УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

31.07.2020 травматологічне відділення КНП ММР «МЛШМД» отримало комплекти кульшових та колінних суглобів для ендопротезування мешканців міста.

За ініціативи Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича, рішенням сесії Миколаївської міської ради були виділені кошти для придбання 58 комплектів ендопротезів кульшових та 8 комплектів колінних суглобів на загальну суму  3,5 млн. грн.

Питання виникло в зв’язку з критичною ситуацією в медичної галузі з фінансуванням імплантів, а черга на встановлення таких медичних виробів з тих хто потребує такої планової допомоги лише в місті зросла до 250 пацієнтів. І це не враховуючи ті випадки, коли гостра травма шийки стегна вимагає ургентного (екстреного) встановлення штучного суглобу. 

66 суглобів не зможуть вирішити проблему глобально, але це перший та унікальний приклад співфінансування комунальних підприємств з коштів міського бюджету та великий крок назустріч мешканцям міста, який посприяє зниженню загальної інвалідизації населення та зменшенню черги на встановлення суглобів і надасть поштовх на подовження проекту в подальшому.

Визначення порядку встановлення імплантів покладено на комісію фахових експертів створену при управлінні охорони здоров`я Миколаївської міської ради. Хворим мешканцям міста, які підлягають ендопротезуванню необхідно звернутись до свого сімейного лікаря з яким укладено декларацію.

Середня вартість одного набору імплантів сягає 54 тис.грн. Згідно договору постачальник також надає набор силового інструменту на весь період використання до останнього штучного суглобу, а також на час роботи передбачена динамічна заміна складових імплантів на ті, що будуть користуватися більшим попитом.