УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

У Миколаєві працюють над розвитком медичних закладів та підвищенням якості послуг для містян.
 
ММР розвиток галузі
👉Як повідомила начальниця управління охорони здоровʼя міськради Ірина Шамрай, для формування спроможної мережі лікарень місто має визначитись, які навантаження будуть у закладів та які напрямки потрібно посилювати.
Від цього залежать питання доступності та ефективності надання медичних послуг для населення.
“На сьогодні на рівні Миколаївської ОВА визначено напрямок розвитку спроможної мережі медичних закладів, до складу якої входять і лікарні міста. При цьому враховувалися демографічні показники, стан закладів та тенденції в запитах на послуги, - розповіла Ірина Шамрай в ефірі Українського радіо Миколаїв.
✅ Коротко про новини в галузі охорони здоров’я Миколаєва:
▪️ На базі пологового будинку №3 місто створює перинатальний центр. Заклад із повним циклом надання медичної допомоги для вагітних, породіль та немовлят. Наразі тривають ремонтні роботи коштом міського бюджету. У свою чергу Міністерство охорони здоров'я України сприятиме в забезпеченні центру новим обладнанням. Про це йшлося під час візиту очільника міністерства Віктора Ляшка до Миколаєва.
▪️ На базі однієї з міських лікарень створено реабілітаційний центр, у тому числі для людей, що постраждали від війни. Вже є всі умови для функціонування закладу, працює мультидисциплінарна команда. Місто поступово оснащує центр необхідним обладнанням.
▪️ Триває активна підготовка до будівництва сучасного лікувально-діагностичного центру на базі міської дитячої лікарні №2. Місто займається проектними документами.
Коментар Ірини Шамрай: “Головне завдання - сконцентрувати в одному місці надання амбулаторної медичної допомоги відвідувачам. Для того, щоб батьки з дітьми могли, наприклад, за один день пройти медогляд у кваліфікованих спеціалістів, з використанням сучасної апаратури”.
Паралельно йде закупівля обладнання та підготовка медичних кадрів для роботи центру. При цьому також оновлюють окремі приміщення безпосередньо в дитячій лікарні. Ремонт виконують позабюджетним коштом. Зокрема, впроваджуються заходи з підвищення енергоефективності.
▪️ У рамках створення спроможної мережі в Миколаєві продовжують реорганізацію медустанов. Наразі завершується процес приєднання пологових будинків №2 та №1 до багатопрофільних лікарень. Така необхідність пов’язана з суттєвим зменшенням навантаження на міські пологові. Упродовж року ліжка були завантажені від 22 до 28%. Враховуючи кількість вагітних, які стоять на обліку, тенденція покращуватись не буде. Тому допомогу сконцентрують там, де вона необхідна.