Понад 450 миколаївців сьогодні стоять у черзі на отримання ендопротезів. Вартість одного сягає у середньому 54 тисяч гривень. А неможливість вільно рухатися суттєво впливає на якість життя. Але в медичній галузі склалася критична ситуація з фінансуванням імплантів через те, що Національна служба здоров’я не виділяє на них кошти. Рішення було за місцевою владою.
На початку 2020 року депутати Миколаївської міської ради за ініціативи Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича затвердила виділення бюджетних коштів на придбання штучних ендопротезів стегнових та колінних суглобів на загальну суму 3,5 млн.грн. На ці кошти було придбано 66 суглобів. Ця кількість не виправляє ситуацію повністю. Але це перший крок і початок подальшої можливої співпраці між містом і виробником такої продукції. Начальник управління охорони здоров’я Ірина Шамрай розповіла про наступні кроки: "Планується, що буде створена комісія, яка визначить порядок отримання штучних суглобів. Постачальник до того ж пообіцяв провести навчання лікарів, які будуть займатися протезуванням. А то цього надав набор силового інструменту на весь період використання до останнього штучного суглобу."
Директор комунального неприбуткового підприємства Миколаївська лікарня швидкої медичної допомоги Олександр Дем’янов підкреслив, наскільки важлива ця подія і для лікарів, і для пацієнтів: "Для нас це важливо і тому, що наші лікарі матимуть змогу працювати відповідно до сучасних світових стандартів. А у наших пацієнтів буде не настільки травматичним хірургічне втручання і постопераційний період."
Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич зауважив, що це тільки перший крок: "Ми добре розуміємо, що далеко не кожен може заплатити такі кошти – понад 50 тисяч гривень – за імплант. Тому пишаємося тим, що нам вдалося попрацювати і закупити сучасні ендопротези. За деякий час ми будемо розуміти, які з них користуються більшим попитом, скільки часу потрібно на освоєння такої партії, і будемо планувати наступні закупки. Ймовірно, вже в наступному році. Щастя життя – вільно рухатися – має бути доступним кожному миколаївцю."
Варто зазначити, Миколаїв – одне із небагатьох міст, в якому вдалося вирішити подібним чином ситуацію з протезуванням. Планується, операції будуть робити і на базі Лікарні швидкої медичної допомоги, і лікарні №3. Важливо і те, що на час роботи передбачена можливість динамічної заміни складових імплантів на ті, що будуть користуватися більшим попитом.