УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

МЛ5 мамограф 2
В Україні серед онкопатології у жінок репродуктивного віку рак молочної залози займає перше місце. Тим не менш, якщо захворювання виявлено на ранньому етапі, воно виліковне в 95% випадків. Тож всім жінкам варто вчасно проходить обстеження.
👉У Миколаївській області за 6 місяців поточного року було вперше виявлено 214 випадків раку молочної залози, з низ близько 20% випадків діагностовано на пізніх стадіях.
👉У місті Миколаєві на 1 липня поточного року на обліку з раком молочної залози перебуває 1674 жінки. Вперше про цей діагноз цього року дізналися 95 жінок, причому майже 17% з них звернулися за допомогою на пізніх стадіях.
За інформацією, наданою начальником відділу по охороні материнства та дитинства управління охорони здоров'я ММР, лікарем-гінекологом Людмилою Чиняковою, ситуація із захворюваністю в місті останніми роками залишається приблизно на одному рівні, а ось можливості діагностики розширилися. 👇
З травня цього року в міській лікарні №5 було введено в роботу новий сучасний цифровий мамограф, придбаний за бюджетні кошти.
👉За цей час безкоштовне мамографічне обстеження на апараті пройшли 475 жінок. У 179 випадках виявлено патологію, в тому числі 18 з підозрою на онкологічний процес – ці жінки були скеровані в обласний центр онкології для уточнення діагнозу.
Як зазначає фахівець, здебільшого онкопатологія діагностується у жінок після 50 років, але є випадки раку молочної залози і у молодих жінок. Тому дуже важливо своєчасно проходити профілактичне обстеження.
❗️Лікар зауважує, що рак молочної залози, діагностований на ранній стадії, краще піддається лікуванню та може бути повністю вилікуваний. Про це свідчить в тому числі і статистика по місту – до 70% жінок з діагнозом рак грудей після лікування живуть 5 років і більше.
➡️Яким чином можна знизити ризик захворіти на рак?
Передусім це щорічна мамографія після 50 років, чи за призначенням лікаря (за наявністю факторів ризику). Дана методика рентгенологічного дослідження дає можливість виявлення ранніх форм раку молочної залози, включаючи мінімальні та непальповані.
Крім того, щоб убезпечити себе, важливо проводити щомісячне самообстеження молочних залоз та принаймні 1 раз на рік проходити профілактичні огляди у гінеколога.
Також пам’ятаємо про рекомендації стосовно способу життя: відмова від куріння, здоровий сон, збалансований раціон з належним надходженням клітковини, фізична активність, нормалізація маси тіла.
➡️Щоб пройти безкоштовне мамографічне дослідження, слід звернутися до сімейного лікаря (або лікаря-гінеколога, мамолога, хірурга), взяти направлення та записатися на дослідження.
📞Телефон для запису на мамографію (за наявності направлення): 0634272861
Бережіть себе і завжди майте на себе час!
МЛ5 мамограф 1
МЛ5 мамограф 3
16.07.2024
На базі міської лікарні №4 функціонує відділення пластичної та реконструктивної хірургії, де проводяться унікальні оперативні втручання.
Нещодавно у відділенні почали виконувати нові операції з приводу дефектів кісток кисті та стопи – кісткова пластика, пластика дефекту м’яких тканин стопи суральним нейроваскулярним клаптем.
МЛ4 Відділення пластичної та реконструктивної хірургії 2
Цей напрямок роботи зараз дуже актуальний через війну. У відділення надходять поранені військові і цивільні, в тому числі після лікування в інших закладах, зі складними комбінованими травмами, які потребують делікатного підходу.
Наприкінці минулого року за кошти міського бюджету для відділення було придбано хірургічний мікроскоп🔭 нового покоління, який дозволяє бачити більшу кількість діагностичної інформації та забезпечує лікарям найкращу видимість і точність під час мінімально інвазивних операцій.
Мікроскоп оснащений відеокамерою з високою роздільною здатністю, що дає можливість робити інтраопераційно фото та відео високої якості, автофокусування, також можна забезпечити швидку зміну положення та позиціонування оптики для підвищення зручності роботи хірургів.
