16 травня 2023 року начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай привітала випускників Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету імені П. Могили з складанням державного іспиту «Крок-2».
Були присутні на зустрічі керівники КНП ММР «Міська лікарня № 1» Марія Грачова депутат Миколаївської міської ради, КНП ММР «Міська лікарня № 3» Юрій Дячук та КНП ММР «ЦПМСД № 3» Вікторія Заміхановська, міський експерт по спеціальності «Педіатрія».
В м. Миколаєві працює 86 лікарів-інтернів, з них 17 – це перший випуск 2022 воєнного року Навчально-наукового медичного інституту Чорноморського національного університету ім. П. Могили в місті Миколаєві. За спеціальностями це: ЗПСМ – 10, внутрішні хвороби – 3, анестезіологія та інтенсивна терапія – 2, неврологія – 1, акушерство і гінекологія – 1.
За період з 2019 по 2022 роки в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва приступило взагалі до роботи після проходження інтернатури 140 молодих спеціалістів.
Створюються належні умови для заохочення молодих фахівців. За період з 2017 року медичні працівники міста отримали 11 квартир: сімейні лікарі, лікар-неонатолог, ліка-педіатр, лікар-анестезіолог, лікар-нейрохірург, лікар-травматолог.
Майбутні лікарі були запрошені для проходження навчання в інтернатурі в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва. Проінформовано по яким спеціальностям є потреба, ознайомлено з можливостями своєї реалізації в закладах охорони здоров’я, наданий телефон провідного спеціаліста з питань ведення кадрової роботи УОЗ ММР для консультацій.
Очікуємо майбутніх випускників для проходження інтернатури з подальшим працевлаштуванням в закладах охорони здоров’я м. Миколаєва.
Разом до ПЕРЕМОГИ!!!
10 травня 2023 року в місті Миколаєві проведена науково-практична конференція «Сучасні аспекти лікування кардіологічних хворих» для лікарів - кардіологів, сімейних лікарів, медичних директорів, завідуючих профільних відділень,завідуючих сімейних амбулаторій.
В своєму привітанні до колег начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Шамрай І.В. зазначила, що завдяки розумінню міською владою проблемних питань галузі охорони здоров’я міста та всілякому сприянню її розвитку, осучасненню. В грудні 2019 закуплений за рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування коштів з міського бюджету у міських закладах охорони здоров’я з’явився перший ангіограф. Завдяки цьому було відкрито в КНП ММР «Міська лікарня №1» відділення ангіографії та ендоваскулярних втручань і розпочався технологічно новий етап розвитку медичної допомоги кардіологічним хворим.
Директор КНП ММР «Міська лікарня №1» Грачова М.Г. зазначила , що незважаючи на тяжкий ковідний та воєнний роки, це відкрило перспективи розвитку закладу, дало значні можливості хворим. В умовах воєнного стану ангіограф не припиняв свою роботу: у 2022 році було проведено 500 коронарографій, проводилися стентування. Своїми професійними знаннями з присутніми поділилися завідуючий відділенням ангіографії та ендоваскулярних втручань Герасимчук С.Г., завідуюча спеціалізованим відділенням невідкладної кардіології Жукова Ю.Б. та завідуюча кардіоревматологічним відділенням Цихоня Н.І. та відповіли на поставлені запитання.
11-13 квітня у Львівському реабілітаційному центру "Незламні" пройшов Міжнародний форум реабілітації. Учасниками заходу були медики, експерти, представники державної влади, міжнародних організацій та фондів. Під час дискусій вони ділились практиками та обговорювали рішення щодо лікування, протезування та реабілітації військових та цивільних, що постраждали внаслідок російської агресії.
За запрошенням мера Львова Андрія Садового форум відвідали начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай, директор Міської дитячої лікарні №2 Любов Савчук, лікарі Міської лікарні №4 фізичний терапевт Сергій Коньков лікар ординатор відділення пластичної і реконструктивної хірургії Артем Кучеренко.
21.03.2023 на базі Миколаївської лікарні швидкої медичної допомоги відбулась науково-практична конференція «Менеджмент пацієнта з інсультом у найгострішому періоді».
