УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

mospk knp mor

Як стати донором крові?

Щоб стати донором потрібно дотримуватися донорської дієти, а саме:

1. На протязі 48 годин не вживати алкогольні напої;

2. За добу виключити із вживання жирну, смажену, гостру, копчену їжу та молочні продукти, яйця, масло, горіхи, насіння (соняшникове), банани, хурму.

Рекомендовано до вживання: солодкий чай, варення, хліб, сухарі, сушки, відварені крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі та фрукти.

Важлива пам’ятка!

–  Якщо Ви маєте татуювання, пірсинг або Вам робили оперційне втручання, потрібно витримати перерву у 6 місяців (при наявності швидких тестів) і один рік без таких (станція переливання крові на 100% забезпечена ними).

–  Якщо Вам лікували зуб, треба утриматись від донації одну добу.

–  Якщо Вам видаляли зуб – треба витримати паузу в 10 діб.

–  Не можна робити донацію під час менструального циклу – 5 діб до початку, на протязі і 5 діб після закінчення.

–  При прийманні атнибіотиків та схожих до них речовин треба утримуватись від донорства 10 діб після закінчення прийому.

Абсолютними протипоказаннями для донорства є наявність таких захворювань як: астма, епілепсія, сифілис, туберкульоз, малярія, гепатити (виключення гепатит А), ВІЧ. Якщо Ви маєте серьойзні вади мозкового кровообігу, захворювання серцево-судинної системи, захворювання нирок, моче-кам’яну хворобу, ураження печінки, жовчо-кам’яну хворобу, виразкову хворобу шлунку та 12-ти персної кишки, гастрити у стадії загострення, вади зору, що спричиняють втрату гостроти зору від -5. Якщо Ви знаходитись на обліку в наркологічному, психіатричному, венерологічному диспанцері при наявності кодування. Якщо Ви маєте імпланти або інші інородні тіла.