За допомогою мікроскопа проводяться оперативні втручання на судинах та нервах різного калібру, що дає змогу виконувати такі втручання:
📍 відновлення судин при реплантації, реваскуляризації,
📍 відновлення нервів,
📍 реконструктивні операції на нервах та судинах,
📍 пластика дефектів тканин,
📍 формування артеріовенозних фістул пацієнтам із хронічною хворобою нирок для проведення гемодіалізу.
За 6 місяців поточного року загалом у відділенні прооперовано 632 пацієнта, з них 167 військовослужбовці. Виконано 654 оперативних втручань, в тому числі 11 реплантацій на пальцях кисті, та 42 операції на судинах верхніх та нижніх кінцівок.
Відділення пластичної та реконструктивної хірургії знаходиться на 3 поверсі міської лікарні №4 (вул. Адмірала Макарова,1).
❗️На консультацію можна потрапити за направленням від сімейного лікаря, травматолога, хірурга. У невідкладному стані направлення непотрібне.
Телефон відділення: (0512) 47-09-45
Завідувач відділенням: Андрій Олександрович ПОТАПЕНКО, тел. 0975575810
проводиться на новому сучасному обладнанні, яке з’явилося завдяки фінансуванню з міського бюджету та донорській підтримці від міжнародних партнерів. 👁

В офтальмологічному кабінеті поліклініки працює
👉 оптичний когерентний томограф, який дозволяє виявляти патології сітківки, судин та зорового нерву на ранніх стадіях;
👉нова щілинна лампа, за допомогою якої проводиться мікроскопічний аналіз видимих областей органів зору;
👉 периметр – апарат, що вимірює поле зору;
👉 автоматичний безконтактний пневмотонометр для здійснення безконтактного та безболісного виміру тиску для виявлення і контролю глаукоми;
👉 авторефрактометр, який вимірює рефракцію людини і допомагає підібрати окуляри як дорослим, так і дітям.
‼️ Прийти на безкоштовну консультацію та перевірити зір може кожен, хто має таку потребу – за електронним направленням.
Також саме тут можуть пройти повне офтальмологічне обстеження пацієнти з цукровим діабетом, та, за потреби, отримати, необхідне лікування.
Зазначимо, що на базі лікарні працює ендокринологічне відділення, де в тому числі лікуються пацієнти з діабетом, і можливість якісного офтальмологічного огляду для цих людей дуже доречна.
Оновлення обладнання міських лікарень планується і надалі. Попри війну в Миколаєві розвивають медичний простір. За міський кошти ремонтують лікарні та поліклініки, закуповують сучасне обладнання.
26.06.2024
РОБОта ЗОЗ в цифрах Сегкевич
Протягом 2023 року в стаціонарах проліковано понад 44 тис. пацієнтів. Прийнято більше 2 тис. пологів.
Надано допомогу 5 225 постраждалим внаслідок бойових дій.
Безкоштовні стоматологічні послуги отримали 1 549 військових.
Важливі послуги👇🏻
🔹У міській лікарні №1 за допомогою ангіографа проведено 746 втручань, у тому числі 487 коронарографій, з них 6 військовим.
🔸У відділенні гемодіалізу працюють 8 апаратів штучної нирки: проведено 2 964 сеанси гемодіалізу, лікування отримав 41 пацієнт.
🔹У 2023 році було відновлено забезпечення кульшовими та колінними суглобами мешканців міста. Проведено 34 операції. Цього року програма буде продовжена.
🔸Проводиться зубопротезування пільговим верствам населення за кошти міського бюджету. У 2023 році на це виділено 2,4 млн. грн. Послуги отримали 346 осіб, в тому числі 30 військових.
🔹За кошти міського бюджету в Миколаєві також встановлюють слухові апарати пільговій категорії громадян. У 2023 році було придбано 47 слухових апаратів для дорослих та 7 дитячих - усі встановлено.
