УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

470178266 975936654566663 6151494738517890475 n

3

4

Працівники Центрів ПМСД міста Миколаєва приймають участь у тренінгах із психологічної реабілітації для медичних працівників в рамках програми «Лікар та війна: профілактика професійного вигорання».

Навчальні зустрічі у груповому форматі організовує і проводить ГО «Підтримка психічного здоров’я – асоціація фахівців в галузі психічного здоров’я».

Медики, які проходять короткострокову інтенсивну психологічну реабілітацію, отримують навички турботи про власний психічний стан, розуміння та застосування принципів психологічної самодопомоги, навичок відновлення, розвиток стресостійкості, профілактики вигорання, вторинної травматизації, втоми від співчуття.

За словами колег, таке навчання дуже допомагає підтримувати емоційний стан – знаходити внутрішній ресурс, щоб долати страх, втому, біль та мати змогу ефективніше допомагати пацієнтам.

Дякуємо кожному, хто тримає стійкість! Дякуємо організаторам. Підтримка медичних працівників – це підтримка всього суспільства.

Тренінги «Профілактика професійного вигорання» проводяться в рамках напрямку «Doctor and war and burnout prevention programs/ Лікар та війна та програма профілактики професійного вигоряння», який впроваджується в рамках Проєкт Multi-sectoral humanitarian aid and resilience building/«Багатогалузева гуманітарна допомога та розбудова стійкості» який фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини (GFFO), Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку (BMZ) та здійснюється благодійною організацією Malteser International, реалізує ГО Mental Health Service.

468621609 1048904920369455 8094732966304434646 nНа базі Центру первинної медичної допомоги №2 відбувся триденний тренінг «Грудне вигодовування та годування дітей молодшого віку в надзвичайній ситуації», який наприкінці листопада провела міжнародна неурядова організація FHI 360.

У заході взяли участь лікарі та медичні сестри Центрів ПМСД, а також міських лікарень Миколаєва.  

В умовах війни важливо володіти відповідною інформацією, аби медики могли ефективно допомогти, надати необхідні знання та навички мамам з немовлятами у випадку потрапляння в надзвичайні обставини через війну.

Що робити в надзвичайній ситуації з дитиною на руках, як організувати годування й убезпечити малечу? Що робити, якщо ви не можете продовжувати грудне вигодовування? Програма тренінгу охоплювала обговорення цих питань, надання практичних порад, орієнтуючись передусім на підтримку вагітних жінок та матерів з немовлятами до двох років.

Учасники також розглянули питання менеджменту та профілактики ускладнень при грудному вигодовуванні, принципи базової психосоціальної підтримки, опонували багато навичок, отримали купу корисної інформації.

Навчання проводили сертифіковані спеціалісти FHI 360, які змогли створити професійну і доброзичливу атмосферу тренінгу.

Дякуємо організаторам заходу, які підтримують медичних працівників у професійному розвитку, а також усім учасникам, які прагнуть бути обізнаними та сучасними!

468622362 1048905013702779 4725019970079336792 n468962224 1048905080369439 4772019574638235225 n469562604 1406260420805168 2899066178302058622 n

