УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Про поширення сезонних інфекцій, небезпеку туберкульозу, вакцинацію, профілактику гепатиту-А та нові можливості миколаївських медзакладів розповіла начальниця управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

У Миколаєві працюють над розвитком медичних закладів та підвищенням якості послуг для містян.
 
ММР розвиток галузі
👉Як повідомила начальниця управління охорони здоровʼя міськради Ірина Шамрай, для формування спроможної мережі лікарень місто має визначитись, які навантаження будуть у закладів та які напрямки потрібно посилювати.
Від цього залежать питання доступності та ефективності надання медичних послуг для населення.
“На сьогодні на рівні Миколаївської ОВА визначено напрямок розвитку спроможної мережі медичних закладів, до складу якої входять і лікарні міста. При цьому враховувалися демографічні показники, стан закладів та тенденції в запитах на послуги, - розповіла Ірина Шамрай в ефірі Українського радіо Миколаїв.
✅ Коротко про новини в галузі охорони здоров’я Миколаєва:
▪️ На базі пологового будинку №3 місто створює перинатальний центр. Заклад із повним циклом надання медичної допомоги для вагітних, породіль та немовлят. Наразі тривають ремонтні роботи коштом міського бюджету. У свою чергу Міністерство охорони здоров'я України сприятиме в забезпеченні центру новим обладнанням. Про це йшлося під час візиту очільника міністерства Віктора Ляшка до Миколаєва.
▪️ На базі однієї з міських лікарень створено реабілітаційний центр, у тому числі для людей, що постраждали від війни. Вже є всі умови для функціонування закладу, працює мультидисциплінарна команда. Місто поступово оснащує центр необхідним обладнанням.
▪️ Триває активна підготовка до будівництва сучасного лікувально-діагностичного центру на базі міської дитячої лікарні №2. Місто займається проектними документами.
Коментар Ірини Шамрай: “Головне завдання - сконцентрувати в одному місці надання амбулаторної медичної допомоги відвідувачам. Для того, щоб батьки з дітьми могли, наприклад, за один день пройти медогляд у кваліфікованих спеціалістів, з використанням сучасної апаратури”.
Паралельно йде закупівля обладнання та підготовка медичних кадрів для роботи центру. При цьому також оновлюють окремі приміщення безпосередньо в дитячій лікарні. Ремонт виконують позабюджетним коштом. Зокрема, впроваджуються заходи з підвищення енергоефективності.
▪️ У рамках створення спроможної мережі в Миколаєві продовжують реорганізацію медустанов. Наразі завершується процес приєднання пологових будинків №2 та №1 до багатопрофільних лікарень. Така необхідність пов’язана з суттєвим зменшенням навантаження на міські пологові. Упродовж року ліжка були завантажені від 22 до 28%. Враховуючи кількість вагітних, які стоять на обліку, тенденція покращуватись не буде. Тому допомогу сконцентрують там, де вона необхідна.

Про загрози для медичної галузі через вилучення ПДФО військових з місцевих бюджетів, Ковід, вакцинацію, поширення сказу та інсультів через війну розповіла в ефірі  на телеканалі "МАРТ"  начальниця міського управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.

 

✅ Миколаїв з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко. Про результати та подальші проєкти розвитку медзакладів міста👇
18 серпня Миколаїв з робочим візитом відвідав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Урядовець перевірив роботу міських та обласних лікарень. Зокрема, відвідав міську лікарню №3 та лікарню швидкої медичної допомоги.

