УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Сьогодні розповідь про Анастасію Пліткіну– інфекціоніста кабінету «Довіра» лікарні швидкої медичної допомоги.
 
plitkina1
«А де ви? Ми з Вами домовлялись та я чекаю вас. У Вас все гаразд?» - так мені зателефонувала лікарка, з якою я домовилась про інтерв’ю та зустріч. І я розумію, що така турбота мені дуже приємна, особливо після того, як декілька років тому мені тут досить різко відмовили у співпраці. Як з’ясувалось, лікарка мала негативний досвід взаємодії з іншими профільними фондами…. Так почалася наша зустріч зі лікаркою, вже третього покоління медиків, Анастасією Пліткіної – інфекціоністом кабінету «Довіра» - КНП «Міська лікарня швидкої медичної допомоги».
- Я за терапією, для себе та жінки – говорить відвідувач кабінету.
- Гаразд, зараз подивимось вашу картку, коли ви останнім разом робили аналізи… У вас є скарги, температура, озноб та інші погані відчуття? Ви робили щеплення від COVID?
- Скарг немає, все гаразд. Готуємось з жінкою до другої вакцинації.
- Чим вакцинувалися та як її перенесли?
- Файзером, а перенесли нормально - у мене була температура 37,5, але на наступний день вже нормалізувалася, а у жінки було просто легке недомагання. А я хотів запитати – що робити в разі подорожі за кордон?
- Якщо зберетесь в подорож, то я вам надам довідку на перевезення ліків і краще залиште баночку запакованою.

Так уважно та турботливо проводить прийом лікарка Анастасія Пліткіна.

А пацієнти йдуть один за одним, але без черги.

 

- Мені вже треба отримували АРВ препарати, - говорить інша відвідувачка.
- Нагадайте призвище, є якісь скарги, температура, …? А я вам пропоную змінити схему лікування та приймати замість 5 таблеток в день – одну, яка включатиме майже все теж саме, що ви і приймали.
- Чудово! Так все гаразд у мене, але щось з оком не так – почервоніння, припухло, турбує.

Лікар проводить огляд ока та надає направлення до хірурга на безкоштовне консультування та втручання, якщо це буде потрібно. Попереджує щоб самі нічого не робили, тому що медичні працівники все зроблять з дотриманням санітарних правил.

Це попередження мабуть було з особистого досвіду, тому що Настя розповідає як з дитинства сама себе лікувала. А перший свій досвід запам’ятала на все життя – до якоїсь подряпини приклала тампон з йодом та перев’язала. Отримала таким чином опік, який потребував хірургічного втручання. Але далі таких помилок вже не робила. А стати лікарем Анастасія була приречена - коли обоє батьків – лікарі, бабуся фельдшер, дома замість іграшок, – медичні інструменти, коли частенько спиш у лікарні поруч з мамою на чергуванні.
«Коли після закінчення медичного університету, повернулась до Миколаєва, батько подарував мені бассет хаунда (имя) , щоб донька не так сумувала за Одесою. І я активно почала дресирувати цю неслухняну собаку, возила по виставках, заробила з ним більше медалей та нагород, ніж має уся наша сім’я, включаючи старшого брата. Вдома відведена спеціальна дошка пошани, це, мабуть, найбільша гордість батька», - з посмішкою розповідає моя героїня. Настя має незвичайне хобі – ремонт житла… В квартирі, де зараз мешкає, ремонт зробила своїми руками. Це хобі вона успадкувала від батька. А мати навчила її міняти розетки та вимикачі.
Всього 4 роки Анастасія працює інфекціоністом, а вже встигла створити гарну команду, включаючи трьох працьовитих, відповідальних медичних сестер та санітарку. З Анастасією часто радиться, дослухається, іноді навіть передає свої повноваження, керівник закладу. Досконало знає лікарка не тільки схеми діагностики та лікування, накази, але і оснащення кабінету, вартість послуг та інші адміністративні питання, розбирається в питаннях фінансування НЗСУ, інших джерел.
Відчуваємо, що цю молоду красуню лікарку попереду чекають великі справи! Хай щастить!