6 листопада відбулась третя національна технічна зустріч, присвячена зменшенню тягаря інсульту в Україні: підвищення якості та поліпшення результатів лікування, в якій взяв участь заступник начальника управління охорони здоров’я ММР Микола Бережник.
Захід зібрав представників Міністерства охорони здоровʼя, Європейського бюро ВООЗ в Україні, Національної служби здоровʼя України, Світового банку, професійних медичних організацій, обласних органів управління охороною здоровʼя та медична спільнота.
👉Під час зустрічі учасники ознайомилися з результатами моніторингу роботи інсультної служби та маршрутами пацієнтів, окремо обговорили питання якості надання доказової медичної допомоги у разі гострого мозкового інсульту. Також на заході порушили питання ключових досягнень в розвитку інсультної допомоги та проаналізували основні потреби щодо її вдосконалення. Крім цього, присутні мали змогу вивчити досвід надання медичної допомоги за інсультів у європейських країнах.
Окрема сесія технічної зустрічі була присвячена темі реабілітації пацієнтів після інсульту. Зокрема йшлося про стандарти допомоги та напрями розвитку реабілітації в Україні, доступність, а також кращі світові практики застосування реабілітації під час лікування гострого мозкового інсульту в закладі охорони здоровʼя та потенціал для покращення результатів.
📍Нагадуємо: діагностика, лікування та реабілітація інсульту є безоплатними для пацієнта. При цьому важливо, щоб бригада екстреної медичної допомоги доставила його в лікарню, яка має спеціальне обладнання та спеціалістів, адже інсульт визначається лише за допомогою КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз. Наразі 227 лікарень по всій країні законтрактовані за відповідним пакетом з Національною службою здоров’я України.
Докладніше про захід: https://moz.gov.ua/.../zmenshennya-tyagarya-insultu-v...
Національна технічна зустріч 6.11.2024 2
Національна технічна зустріч 6.11.2024 1
Національна технічна зустріч 6.11.2024 3
Завідувач відділення ортопедії та травматології Міської лікарні №5 (Міська лікарня 5) Олександр Марусан та завідувач реабілітаційного відділення Міської лікарні №4 (Міська лікарня 4) взяли участь у крайовій конференції «Біль під час реабілітації після втрати кінцівки», яка проходила у Польщі, в місті Кракові.
На тренінгу були представленні методики та приклади вправ з пацієнтами після ампутації нижньої кінцівки. Це була активна практична робота з викладом обраних питань безпосередньо на прикладах.
👉Для прифронтового міста Миколаєва розглянута проблематика вкрай актуальна. Нажаль, через війну багато людей втратили кінцівки і потребують реабілітації, під час якої лікарі мають максимально ефективно вирішувати проблему болю, в тому числі фантомного.
Тож спілкування з польськими колегами було корисним як з огляду втілення нових знань та досвіду для поранених з ампутаціями, так і для хворих, що втратили кінцівки через декомпенсований цукровий діабет, судинні захворювання або травми.➡️За 9 місяців поточного року в Миколаєві зареєстровано 186 пацієнтів, яким було проведено ампутації кінцівок внаслідок цих хвороб.
Прагнемо допомогти нашим пацієнтам, які розпочинають боротьбу за відновлення, успішно перемогти свою травму, впоратися з новими обставинами та повернутися до самостійного життя.
Польському Форумі ампутації
💪
Лікарі ортопеди-травматологи Міської лікарні №3 (КНП ММР "Міська лікарня 3") взяли участь у Конгресі травми UKRAINE 2024, який відбувся 17 жовтня у Києві.
Захід, мета якого об'єднати лікарів-травматологів та ортопедів з усієї країни у професійному колі для обміну знаннями та досвідом, в цьому році пройшов під гаслом «Знання, що рятують».
👉Наші лікарі мали змогу перейняти досвід колег з реконструктивного лікування бойових травм верхніх кінцівок, зокрема із застосуванням перфорантних клаптів; отримати цінні знання з тактичної медицини та організації медичного забезпечення в бойових умовах, що дозволяє підвищити рівень медичної допомоги в екстремальних ситуаціях; ознайомитися з новими методиками і технологіями, інноваційними тенденціями в сучасній травматології.
Під увагою були також нові рекомендації з алгоритмізації процесів прийняття рішень і покращення послідовності дій, що надає можливість забезпечити своєчасну й якісну допомогу при критичних травмах.
Дякуємо колегам, які активно підвищують свою кваліфікацію, долучаючись до національних медичних форумів та конгресів, зокрема присвячених новітнім підходам у діагностиці й лікуванні травм і захворювань опорно-рухового апарату. Ці знання є невід’ємною складовою професійного розвитку і сприяють ефективності надання допомоги в надзвичайних ситуаціях.
МЛ3 Конгресі травми UKRAINE 2024
МЛ3 Конгресі травми UKRAINE 2024 2
 
Спеціалісти Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 (КНП ММР "ЦПМСД 5") взяли участь у тренінгу «Впровадження системи фінансових та нефінансових стимулів у ЗОЗ», який проходив 24-25 жовтня у Києві, за підтримки громадської організації «Бізнес освіта» в рамках співпраці України з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).
Теоретичні аспекти в поєднанні з практичними завданнями та робота в командах була цікавою та корисною.
👉Зокрема учасники з'ясували зону відповідальності закладу у питаннях оплати праці; обговорили чинники, які впливають на формування системи оплати праці; розглянули питання, як можна сформувати оптимальну структуру винагороди, роль доплат, надбавок, варіанти преміювання працівників за результатами виконання ними індикаторів якості тощо.
Спеціалісти Центру ПМСД №5 отримали цікаве спілкування з колегами інших міст та закладів, мали змогу розбирати ситуації, які впливають в тому числі на розвиток закладів первинної допомоги. За їх враженнями, тренінг пройшов інформативно. По закінченню роботи учасники отримали відповідні сертифікати.
Ц5 Впровадження системи фінансових та нефінансових стимулів

⚡️Наближаємось до міжнародних стандартів з інфекційної безпеки.

Головна медична сестра Міської лікарні № 4 (Міська лікарня 4) Світлана Стрелка завершила І теоритичний етап навчання в осінній школі з інфекційного контролю від World Health Organization Ukraine та національної експертної групи з інфекційного контролю NEGIC, яке відбулося у місті Львові.

МЛ4 навчання

👉Конкурс на навчання в осінній школі з інфекційного контролю був більше 10 фахівців на місце, при тому, що рівень вимог та контролю теоретичних та практичних навиків вочевидь зростає. 

