УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

контактування кір

Вірус кору надзвичайно заразний. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, які контактують із хворим, будуть інфіковані. Щобільше, вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Уникнути хвороби та її наслідків можна, вакцинувавшись. В Україні щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи).

Перше щеплення від кору роблять у 12 місяців, планову ревакцинацію – у 6 років.

В м. Миколаєві на даний час залишилось 27% дітей від загальної кількості, яке нараховувалось до війни. Дітей до 1 року залишилось - 924, з них щеплено вакциною КПК - 724 дитини (78,4 %); дітей 6-ти років - 1005, з них щеплено вакциною КПК - 780 дітей (77,6%).

Звертаємось до батьків маленьких дітей, які ще не отримали щеплення КПК, — запишіться на щеплення вже зараз, для цього потрібно звернутися до лікаря з яким укладена декларація або реєстратури медичного закладу. Всі заклади охорони здоров’я м. Миколаєва в умовах воєнного часу працюють у штатному режимі. Проводиться вакцинація дітей та дорослих. Вакцини є в наявності.

Якщо невакцинована дитина або ж дорослий контактували з хворим, то необхідно зробити екстрене щеплення в перші 3 доби після контакту.

Якщо контактувала дитина, яка має перше щеплення, її потрібно якнайшвидше вакцинувати другою дозою вакцини. Якщо першу дозу дитина отримала нещодавно, то потрібно витримати інтервал в 1 місяць між дозами.

Втім, не слід чекати контакту із хворим. Якщо у вас є сумніви, чи хворіли ви в дитинстві на кір або чи були вакциновані від нього, запишіться на щеплення та отримайте принаймні одну дозу вакцини.

26.10.2022