🔬 у Миколаєві придбали надсучасний мікроскоп для реконструктивної хірургії
Миколаїв продовжує оснащувати міські лікарні надсучасним обладнанням, аби мешканці могли отримувати якісні медичні послуги. Так, у хірургів в Міська лікарня 4 з'явився сучасний мікроскоп.
👉Про це повідомляє пресслужба міської ради.
Це мікроскоп новітнього покоління. Він розрахований на два робочих місця та оснащений відеокамерою. Його придбали за кошти міського бюджету для відділення пластичної та реконструктивної хірургії. Тут мікроскоп допомагає лікарям виконувати складні операції з відновлення функцій кінцівок, в роботі з кровоносними судинами та нервами.
Техніку придбали у вересні, за цей час миколаївські хірурги провели 34 операції. За словами завідуючого відділенням Андрія Потапенка, пристрій значно допомагає у роботі лікарям.
🗣️“У нас з'явилася можливість більш комфортно проводити тривалі операції за рахунок наявних функцій мікроскопу. У ньому є відеокамера. Це дозволяє виводити зображення на монітор. Ми можемо переглядати деталі операцій, демонструвати їх для навчання хірургів, надавати інформацію, в тому числі і пацієнтам. Також ми можемо спостерігати за якістю проведеної роботи.
З початку введення в експлуатацію цього мікроскопу ми вже виконали 34 операції. Це операції з відновлення кровопостачання у кінцівках, відновлення пошкоджених нервів, пластика нервів, формування артеріовенозних фістул у пацієнтів, які готуються для проведення гемодіалізу при нирковій недостатності”, - пояснив Андрій Потапенко.
🏥
🖥Так, в одному із закладів охорони здоров’я вже більше року працює новий компʼютерний томограф.
🩻Окрім того, у вересні в експлуатацію ввели сучасний мікроскоп.
 

За 9 місяців 2023 року у закладах охорони здоров’я м. Миколаєва з застосуванням сучасного методу лікування – тромболітичної терапії успішно проліковано 95 хворих з мозковим ішемічним інсультом.
Такий метод вважають єдино ефективним при розвитку ішемічних інсультів. Повністю відновлюється кровообіг в раніше уражених тромбами ділянках кровоносної системи, що зберігає нормальну роботу головного мозку без найменших його пошкоджень. Таким чином, інсультний стан вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до нормального життя.
Медичну допомогу хворим з мозковим інсультом в м. Миколаєві надають 4 міські лікарні, які мають відповідні договори з НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» (Міська лікарня №1, Міська лікарня №4, Міська лікарня №5, Міська лікарня швидкої медичної допомоги). Тромболізис проводиться з використанням медпрепарату «Актилізе» та є безкоштовним для пацієнтів, в яких виявили ішемічний інсульт. В медичних закладах препарат «Актилізе» в наявності в достатній кількості.
МОЗ інсульт врятуй життя
Введення тромболітичного препарату в перші 4,5 год після появи перших симптомів вважається найефективнішою і найбезпечнішою стратегією лікування ішемічного інсульту.
При будь-яких проявах симптомів ішемічного інсульту звертайтесь за телефоном 103. Бригада швидкої допомоги згідно встановленого маршруту пацієнта в терміновому порядку доставить пацієнта саме в той лікувальний заклад, який надає медичну допомогу хворим з мозковим інсультом.
‼️ВАЖЛИВО прояви симптомів ішемічного інсульту:
🔻раптовий сильний головний біль;
🔻раптова слабкість;
🔻параліч половини тіла, обличчя;
🔻раптове порушення мови;
🔻порушення чіткості зору;
🔻блювання, нудота;
🔻іноді втрата свідомості.
Вчасне звернення пацієнтів за медичною допомогою та обстеження пацієнта в межах “терапевтичного вікна” дає можливість провести лікування, застосовуючи тромболітичну терапію при ішемічному інсульту, що прискорює одужання пацієнтів!
Будьте здоровими! Бережіть себе та своїх близьких!