🔹Для участі у школі були відібрані 40 медпрацівників, які під час навчального курсу, що складався з 20 тем, переймали цінний досвід від передових фахівців, зокрема розбирали питання профілактики інфекцій та інфекційного контролю на національному рівні та на рівні закладу охорони здоров’я, обговорювали питання епідеміологічного нагляду за інфекціями, пов’язаними з наданням медичної допомоги, та розслідування спалахів таких інфекції, адміністративний контроль, інженерні та запобіжні заходи інфекційного контролю тощо.

🔹Практична частина відбудеться в середині листопада, в Івано-Франківській області, та включатиме 3-х денний тренінг зі здачею теоретичних знань та практичних навичок наприкінці навчання.

Дякуємо колегам за прагнення до підвищення фахової експертності.👍

7 жовтня у Києві відбулася конференція «Актуальні питання сексуального та репродуктивного здоровʼя в умовах демографічної кризи» за участю провідних українських та іноземних експертів у сфері сексуального та репродуктивного здоровʼя.🤱

👉Галузь охорони здоров’я міста Миколаєва представили заступник начальника управління охорони здоров’я ММР Микола Бережник, провідний спеціаліст відділу по охороні материнства та дитинства управління охорони здоров'я ММР Олена Попова, медичний директор пологового будинку №3 Андрій Грибанов, в.о. директора Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 Денис Курило.  

462268062 1735285683949233 1687369535522992632 n

Захід став важливим майданчиком для обговорення стратегічних ініціатив, спрямованих на підвищення доступності медичних послуг та адаптацію системи охорони здоров'я до нових викликів, які виникли внаслідок війни. 

☝️Особливу увагу було приділено питанням залученості громад і медичних закладів до вирішення демографічних проблем, забезпеченню інклюзивності та доступності послуг для різних соціальних груп, а також розгляду ефективних підходів до посилення системи охорони здоров’я в контексті реагування на гендерно зумовлене насильство в умовах гуманітарних криз.

👍Команда міської лікарні №1 , серед п’яти команд медичних закладів України, пройшла практичний курс для управлінців медичними закладами – «Міні-МВА 3.0», якій реалізується Українським центром охорони здоровʼя (UHC) у співпраці з БФ Разом для України. 

М1 Міні МВА 3.0

👉Учасники зустрілися 26 вересня в Житомирі на першому модулі практичного курсу. Традиційно перший модуль був зосереджений на стратегічному менеджменті. Команди теоретично та практично навчалися визначати проблеми у своїх медзакладах в умовах сучасних викликів. Спікер та куратор першого модуля – співзасновник UHC Матвей Хренов.

У наступних модулях, які проходитимуть протягом трох місяців, тренери обіцяють допомогти трансформувати визначені проблеми у проєкти, над якими учасники працюватимуть на курсі. 

Як зазначають спеціалісти Миколаївської міської лікарні №1, вони отримали знання, які допоможуть покращити роботу закладу та забезпечити ще більш якісне обслуговування пацієнтів.

29-30 квітня 2024р. в м. Київ відбувся семінар-тренінг «Мінімальний комплекс початкових заходів (МКПЗ) щодо охорони репродуктивного здоров’я у випадку надзвичайних ситуацій». Цей захід був організований для керівного складу закладів охорони здоров’я, в якому взяли участь і курівники медичних закладів м. Миколаєва.
Мета заходу підготовка фахівців для подальшого посилення спроможності закладів охорони здоров’я для надання якісних медичних та психологічних послуг зі збереження сексуального та репродуктивного здоров’я у випадку надзвичайних ситуацій, а також послуг для постраждалих від сексуального та гендерно зумовленого насильства.
Тренінг розроблено Агенціями системи ООН для використання країнами при розробці національних та регіональних планів реагування в надзвичайних ситуаціях та передбачає здійснення термінових заходів, спрямованих на попередження смертності та захворюваності серед жінок, зокрема вагітних, дітей та немовлят, а також попередження насильства, передачі ВІЛ інфекції та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
1
Тренінг Шевченко 2
Впродовж жовтня-листопада 2023 року в Миколаївській області регіональними тренерами проведена серія навчальних тренінгів на тему ефективного управління вакцинами та холодовим ланцюгом, в яких взяли участь 250 медичних працівників, відповідальних за вакцинацію. Навчання організоване Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) (UNICEF Ukraine) сумісно з Київським обласним центром контролю та профілактики хвороб за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та ініціативи COVAX.
ЮНІСЕФ підтримує систему охорони здоров'я, допомагаючи покращенню умов зберігання вакцин шляхом заміни звичайних холодильників, які використовувалися донедавна, на спеціалізоване обладнання з надійним температурним моніторингом. Нове обладнання відповідає міжнародним стандартам і рекомендованим ВООЗ та ЮНІСЕФ.
Окрім того, ЮНІСЕФ навчає медичний персонал використовувати це обладнання та знайомить з кращими міжнародними практиками управління вакцинами.
Тренінг Шевченко 1