших колег-медичних працівників м. Миколаєва!

Відзнаку Міністерства Оборони України  медаль “За сприяння Збройним Силам України” отримали:

-          Лакутіна Вікторія Юріївна, сестра медична операційна операційного блоку  КНП ММР “Міська лікарня № 3”;

-          Масс Оксана Іванівна, сестра медична центральної операційної КНП ММР “Міська лікарня № 5”;

Відзнаку Міністерства Оборони України нагрудний знак “Знак пошани” отримали:

  Дем'янов Олександр Євгенович, директор КНП ММР “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”;

-          Максимов Вадим Євгенович, завідувач травматологічного відділення КНП ММР “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”;

-          Швець Сергій Іванович, хірург хірургічного відділення № 1 КНП ММР “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”;

-          Кравченко Валерій Михайлович, лікар-хірург хірургічного відділення № 2 КНП ММР “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”

-          Пермяков Вадим Валентинович, завідувач хірургічного відділення КНП ММР “Міська лікарня № 3”;

-          Потапенко Андрій Олександрович, завідувач відділення пластичної та реконструктивної хірургії КНП ММР “Міська лікарня № 4”;

-          Брядко Олександр Вікторович, завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології  КНП ММР “Міська лікарня № 5”;

Ми пишаємося Вами та покладаємося на Ваш професіоналізм і досвід!

Щира Вам подяка за вашу сумлінну працю, відданість своїй роботі, за кожне врятоване вами життя!

Працюємо. Вистоємо. Переможемо!

6 квітня міський голова м. Миколаєва Олександр Сєнкевич вручив медикам міста Подячні листи Миколаївського міського голови за сумлінну працю, самовіддане виконання своего професійного обов'язку, вірність обраній справі в період воєнного стану.

Серед нагороджених: Микола Кондратов - завідувач відділення новонароджених пологового будинку №3, Дмитро Колосов - медичний директор третьої міської лікарні, Лідія Фаріонова - головна медична сестра КНП ММР "Міська дитяча лікарня №2" та Анастасія Гацуц - медичний директор лікарні швидкої медичної допомоги.