📑 Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич повідомив про основні результати візиту.
«Із головного:
🏥 У Лікарні № 3 завершили ремонт приймального відділення. Там ми також добудували бокс для прийому карет швидкої допомоги. У відділенні вже встановили сучасний апарат КТ, який ми отримали через централізовані поставки МОЗ України. Наразі чекаємо на пуско-налаштувальні роботи. Міністр пообіцяв прискорити підрядників з Києва, щоб якомога швидше запустити КТ в роботу. Очікуємо, що вже у вересні розпочнемо проводити на ньому обстеження пацієнтів.
🏥 Цього року ми відновили фінансування міської програми заміни суглобів пацієнтам. До повномасштабного вторгнення ми встигли встановити миколаївцям більше 130 суглобів за кошти міського бюджету. Такі операції проводять у трьох міських лікарнях. Наразі у черзі перебуває ще понад 200 осіб. Міністр звернув увагу на те, що місто не отримало жодного суглоба за державною програмою, тож сподіваюсь, ми спільно відпрацюємо це питання. Щоб якомога більше миколаївців, які потребують такої операції, отримали цю послугу.
🏥 У Лікарні швидкої медичної допомоги відновлено травмпункт, який був частково зруйнований внаслідок російських обстрілів. Таку допомогу місту зробили партнери з Казахстану. Тож наш травмпункт, який ми з нуля збудували у 2019 році, знову приймає пацієнтів. Щиро дякую нашим друзям за оперативну і якісну роботу та підтримку Миколаєва та всієї України у нашій боротьбі.
🏥 Із зауважень - посилимо контроль за закупівлями в усіх лікарнях міста. Хочу нагадати, що ще з 2019 року за моїм розпорядженням у всіх міських лікарнях на інформаційних стендах публічно вивішується інформація, які ліки і в якій кількості пацієнти можуть отримати безкоштовно. Прошу на це звертати увагу! Якщо інформація відсутня - обов’язково пишіть! Перевіримо, нагадаємо про це керівникам закладів! Ще раз: хоч лікарні самі здійснюють такі закупівлі, управління посилить контроль і за переліком і за обʼємами цих закупівель!
Щодо важливих проектів:
🏥 Представили міністру проект першого міського перинатального центру при Пологовому будинку № 3. Там коштом міського бюджету проводимо ремонт. Ми також закупили важливе обладнання, яке вже працює для збереження життя та здоров’я новонароджених. Сподіваємось і на отримання обладнання через централізовані поставки МОЗ.
🏥 Підтримав міністр і розвиток повноцінного реабілітаційного центру у Міській лікарні № 4. У закладі вже проводять реабілітацію пацієнтів. Цього року з міського бюджету ми виділили кошти на ремонти приміщень та закупівлю обладнання. Також Віктор Ляшко скоординував нас у можливості отримання необхідного обладнання для реабілітаційного центру через централізовані поставки. Відпрацюємо це питання.
🏥 Отримали ми підтримку і на ще один грандіозний проект - побудову сучасної кластерної лікарні у центрі міста. Довгі роки на 3-ій Слобідській стоїть недобудова. Час дати їй життя, а миколаївцям - можливість отримати повний пакет медичної допомоги в одному закладі. Місяць тому попередньо обговорив цей проект із представниками ЄБРР. Вони готові з нами співпрацювати у цьому напрямку. Будемо проводити проектно-вишукувальні роботи. Про це згодом детальніше розповім».
Кт В МЛ3 08.08 2
Медичне обладнання придбано Медичними закупівлями України на замовлення Міністерства охорони здоровʼя.
Загальна вартість КТ складає майже 15 млн грн.
Rомп’ютерна томографія – один з ключових методів діагностики внутрішніх органів і систем шляхом багатошарового сканування рентгенівськими променями.
Сучасна модель КТ сімейства Revolution розрахована на широкий спектр клінічних завдань: від рутинної рентгенодіагностики до дослідження складних травм та кардіологічних захворювань.
Обладнання працює на базі технології штучного інтелекту і забезпечує простоту використання та ефективність роботи, поєднує передові технології томографів нового покоління, включаючи алгоритм інтелектуальної корекції руху коронарних артерій.
Функція реконструкції зображень у режимі реального часу дозволить зосередити увагу виключно на встановленні діагнозу пацієнта. Крім того, завдяки інноваційним технологіям та властивостям обладнання, використовувати КТ можна буде для діагностики пацієнтів з металевими імплантатами.
Проведення досліджень пацієнтам стаціонару та амбулаторним хворим здійснюватиметься на безоплатній основі, виключно за призначенням лікаря з відшкодуванням витрат закладу Національною службою здоров’я України за Програмою медичних гарантій.
Завдяки встановленню такого сучасного медичного обладнання мешканці регіону матимуть можливість отримувати якісну діагностику свого стану та медичну допомогу найвищого рівня.
Наразі комп’ютерний томограф змонтовано у приміщенні приймального відділення лікарні та вже найближчим часом буде проведено роботу з його тестування та введення в експлуатацію, приймати пацієнтів на апараті лікарня зможе після отримання ліцензії на його експлуатацію.
Кт В МЛ3 08.08 3
Кт В МЛ3 08.08 1

Начальниця управління охорони здоров'я Миколаєва Ірина Шамрай розповіла про стан справ у медичній галузі. Зокрема, вона розповіла про поточну ситуацію з лікувальними закладами, забезпеченість медикаментами і фінансування медичних закладів. Також вона звернула увагу на допомогу, яку Миколаїв готовий надати постраждалим мешканцям Херсонщини.

Заклади охорони здоров’я готові до надання медичної допомоги. Сьогодні розроблено маршрути пацієнтів у випадку кишкових інфекцій, масових захворювань тощо, - сказала Ірина Шамрай. Лікарні повністю готові до прийому як містян, так і мешканців Херсонщини. 

Повністю переглянути брифінг за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=1o5KGiN4w gs&ab_channel=TPKMAPT 

351333561 937537817572852 8970070770549961197 n

Начальниця управління охорони здоров’я Миколаївської мыської ради Ірина Шамрай розповіла про стан медичної галузі м. Миколаєва, програму "Доступні ліки", роботу над створенням у Миколаєві перинатального та дитячого діагностичного центрів в в ефірі ТРК “МАРТ”.

