УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

orden pant ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ВІДЗНАКИ

У 2009 році вперше в історії України у сфері медицини з'явилась найвища відомча нагорода - нагрудний знак «Хрест Пантелеймона Цілителя», яка булла затверджена Наказом Міністра охорони здоров’я України В.М. Князевичем № 291 від 30.04.2009 р.

Нагорода присуджувалась за видатні особисті заслуги, сприяння розвитку в галузі охорони здоров'я та медичної науки, підготовки медичних кадрів, впровадження сучасних методів діагностики і лікування, за сумлінну працю, творчу ініціативу, професійну майстерність, активну санітарно-освітню та профілактичну роботу, благодійницьку діяльність, моральну підтримку хворих та інші здобутки на ниві охорони здоров'я населення України.

Відзнака була започаткована Міністром охорони здоров'я України Василем Князевичем і погоджена та благословенна Предстоятелями трьох найбільших християнських Церков України — Української Православної Церкви Київського Патріархату - Блаженнійшим митрополитом Київським і всієї України Володимиром, Української Православної Церкви Московського Патріархату - Його Святістю Патріархом Філаретом, Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійшим Любомиром (Гузаром).

Відомо, що третина з усіх захворівших на рік – це випадки бронхолегеневої патології. Також відомо, що 25% з тих, хто знаходиться на диспансерному обліку у терапевтів, це також пацієнти з захворюваннями дихальної системи.

У нашому місті вперше почали працювати лікарі-пульмонологи у міських поліклініках у середині 80-х років, тобто більше 20 років тому. В той час пульмонологи в поліклініках займались лікуванням, профілактикою, диспансеризацією таких важких захворювань як бронхіальна астма, хронічні бронхіти, важкі пневмонії, бронхоектатичні хвороби, легеневі абсцеси. Значна група хворих складала особливо важку та небезпечну категорію, яка вимагала спеціалізованої пульмонологічної допомоги. Усвідомлюючи потребу в спеціалізованій стаціонарній допомозі хворим пульмонологічного профілю, заступник головного лікаря міської лікарні №1 Лукіна Р.С. звернулась з пропозицією відкрити на базі міської лікарні №1 пульмонологічного відділення.