УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

За 9 місяців 2023 року у закладах охорони здоров’я м. Миколаєва з застосуванням сучасного методу лікування – тромболітичної терапії успішно проліковано 95 хворих з мозковим ішемічним інсультом.
Такий метод вважають єдино ефективним при розвитку ішемічних інсультів. Повністю відновлюється кровообіг в раніше уражених тромбами ділянках кровоносної системи, що зберігає нормальну роботу головного мозку без найменших його пошкоджень. Таким чином, інсультний стан вже не є вироком, і пацієнт після курсу лікування повертається до нормального життя.
Медичну допомогу хворим з мозковим інсультом в м. Миколаєві надають 4 міські лікарні, які мають відповідні договори з НСЗУ «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» (Міська лікарня №1, Міська лікарня №4, Міська лікарня №5, Міська лікарня швидкої медичної допомоги). Тромболізис проводиться з використанням медпрепарату «Актилізе» та є безкоштовним для пацієнтів, в яких виявили ішемічний інсульт. В медичних закладах препарат «Актилізе» в наявності в достатній кількості.
МОЗ інсульт врятуй життя
Введення тромболітичного препарату в перші 4,5 год після появи перших симптомів вважається найефективнішою і найбезпечнішою стратегією лікування ішемічного інсульту.
При будь-яких проявах симптомів ішемічного інсульту звертайтесь за телефоном 103. Бригада швидкої допомоги згідно встановленого маршруту пацієнта в терміновому порядку доставить пацієнта саме в той лікувальний заклад, який надає медичну допомогу хворим з мозковим інсультом.
‼️ВАЖЛИВО прояви симптомів ішемічного інсульту:
🔻раптовий сильний головний біль;
🔻раптова слабкість;
🔻параліч половини тіла, обличчя;
🔻раптове порушення мови;
🔻порушення чіткості зору;
🔻блювання, нудота;
🔻іноді втрата свідомості.
Вчасне звернення пацієнтів за медичною допомогою та обстеження пацієнта в межах “терапевтичного вікна” дає можливість провести лікування, застосовуючи тромболітичну терапію при ішемічному інсульту, що прискорює одужання пацієнтів!
Будьте здоровими! Бережіть себе та своїх близьких!