Брифінг Шамрай 10.05.2023

У миколаївських закладах охорони здоров’я отримали медичну допомогу понад 6 700 внутрішньо переміщених осіб, як дорослих, так і дітей. На первинному рівні - 2913 випадків, на вторинному - 3859.
Про це розповіла начальниця управління охорони здоров’я міськради Ірина Шамрай під час брифінгу, - повідомляє пресслужба міськради. https://mkrada.gov.ua/news/18557.html
👉“ВПО мають право не оформлювати декларацію з лікарями, якщо у них немає такого бажання. Ми їх приймаємо в будь-якому випадку. Ця категорія громадян користується всіма видами медичних послуг, без жодних обмежень. Їм виписують рецепти за програмою “Доступні ліки”, приймають пологи, надається повний обсяг меддопомоги, - зазначила Ірина Шамрай. - Ми всі розуміємо, що люди пережили значний стрес, тож керівники закладів попереджені про відповідне до них ставлення.
Як наслідок, до управління не надходило кричущих скарг на медичне обслуговування від ВПО.

 Минулого року в Миколаєві виписали майже 133,5 тисячі електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”, яка продовжує працювати під час воєнного стану.
Відшкодовано вартість рецептів на суму понад 19 млн грн.
💻У 2023-му вже виписано 62 тисячі рецептів. Миколаївці повертаються до міста і активно користуються можливостями програми. Про це розповіла під час брифінгу начальниця управління охорони здоров’я міськради Ірина Шамрай.
У програму наразі входять 486 лікарських засобів, вартість яких відшкодовує держава. З них 184 повністю безкоштовні для пацієнтів, а 302 - з незначною доплатою.
📍 У переліку “Доступних ліків” - препарати проти серцево-судинних хвороб; для профілактики інсультів та інфарктів; проти діабету ІІ типу; для лікування хронічних хвороб дихальних шляхів; для лікування розладів психіки, поведінки, а також епілепсії; ліки, що застосовують при нецукровому діабеті; для лікування хвороби Паркінсона; препарати інсуліну; імуносупресивні препарати.
“Ми очікуємо, що ця програма запрацює для пацієнтів, які знаходяться в термінальному стані, отримують знеболювальну терапію при онкологічних захворюваннях. Зараз таких хворих ми забезпечуємо медикаментами коштом міського бюджету. Цьогоріч також була виділена достатня сума”, - каже Ірина Шамрай.
 

 

 
Начальник управління охорони здоров'я Ірина Шамрай розповіла, як у Миколаєві виявляють та лікують це небезпечне захворювання.
Вона зазначила, що міська влада зберегла протитуберкульозний диспансер. Наразі це потужний заклад, де працюють справжні фахівці, унікальні спеціалісти, які все життя лікували туберкульоз
✅ Заклад перейменували в Центр соціально значущих хвороб та більше оснастили обладнанням.
Центр має усе необхідне лабораторне обладнання для виявлення захворювання. Матеріальна база дозволяє вже протягом доби зробити дослідження та поставити діагноз. Якщо аналізи позитивні, відразу назначається лікування, а пацієнт отримує необхідні медикаменти.
У цілому протягом 2021 року в Центрі соціально значущих хвороб 724 пацієнти пройшли дослідження, у 171 з них виявили туберкульоз. У 2022 році через бойові дії цей показник знизився - дослідження пройшли 370 пацієнтів, у 164 виявили туберкульоз.
Ірина Шамрай закликала миколаївців не зволікати з обстеженням та при підозрі на туберкульоз звертатися по допомогу та щорічно проходити профілактичний медичний огляд.
Начальниця управління охорони здоров'я Ірина Шамрай в ефірі програми Діалог на телеканалі "МАРТ" розповіла про:
- роботу медичної галузі м. Миколаєва під час повномасштабного вторгнення;
- організацію поточної роботи медичних закладів;
- медзаклади, що зазнали руйнувань;
- бомбосховища для лікарень;
- поточну ситуацію з поширенням ковіду та грипу;
- щеплення дітей та дорослих від ковіду;
- потребу в потужному дитячому діагностичному закладі та перспективи створення сучасної дитячої поліклініки.
 

Screenshot 2

Вітаємо  з Днем народження директора КНП ММР «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 2" Краснощока В'ячеслава Олександровича!

Шановний В'ячеславе Олександровичу!

Бажаємо Вам сміливо тримати курс на успіх та благополуччя, мати усі можливості для втілення мрій, стійкого характеру та доброї душі, міцного здоров’я та відмінного настрою, чоловічої впевненості та невтомної мужності.

Мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!