👶 У Миколаєві перевіряють здоров’я немовлят: результати програми неонатального скринінгу
ММР скринінг
За пів року роботи програми неонатального скринінгу у Миколаєві обстежили 1095 немовлят. Комплексне дослідження виконують безкоштовно, як і подальше лікування дитини у разі виявлення ризиків. Про це повідомляє пресслужба міськради з посиланням на управління охорони здоров'я.
🔬 Розширений неонатальний скринінг – це державна програма, впроваджена для виявлення спадкової та вродженої патології у немовлят. Обстеження проводиться на 21 рідкісне захворювання у перші 48-72 години життя дитини.
З 24 квітня 2023 року скринінг виконують у Миколаєві, а саме в пологових будинках №1, №2, №3 та пологовому відділенні Міської лікарні №5.
За 6 місяців роботи програми за розширеним скринінгом успішно перевірено здоров’я понад тисячі малюків. У двох випадках виявили патології. Діти вже знаходяться на обліку та отримують замісну терапію. Дуже важливо завчасно виявити хворобу та розпочати лікування. У малюків будуть всі умови для подальшого повноцінного життя.
👉 Нагадаємо, що до квітня 2023 року в Україні обстеження проводилося на 4 захворювання – фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз і адреногенітальний синдром. Наразі список розширили до 21 орфанного захворювання: додали галактоземію, хворобу «кленового сиропу», спінальну м’язову атрофію, ацидурію I та II типів та інші.
🏥
У КНП ММР «Міська лікарня №4» (Миколаївська Четверта Лікарня) - мікроскоп новітнього покоління на два робочих місця, оснащений відеокамерою придбано у вересні 2023 року за кошти міського бюджету.
У хірургів відділення пластичної та реконструктивної хірургії з'явилась можливість зі значними зручностями проводити операції з відновлення цілісності пошкоджених судин та нервів малого калібру, проведення реплантацій частин органу та сегментів кисті та стопи, відновленню застарілих пошкоджень периферичних нервів.
МЛ4 мікроскоп 19.10 1
МЛ4 мікроскоп 19.10 2
Наявність вбудованої відеокамери дає можливість мікрохірургічної інтраопераційної зйомки втручань у якості 4К, для подальшого перегляду та аналізу операцій, навчання, збільшення числа позитивних результатів.
Перше оперативне втручання виконано 18.09.2023. На сьогоднішній день з використанням мікротехніки виконано вже 18 оперативних втручань: відновні та реконструктивні операції на нервах, пластика дефектів м'яких тканин вільним клаптем, реплантації, формування артеріо-венозних фістул при ХХН 5 ст.
 
 

Продовжуємо забезпечувати наші медичні заклади сучасним обладнаннями.
В КНП ММР "Міська лікарня 3" за кошти міського бюджету придбана нова найсучасніша ендоскопічна урологічна стійка з набором для цистоскопії, системою ендоскопічної візуалізації та набором інструментів вартістю, яка дозволяє проведення хірургічних маніпуляцій і діагностики. Завдяки високоякісній оптиці, фахівець отримує чітке зображення ділянки операції, що забезпечує високу точність.
Використання найновітнього обладнання з бездоганною якістю зображення всіх анатомічних структур дозволить робити більш складні операції, дозволить розширити спектр ендоскопічних втручань з використанням гнучкого уретроскопа з літоекстракції каменів.
МЛ3 ендоскопічна стійка 1
МЛ3 ендоскопічна стійка 2
Нещодавно завершені роботи в травматологічному відділенні КНП ММР «Міська лікарня №5» (Міська лікарня 5). За кошти благодійників відремонтована двомісна палата, придбані меблі, встановлено індивідуальні душ та санвузол, є мікрохвильова піч та електричний чайник. В найближчий час планується придбання телевізора.
Для покращення психо-емоційного стану хворих в післяопераційному періоді та швидшого одужання передбачено комфортне перебування не лише тих, хто лікується, а і членів їх родини.
МЛ5 ремонт 3
МЛ5 ремонт 5
МЛ5 ремонт 6
МЛ5 ремонт 7