У відділенні отоларингології Міської лікарні №4 завдяки новому обладнанню розширилися можливості для діагностики та хірургічного лікування. Оперативні втручання стали більш сучасними, більш безпечними та більш комфортними для лікарів та пацієнтів.
Придбані торік за кошти міського бюджету ендоскопічна отоларингологічна стійка з шейверною системою та камерою високої якості зображення, а також сучасний отоларингологічний мікроскоп дозволили розширити об’єм оперативних втручань та підвищити їх якість.
Як розповів завідувач відділення Кирило КРИУЛЬОВ, без якісного візуального контролю було майже неможливо виконувати мікрохірургічні лор-операції, зокрема на вусі:
– Завдяки новим можливостям зараз ми втілюємо виконання втручань на вусі пацієнтам з перфорацією барабанних перетинок, в тому числі військовим, які все частіше звертаються з такою проблемою. За останні два місяці було проведено вже 8 таких втручань.
– Кирило Дмитрович, розкажіть трохи більше про нову методику?
– Тимпанопластика – таку назву має операція з відновлення перфорованого середнього вуха, барабанної перетинки. Її основною метою є запобігання загостренню хронічного процесу, видалення запалення в соскоподібній кістці за вухом і повернення нормального рівня слуху, який міг бути пошкоджений внаслідок травми або хронічної інфекції. Це нова для нас методика, яка дозволяє отримати сприятливий результат від оперативного втручання і уникнути подальшого регресу слухового сприйняття.
– Кому проведені перші втручання? З яким результатом?
– Це пацієнти різного віку, здебільшого з хронічним запальним процесом, отитами, що мають перебіг з періодами ремісій та загострень та супроводжується наявністю постійної перфорації, є хворі, що лікувалися роками. Зараз вони отримали шанс покращити свій стан, поліпшити слух. Крім того прооперовано двоє військових після мінно-вибухових травм. Зараз всі цивільні пацієнти перебувають під наглядом, приходять на контрольні огляди, у деяких вже є перші позитивні зміни. Оцінку результатів операції можна зробити через 3-6 місяців. Остаточну – через рік. Ми очікуємо в першу чергу на усунення запалення та позбавлення пацієнта від рецидивів інфекцій у середньому вусі після відновлення цілісності барабанної перетинки.
– А від чого залежить саме покращення слуху після операції?
– Від багатьох факторів – ступеня руйнування структур середнього вуха, розмірів дефекту барабанної перетинки, слухових кісточок та виконання рекомендацій в період реабілітації. Зокрема відновлення слуху після отиту можливе, якщо пошкодження структури вуха пов’язане з інфекцією, але якщо запалення призвело до незворотних змін слухових кісточок або нервів, операція, нажаль, буде малоефективною.
– Кому показане таке втручання?
– Показами до тимпанопластики є перфорація барабанної перетинки і пов'язані з нею зниження слуху з або без патологій середнього вуха, таких як: тимпаносклероз, маленькі ретракційні кишені і холестеатома. За наявності перфорації є постійний дискомфорт, навіть під час прийому душу, оскільки вода може потрапляти у середнє вухо та провокувати запалення. Якщо не закрити перфорацію, можливі хронічні отити, грибкові та бактеріальні інфекції. У важких випадках розвивається холестеатома – патологічне розростання тканин, а найнебезпечнішим наслідком перфорації та інфекції може стати менінгіт. Тому важливо своєчасно провести оперативне втручання. У цьому випадку воно значно покращить якість життя пацієнта.
– Це безкоштовна для пацієнтів операція?
– Так, за направленням від лікаря отоларинголога. Попередньо на консультацію до спеціаліста (в тому числі лікарів відділення) можна потрапити за направленням від сімейного лікаря.
Отоларингологічне відділення: (0512) 47-09-24