УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

В умовах війни через низку причин, як то погіршення якості питної води, а подекуди і обмежений доступ до питної води, неналежне дотримання санітарних норм, адже часто немає можливості забезпечити належні гігієнічні практики в приготуванні їжі та збереженні харчових продуктів, збільшується ризик харчових отруєнь і кишкових інфекцій. З колективами усіх медичних закладів проведені щорічні планові заняття з даної теми. В закладах охорони здоров’я м.Миколаєва постійно ведеться нагляд за усіма випадками, які потенційно можуть свідчити про наявності хоча б одного випадку інфекційного захворювання. Всі медичні заклади забезпечені достатнім запасом необхідних лікарських засобів. Актуальним є питання профілактики гострих інфекційних захворювань.
 
Кишкові інфекції часто називають «хворобами брудних рук». Тож перше правило в питанні їхньої профілактики – ретельно мити руки. Крім того:
• Використовуйте мило, коли миєте руки після відвідування вулиці, вбиральні, перед приготуванням та вживанням їжі.
• Кип’ятіть воду, яку вживаєте, якою вмиваєтеся чи миєте руки, посуд, — якщо маєте сумніви щодо її якості.
• Добре тушкуйте, проварюйте або прожарюйте продукти (особливо, тваринного походження: яйця, м’ясо).
• Ретельно мийте овочі та фрукти, а також обдавайте їх окропом, якщо плануєте вживати їх сирими.
• Не вживайте незнайомі та підозрілі гриби, ягоди, трави та інші рослини.
• Дотримуйтеся термінів придатності і правил зберігання продуктів. Приготовані страви вживайте відразу, а у випадку їх споживання після певного часу – піддавайте вторинній термічній обробці. Зберігайте готову їжу без холоду не більше двох годин.
• Мийте поверхні та тримайте в чистоті кухонні прилади, що використовуються для приготування їжі, сирі продукти зберігайте окремо від приготованих і використовуйте для них окремі ножі й дошки.
• Уникайте купівлі продуктів у місцях несанкціонованої торгівлі.
• Не беріть в дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують зберігання в холоді).
• Утримуйтеся від купання в непроточних водоймах, не ковтайте воду з таких водойм.
• Регулярно мийте та дезінфікуйте дитячі іграшки.
• Використовуйте індивідуальний посуд.
• Уникайте контактів із людьми, які мають ознаки інфекційних захворювань.
 
Разом з тим наголошуємо на необхідності вакцинації згідно з календарем щеплень аби убезпечити себе від недуг. Йдеться про майже всі щеплення відповідно до Національного календаря, і насамперед про вакцинацію проти гепатиту В. Нагадаємо, що важливо отримати всі щеплення, а особливо, коли йдеться про дітей першого року життя. Адже вони найбільш вразливі до інфекційних хвороб. Також дорослим людям зараз варто подбати про вакцинацію проти дифтерії та правця. Пригадайте, чи були ви щеплені впродовж останніх 10 років проти дифтерії та правця. І якщо ні — зробіть ревакцинацію. Зверніться до свого сімейного лікаря або найближчого ЦПМСД.
 
Дотримання цих правил допоможе вам уникнути харчового отруєння та зараження кишковими інфекціями. Бережіть себе і будьте здорові!
 
prof infection