УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Дячук Герман

У суботу, 29 жовтня, перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда перебував в Миколаївській області з робочим візитом, відвідав медичні заклади міста та провів робочу нараду з головними лікарями миколаївських медичних закладів щодо перспективи розвитку на 2023 рік.

Також Олександр Комаріда вручив державні нагороди медичним працівникам м. Миколаєва:

- відзнаку  «Заслужений лікар України» Дячуку Юрію Климовичу, директору КНП ММР «Міська лікарня №3»;

- медаль «За врятоване життя» Боднарчук (Павловій) Тетяні Сергіївні, операційній сестрі КНП ММР «Пологовий будинок №1». На даний час Боднарчук Т.С. перебуває у декретній відпустці і замість неї нагороду було передано директору закладу Дар’ї Герман.

Вітаємо колег з державними нагородами! Щиро дякуємо за вашу сумлінну працю, відданість своїй роботі, за кожне врятоване вами життя!

5 Супрун

СУПРУН ГАННА ІВАНІВНА - лікар ультрозвукової діагностики  КНП ММР «Центр первинної медико - санітарної допомоги №6».

Закінчила Одеський державний медичний інститут у 1981 році за спеціальністю «Лікувальна справа».

Перша  кваліфікаційна категорія за спеціальністю “Ультрозвукова діагностика”.

Стаж роботи 40 років.

Адреса розташування закладу:   м. Миколаїв, вул. Шосейна, 58. Телефон 460218, 460145.

 Навіть у найскладніших умовах, незважаючи на загрозу обстрілів з боку російських військ, наші медичні працівники м. Миколаєва щодня виконують свій професійний обов’язок, ризикуючи своїм життям, невтомно рятуючи наших військових та цивільних громадян, які страждають у війні з росією. Також надають планове лікування, допомагають дітям народжуватися на світ, дбають абсолютно про всіх.

Отже ми продовжуємо рубрику «Працівники закладів охорони здоров’я  м.Миколаєва поруч з нами», яка знайомить мешканців міста з працівниками нашої галузі та надасть інформацію щодо адреси та днів прийому.

Герман МЛ3 2022 12

Герман Валерій Миколайович - завідувач відділення хірургії судин КНП ММР «Міська лікарня №3».

Сьогодні розповідь про Анастасію Пліткіну– інфекціоніста кабінету «Довіра» лікарні швидкої медичної допомоги.
 
plitkina1
«А де ви? Ми з Вами домовлялись та я чекаю вас. У Вас все гаразд?» - так мені зателефонувала лікарка, з якою я домовилась про інтерв’ю та зустріч. І я розумію, що така турбота мені дуже приємна, особливо після того, як декілька років тому мені тут досить різко відмовили у співпраці. Як з’ясувалось, лікарка мала негативний досвід взаємодії з іншими профільними фондами…. Так почалася наша зустріч зі лікаркою, вже третього покоління медиків, Анастасією Пліткіної – інфекціоністом кабінету «Довіра» - КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги».
- Я за терапією, для себе та жінки – говорить відвідувач кабінету.
- Гаразд, зараз подивимось вашу картку, коли ви останнім разом робили аналізи… У вас є скарги, температура, озноб та інші погані відчуття? Ви робили щеплення від COVID?
- Скарг немає, все гаразд. Готуємось з жінкою до другої вакцинації.
- Чим вакцинувалися та як її перенесли?
- Файзером, а перенесли нормально - у мене була температура 37,5, але на наступний день вже нормалізувалася, а у жінки було просто легке недомагання. А я хотів запитати – що робити в разі подорожі за кордон?
- Якщо зберетесь в подорож, то я вам надам довідку на перевезення ліків і краще залиште баночку запакованою.

Так уважно та турботливо проводить прийом лікарка Анастасія Пліткіна.

А пацієнти йдуть один за одним, але без черги.

Хірургами-гінекологами пологового будинку №3, на чолі з директором Олегом Іщенко, вдало виконано досить складну операцію. Мова йде про видалення гігантської пухлини яєчника шляхом комбінованого оперативного втручання-гістероскопії (ендоскопічний огляд та взяття тканини для дослідження із порожнини матки) і лапаротомії (розріз черевної стінки для видаленння пухлини).
Новоутворення розміром, більшим, ніж живіт при доношеній вагітності, окрім пухлинної тканини, містило 12 літрів рідини та здавлювало внутрішні органи черевної та грудної порожнин, порожнини таза та кровоносні судини нижніх кінцівок. У стані, близькому до критичного, внаслідок виснаження організму, жінка була взята на операцію за життєвими показаннями.
Операція була досить ризикованою, тому, що виникли значні анатомічні та фізіологічні зміни організму. Та завдяки блискавичній роботі команди хірургів та анестезіологів, пацієнтці не тільки врятовано життя, але й збережено всі функції!
Заключенням патогістологічного дослідження новоутворення підтвердилося, що всі тканини виявились доброякісні!
Жінку було виписано на 7-му добу додому, здоровою та щасливою людиною!
 
trombХвора К. на вулиці відчула головний біль та слабкість у лівих кінцівках. Небайдужі перехожі викликали швидку медичну допомогу. Бригада, що прибула на виклик, встановила попередній діагноз інсульту. За допомогою телефону екстреного сповіщення, лікар ШМД завчасно повідомив лікарів ангіоневрологічного відділення Міської лікарні №1 про даний випадок.
Завдяки цьому, без втрати цінного часу, одразу по прибутті машини швидкої допомоги, була виконана комп’ютерна томографія головного мозку, де були виключені внутрішньомозковий крововилив та пухлина мозку. Після цього були прийняті перестороги стосовно супутніх захворювань хворої, щоб впевнитись у безпеці та якнайбільшій ефективності лікування.
Оперативне виконання усіх необхідних процедур дозволили в межах "терапевтичного вікна", періоду часу, коли ділянку мозку іще можна врятувати, ввести пацієнтці препарат Альтеплаза - цей препарат розчиняє тромб, котрий перекрив одну з судин, що живить мозок. До введення препарату, у пацієнтки біла повністю паралізована та оніміла ліва половина тіла, і порушена мова.