УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

РОБОта ЗОЗ в цифрах Сегкевич
Протягом 2023 року в стаціонарах проліковано понад 44 тис. пацієнтів. Прийнято більше 2 тис. пологів.
Надано допомогу 5 225 постраждалим внаслідок бойових дій.
Безкоштовні стоматологічні послуги отримали 1 549 військових.
Важливі послуги👇🏻
🔹У міській лікарні №1 за допомогою ангіографа проведено 746 втручань, у тому числі 487 коронарографій, з них 6 військовим.
🔸У відділенні гемодіалізу працюють 8 апаратів штучної нирки: проведено 2 964 сеанси гемодіалізу, лікування отримав 41 пацієнт.
🔹У 2023 році було відновлено забезпечення кульшовими та колінними суглобами мешканців міста. Проведено 34 операції. Цього року програма буде продовжена.
🔸Проводиться зубопротезування пільговим верствам населення за кошти міського бюджету. У 2023 році на це виділено 2,4 млн. грн. Послуги отримали 346 осіб, в тому числі 30 військових.
🔹За кошти міського бюджету в Миколаєві також встановлюють слухові апарати пільговій категорії громадян. У 2023 році було придбано 47 слухових апаратів для дорослих та 7 дитячих - усі встановлено.
🔬 у Миколаєві придбали надсучасний мікроскоп для реконструктивної хірургії
Миколаїв продовжує оснащувати міські лікарні надсучасним обладнанням, аби мешканці могли отримувати якісні медичні послуги. Так, у хірургів в Міська лікарня 4 з'явився сучасний мікроскоп.
👉Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Це мікроскоп новітнього покоління. Він розрахований на два робочих місця та оснащений відеокамерою. Його придбали за кошти міського бюджету для відділення пластичної та реконструктивної хірургії. Тут мікроскоп допомагає лікарям виконувати складні операції з відновлення функцій кінцівок, в роботі з кровоносними судинами та нервами.
Техніку придбали у вересні, за цей час миколаївські хірурги провели 34 операції. За словами завідуючого відділенням Андрія Потапенка, пристрій значно допомагає у роботі лікарям.
🗣️“У нас з'явилася можливість більш комфортно проводити тривалі операції за рахунок наявних функцій мікроскопу. У ньому є відеокамера. Це дозволяє виводити зображення на монітор. Ми можемо переглядати деталі операцій, демонструвати їх для навчання хірургів, надавати інформацію, в тому числі і пацієнтам. Також ми можемо спостерігати за якістю проведеної роботи.
З початку введення в експлуатацію цього мікроскопу ми вже виконали 34 операції. Це операції з відновлення кровопостачання у кінцівках, відновлення пошкоджених нервів, пластика нервів, формування артеріовенозних фістул у пацієнтів, які готуються для проведення гемодіалізу при нирковій недостатності”, - пояснив Андрій Потапенко.
🏥
🖥Так, в одному із закладів охорони здоров’я вже більше року працює новий компʼютерний томограф.
🩻Окрім того, у вересні в експлуатацію ввели сучасний мікроскоп.
 

За 9 місяців 2023 року у закладах охорони здоров’я м. Миколаєва з застосуванням сучасного методу лікування – тромболітичної терапії успішно проліковано 95 хворих з мозковим ішемічним інсультом.
Такий метод вважають єдино ефективним при розвитку ішемічних інсультів. Повністю відновлюється кровообіг в раніше уражених тромбами ділянках кровоносної системи, що зберігає нормальну роботу головного мозку без найменших його пошкоджень. Таким чином, інсультний стан вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до нормального життя.
Медичну допомогу хворим з мозковим інсультом в м. Миколаєві надають 4 міські лікарні, які мають відповідні договори з НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» (Міська лікарня №1, Міська лікарня №4, Міська лікарня №5, Міська лікарня швидкої медичної допомоги). Тромболізис проводиться з використанням медпрепарату «Актилізе» та є безкоштовним для пацієнтів, в яких виявили ішемічний інсульт. В медичних закладах препарат «Актилізе» в наявності в достатній кількості.
МОЗ інсульт врятуй життя
Введення тромболітичного препарату в перші 4,5 год після появи перших симптомів вважається найефективнішою і найбезпечнішою стратегією лікування ішемічного інсульту.
При будь-яких проявах симптомів ішемічного інсульту звертайтесь за телефоном 103. Бригада швидкої допомоги згідно встановленого маршруту пацієнта в терміновому порядку доставить пацієнта саме в той лікувальний заклад, який надає медичну допомогу хворим з мозковим інсультом.
‼️ВАЖЛИВО прояви симптомів ішемічного інсульту:
🔻раптовий сильний головний біль;
🔻раптова слабкість;
🔻параліч половини тіла, обличчя;
🔻раптове порушення мови;
🔻порушення чіткості зору;
🔻блювання, нудота;
🔻іноді втрата свідомості.
Вчасне звернення пацієнтів за медичною допомогою та обстеження пацієнта в межах “терапевтичного вікна” дає можливість провести лікування, застосовуючи тромболітичну терапію при ішемічному інсульту, що прискорює одужання пацієнтів!
Будьте здоровими! Бережіть себе та своїх близьких!
👶 У Миколаєві перевіряють здоров’я немовлят: результати програми неонатального скринінгу
ММР скринінг
За пів року роботи програми неонатального скринінгу у Миколаєві обстежили 1095 немовлят. Комплексне дослідження виконують безкоштовно, як і подальше лікування дитини у разі виявлення ризиків. Про це повідомляє пресслужба міськради з посиланням на управління охорони здоров'я.
🔬 Розширений неонатальний скринінг – це державна програма, впроваджена для виявлення спадкової та вродженої патології у немовлят. Обстеження проводиться на 21 рідкісне захворювання у перші 48-72 години життя дитини.
З 24 квітня 2023 року скринінг виконують у Миколаєві, а саме в пологових будинках №1, №2, №3 та пологовому відділенні Міської лікарні №5.
За 6 місяців роботи програми за розширеним скринінгом успішно перевірено здоров’я понад тисячі малюків. У двох випадках виявили патології. Діти вже знаходяться на обліку та отримують замісну терапію. Дуже важливо завчасно виявити хворобу та розпочати лікування. У малюків будуть всі умови для подальшого повноцінного життя.
👉 Нагадаємо, що до квітня 2023 року в Україні обстеження проводилося на 4 захворювання – фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз і адреногенітальний синдром. Наразі список розширили до 21 орфанного захворювання: додали галактоземію, хворобу «кленового сиропу», спінальну м’язову атрофію, ацидурію I та II типів та інші.
🏥
У КНП ММР «Міська лікарня №4» (Миколаївська Четверта Лікарня) - мікроскоп новітнього покоління на два робочих місця, оснащений відеокамерою придбано у вересні 2023 року за кошти міського бюджету.
У хірургів відділення пластичної та реконструктивної хірургії з'явилась можливість зі значними зручностями проводити операції з відновлення цілісності пошкоджених судин та нервів малого калібру, проведення реплантацій частин органу та сегментів кисті та стопи, відновленню застарілих пошкоджень периферичних нервів.
МЛ4 мікроскоп 19.10 1
МЛ4 мікроскоп 19.10 2
Наявність вбудованої відеокамери дає можливість мікрохірургічної інтраопераційної зйомки втручань у якості 4К, для подальшого перегляду та аналізу операцій, навчання, збільшення числа позитивних результатів.
Перше оперативне втручання виконано 18.09.2023. На сьогоднішній день з використанням мікротехніки виконано вже 18 оперативних втручань: відновні та реконструктивні операції на нервах, пластика дефектів м'яких тканин вільним клаптем, реплантації, формування артеріо-венозних фістул при ХХН 5 ст.
 
