Працівники Центрів ПМСД міста Миколаєва приймають участь у тренінгах із психологічної реабілітації для медичних працівників в рамках програми «Лікар та війна: профілактика професійного вигорання».
Навчальні зустрічі у груповому форматі організовує і проводить ГО «Підтримка психічного здоров’я – асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я».
Медики, які проходять короткострокову інтенсивну психологічну реабілітацію, отримують навички турботи про власний психічний стан, розуміння та застосування принципів психологічної самодопомоги, навичок відновлення, розвиток стресостійкості, профілактики вигорання, вторинної травматизації, втоми від співчуття.
За словами колег, таке навчання дуже допомагає підтримувати емоційний стан – знаходити внутрішній ресурс, щоб долати страх, втому, біль та мати змогу ефективніше допомагати пацієнтам.
Дякуємо кожному, хто тримає стійкість! Дякуємо організаторам. Підтримка медичних працівників – це підтримка всього суспільства.
Тренінги «Профілактика професійного вигорання» проводяться в рамках напрямку «Doctor and war and burnout prevention programs/ Лікар та війна та програма профілактики професійного вигоряння», який впроваджується в рамках Проєкт Multi-sectoral humanitarian aid and resilience building/«Багатогалузева гуманітарна допомога та розбудова стійкості» який фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (GFFO), Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) та здійснюється благодійною організацією Malteser International, реалізує ГО Mental Health Service.
На базі Центру первинної медичної допомоги №2 відбувся триденний тренінг «Грудне вигодовування та годування дітей молодшого віку в надзвичайній ситуації», який наприкінці листопада провела міжнародна неурядова організація FHI 360.
У заході взяли участь лікарі та медичні сестри Центрів ПМСД, а також міських лікарень Миколаєва.
В умовах війни важливо володіти відповідною інформацією, аби медики могли ефективно допомогти, надати необхідні знання та навички мамам з немовлятами у випадку потрапляння в надзвичайні обставини через війну.
Що робити в надзвичайній ситуації з дитиною на руках, як організувати годування й убезпечити малечу? Що робити, якщо ви не можете продовжувати грудне вигодовування? Програма тренінгу охоплювала обговорення цих питань, надання практичних порад, орієнтуючись передусім на підтримку вагітних жінок та матерів з немовлятами до двох років.
Учасники також розглянули питання менеджменту та профілактики ускладнень при грудному вигодовуванні, принципи базової психосоціальної підтримки, опонували багато навичок, отримали купу корисної інформації.
Навчання проводили сертифіковані спеціалісти FHI 360, які змогли створити професійну і доброзичливу атмосферу тренінгу.
Дякуємо організаторам заходу, які підтримують медичних працівників у професійному розвитку, а також усім учасникам, які прагнуть бути обізнаними та сучасними!
⚡️Наближаємось до міжнародних стандартів з інфекційної безпеки.
Головна медична сестра Міської лікарні № 4 (Міська лікарня 4) Світлана Стрелка завершила І теоритичний етап навчання в осінній школі з інфекційного контролю від World Health Organization Ukraine та національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC, яке відбулося у місті Львові.
👉Конкурс на навчання в осінній школі з інфекційного контролю був більше 10 фахівців на місце, при тому, що рівень вимог та контролю теоретичних та практичних навиків вочевидь зростає.
🔹Для участі у школі були відібрані 40 медпрацівників, які під час навчального курсу, що складався з 20 тем, переймали цінний досвід від передових фахівців, зокрема розбирали питання профілактики інфекцій та інфекційного контролю на національному рівні та на рівні закладу охорони здоров’я, обговорювали питання епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, та розслідування спалахів таких інфекції, адміністративний контроль, інженерні та запобіжні заходи інфекційного контролю тощо.
🔹Практична частина відбудеться в середині листопада, в Івано-Франківській області, та включатиме 3-х денний тренінг зі здачею теоретичних знань та практичних навичок наприкінці навчання.
Дякуємо колегам за прагнення до підвищення фахової експертності.👍
7 жовтня у Києві відбулася конференція «Актуальні питання сексуального та репродуктивного здоровʼя в умовах демографічної кризи» за участю провідних українських та іноземних експертів у сфері сексуального та репродуктивного здоровʼя.🤱
👉Галузь охорони здоров’я міста Миколаєва представили заступник начальника управління охорони здоров’я ММР Микола Бережник, провідний спеціаліст відділу по охороні материнства та дитинства управління охорони здоров'я ММР Олена Попова, медичний директор пологового будинку №3 Андрій Грибанов, в.о. директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Денис Курило.
Захід став важливим майданчиком для обговорення стратегічних ініціатив, спрямованих на підвищення доступності медичних послуг та адаптацію системи охорони здоров'я до нових викликів, які виникли внаслідок війни.
☝️Особливу увагу було приділено питанням залученості громад і медичних закладів до вирішення демографічних проблем, забезпеченню інклюзивності та доступності послуг для різних соціальних груп, а також розгляду ефективних підходів до посилення системи охорони здоров’я в контексті реагування на гендерно зумовлене насильство в умовах гуманітарних криз.
👍Команда міської лікарні №1 , серед п’яти команд медичних закладів України, пройшла практичний курс для управлінців медичними закладами – «Міні-МВА 3.0», якій реалізується Українським центром охорони здоровʼя (UHC) у співпраці з БФ Разом для України.
👉Учасники зустрілися 26 вересня в Житомирі на першому модулі практичного курсу. Традиційно перший модуль був зосереджений на стратегічному менеджменті. Команди теоретично та практично навчалися визначати проблеми у своїх медзакладах в умовах сучасних викликів. Спікер та куратор першого модуля – співзасновник UHC Матвей Хренов.
У наступних модулях, які проходитимуть протягом трох місяців, тренери обіцяють допомогти трансформувати визначені проблеми у проєкти, над якими учасники працюватимуть на курсі.
Як зазначають спеціалісти Миколаївської міської лікарні №1, вони отримали знання, які допоможуть покращити роботу закладу та забезпечити ще більш якісне обслуговування пацієнтів.