Згідно даних МОЗ України щороку трапляється близько 150 тис. інсультів. Більшість людей, які вижили після інсульту, протягом усього життя страждають від його фізичних, когнітивних, психічних та соціально-економічний наслідків.
Якість надання медичної допомоги, пріоритет для наших лікувальних закладів, тому ми прагнемо постійно вдосконалюватись аби наслідки інсульту для пацієнтів були мінімальні.
Конференція проходила в режимі діалогу, слухачі мали можливість отримати вичерпну інформацію і в подальшому використовувати її в лікарській практиці.
Були заслухані доповіді фахівців про сучасні тенденції та можливість їх втілення в сьогоденні:
- Організація інсультної служби на базі Міської лікарні №1 - Нікулін Володимир Станіславович лікар невролог, завідуючий ангіоневрологічним відділенням КНП ММР «Міська лікарня№1»;
- Надання допомоги при гострому мозковому інсульті - Лебединець Павло Володимирович завідувач відділенням післяінсультної реабілітації медичного центру «Кінезіо» м. Харків, асистент кафедри неврології №1 Харківського національного медичного університету, позаштатний експерт НСЗУ з питань реабілітації, м. Харків;
- Чи можливо впливати медикаментозно на реабілітацію після ГПМК - Храмцов Денис Миколайович к.м.н., доцент кафедри терапевтичних дисциплін ЧНУ ім. Петра Могили, лікар невролог м. Одеса;
- Реабілітація у гострому періоді інсульту - Сазонов В’ячеслав Юрійович лікар невролог, лікар фізичної реабілітаційної медицини, керівник реабілітаційної служби Медичного центру “Експерт Хелс” м. Одеса.
В конференції приймали участь Безносенко Максим Петрович начальник управління охорони здоров’я Миколаївської обласної військової адміністрації, Шамрай Ірина Валентинівна - начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради, лікарі-неврологи, лікарі нейрохірурги, медичні директори закладів охорони здоров’я міста, завідуючі сімейних амбулаторій.
В медичному закладі надають високоспеціалізовану допомогу вагітним, породіллям, хворим новонародженим та дітям з вкрай низькою масою тіла при народженні. Перинатальний центр є лідером за кількістю пологів у столиці.
- Під час візиту ознайомився з організацією роботи відділень, поспілкувався з адміністрацією та співробітниками закладу.
Наразі у нас в області немає перинатальних центрів, тому разом з начальницею управління охорони здоров’я Іриною Шамрай та керівником Миколаївського пологового будинку №3 Олегом Іщенко опрацювали питання щодо створення сучасного закладу такого рівня у нашому місті. - зазначає міський голова.
Олександр Сєнкевич додав, що наразі розпочато технічно-організаційну роботу для створення перинатального центру на базі КНП ММР «Пологовий будинок №3»
- Дякую за допомогу головному лікарю центру Вікторії Володимирівні Білій. Також хочу висловити вдячність доктору медичних наук, президенту Асоціації неонатологів України Тетяні Костянтинівні Знаменській за боротьбу за якість життя і здоров’я новонароджених миколаївців. - зазначив мер.
Богдан Кізюн та Андрій Головань, представники групи компаній IT4Medicine, розповіли як працює телемедицина в цілому та продемонстрували роботу телемедичної мережі Medinet.
Впровадження системи дистанційного консультування між лікарями об'єднає всі центри первинної медико-санітарної допомоги та інші медичні заклади міста в єдину телемедичну платформу. Це надасть можливість лікарям, як первинної ланки, так і інших рівнів медичної допомоги міста консультуватися з колегами щодо лікування, не направляючи пацієнта до іншого медичного закладу. З впровадженням «Телемедицини» надання медичних послуг може стати більш ефективним та швидким.
06.02.2020 року в КНП ММР «ЦПМСД №5», за сприяння ММБФ «Юнітус», відбувся семінар-тренінг з питань ранньої діагностики раку молочної залози для сімейних лікарів та медсестер, терапевтів закладу.