⚡️Наближаємось до міжнародних стандартів з інфекційної безпеки.
Головна медична сестра Міської лікарні № 4 (Міська лікарня 4) Світлана Стрелка завершила І теоритичний етап навчання в осінній школі з інфекційного контролю від World Health Organization Ukraine та національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC, яке відбулося у місті Львові.
👉Конкурс на навчання в осінній школі з інфекційного контролю був більше 10 фахівців на місце, при тому, що рівень вимог та контролю теоретичних та практичних навиків вочевидь зростає.
🔹Для участі у школі були відібрані 40 медпрацівників, які під час навчального курсу, що складався з 20 тем, переймали цінний досвід від передових фахівців, зокрема розбирали питання профілактики інфекцій та інфекційного контролю на національному рівні та на рівні закладу охорони здоров’я, обговорювали питання епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, та розслідування спалахів таких інфекції, адміністративний контроль, інженерні та запобіжні заходи інфекційного контролю тощо.
🔹Практична частина відбудеться в середині листопада, в Івано-Франківській області, та включатиме 3-х денний тренінг зі здачею теоретичних знань та практичних навичок наприкінці навчання.
Дякуємо колегам за прагнення до підвищення фахової експертності.👍
7 жовтня у Києві відбулася конференція «Актуальні питання сексуального та репродуктивного здоровʼя в умовах демографічної кризи» за участю провідних українських та іноземних експертів у сфері сексуального та репродуктивного здоровʼя.🤱
👉Галузь охорони здоров’я міста Миколаєва представили заступник начальника управління охорони здоров’я ММР Микола Бережник, провідний спеціаліст відділу по охороні материнства та дитинства управління охорони здоров'я ММР Олена Попова, медичний директор пологового будинку №3 Андрій Грибанов, в.о. директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Денис Курило.
Захід став важливим майданчиком для обговорення стратегічних ініціатив, спрямованих на підвищення доступності медичних послуг та адаптацію системи охорони здоров'я до нових викликів, які виникли внаслідок війни.
☝️Особливу увагу було приділено питанням залученості громад і медичних закладів до вирішення демографічних проблем, забезпеченню інклюзивності та доступності послуг для різних соціальних груп, а також розгляду ефективних підходів до посилення системи охорони здоров’я в контексті реагування на гендерно зумовлене насильство в умовах гуманітарних криз.
👍Команда міської лікарні №1 , серед п’яти команд медичних закладів України, пройшла практичний курс для управлінців медичними закладами – «Міні-МВА 3.0», якій реалізується Українським центром охорони здоровʼя (UHC) у співпраці з БФ Разом для України.
👉Учасники зустрілися 26 вересня в Житомирі на першому модулі практичного курсу. Традиційно перший модуль був зосереджений на стратегічному менеджменті. Команди теоретично та практично навчалися визначати проблеми у своїх медзакладах в умовах сучасних викликів. Спікер та куратор першого модуля – співзасновник UHC Матвей Хренов.
У наступних модулях, які проходитимуть протягом трох місяців, тренери обіцяють допомогти трансформувати визначені проблеми у проєкти, над якими учасники працюватимуть на курсі.
Як зазначають спеціалісти Миколаївської міської лікарні №1, вони отримали знання, які допоможуть покращити роботу закладу та забезпечити ще більш якісне обслуговування пацієнтів.
16 травня 2023 року начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай привітала випускників Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету імені П. Могили з складанням державного іспиту «Крок-2».
Були присутні на зустрічі керівники КНП ММР «Міська лікарня № 1» Марія Грачова депутат Миколаївської міської ради, КНП ММР «Міська лікарня № 3» Юрій Дячук та КНП ММР «ЦПМСД № 3» Вікторія Заміхановська, міський експерт по спеціальності «Педіатрія».
В м. Миколаєві працює 86 лікарів-інтернів, з них 17 – це перший випуск 2022 воєнного року Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету ім. П. Могили в місті Миколаєві. За спеціальностями це: ЗПСМ – 10, внутрішні хвороби – 3, анестезіологія та інтенсивна терапія – 2, неврологія – 1, акушерство і гінекологія – 1.
За період з 2019 по 2022 роки в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва приступило взагалі до роботи після проходження інтернатури 140 молодих спеціалістів.
Створюються належні умови для заохочення молодих фахівців. За період з 2017 року медичні працівники міста отримали 11 квартир: сімейні лікарі, лікар-неонатолог, ліка-педіатр, лікар-анестезіолог, лікар-нейрохірург, лікар-травматолог.
Майбутні лікарі були запрошені для проходження навчання в інтернатурі в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва. Проінформовано по яким спеціальностям є потреба, ознайомлено з можливостями своєї реалізації в закладах охорони здоров’я, наданий телефон провідного спеціаліста з питань ведення кадрової роботи УОЗ ММР для консультацій.
Очікуємо майбутніх випускників для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва.
Разом до ПЕРЕМОГИ!!!