 

Продовжуємо забезпечувати наші медичні заклади сучасним обладнаннями.
В КНП ММР "Міська лікарня 3" за кошти міського бюджету придбана нова найсучасніша ендоскопічна урологічна стійка з набором для цистоскопії, системою ендоскопічної візуалізації та набором інструментів вартістю, яка дозволяє проведення хірургічних маніпуляцій і діагностики. Завдяки високоякісній оптиці, фахівець отримує чітке зображення ділянки операції, що забезпечує високу точність.
Використання найновітнього обладнання з бездоганною якістю зображення всіх анатомічних структур дозволить робити більш складні операції, дозволить розширити спектр ендоскопічних втручань з використанням гнучкого уретроскопа з літоекстракції каменів.
МЛ3 ендоскопічна стійка 1
МЛ3 ендоскопічна стійка 2
Нещодавно завершені роботи в травматологічному відділенні КНП ММР «Міська лікарня №5» (Міська лікарня 5). За кошти благодійників відремонтована двомісна палата, придбані меблі, встановлено індивідуальні душ та санвузол, є мікрохвильова піч та електричний чайник. В найближчий час планується придбання телевізора.
Для покращення психо-емоційного стану хворих в післяопераційному періоді та швидшого одужання передбачено комфортне перебування не лише тих, хто лікується, а і членів їх родини.
МЛ5 ремонт 3
МЛ5 ремонт 5
МЛ5 ремонт 6
МЛ5 ремонт 7
МЛ1 в Новой одессе 03.10 3
03.10.2023 спеціалісти КНП ММР «Міська лікарня № 1» (КНП ММР "Міська лікарня 1", Україна, Миколаїв) провели прийом пацієнтів за кардіологічним та ендокринологічним напрямком в КНП"Новоодеський ЦПМСД"НMР.
Лікарі здійснили значний обсяг роботи та проконсультували людей, які звернулися з питаннями щодо свого здоров'я, надали рекомендації щодо подальших заходів лікування.
Важливо відзначити, що візити таких спеціалістів на базі КНП «Новоодеський ЦПМСД» НМР планується проводити і в подальшому, щоб забезпечити доступність та якісну медичну допомогу мешканцям регіону та можливість отримати необхідну консультацію та діагностику ближче до місця проживання.
Прийом проводили лікарі, які мають великий досвід у кардіологічній та ендокринологічній галузях медицини :
👩‍⚕️Завідуюча кардіоревматологічним відділенням Цихоня Н.І.
👨‍⚕️Завідуючий відділенням ендоваскулярної патології лікар кардіолог Герасимчук С.Г.
👩‍⚕️Кандидат медичних наук, лікар ендокринолог Тузова О.В.
👨‍⚕️Завідуюча відділенням функціональної діагности, лікар кардіолог Киць О.М.
МЛ1 в Новой одессе 03.10 1
МЛ1 в Новой одессе 03.10 2
МЛ1 в Новой одессе 03.10 4
З 24 квітня 2023 року в пологових відділеннях м. Миколаєва стартував розширений неонатальний скринінг на 21 рідкісне захворювання. Відтоді за розширеним скринінгом успішно перевірено здоров’я 610 новонароджених, у всіх випадках патології не виявлено. Всього у 2023 році проведено 1121 скринінг.
Скринінг новонароджених (неонатальний скринінг) – це громадська програма, яка передбачає виявлення рідкісних захворювань одразу після народження та станів, які піддаються корекції, але клінічно не проявляються в цей період.
До квітня 2023 року робили скринінг на 4 спадкові хвороби: фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз і адреногенітальний синдром. Наразі список розширили до 21 орфанного захворювання, а саме:
Неонатальний скринінг