УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

У лютому 2022 р. розпочався огляд учнів лікарями-стоматологами в Миколаївській ЗОШ №57 імені Т.Г.Шевченка. Після обстеження у разі необхідності лікар-стоматолог видає направлення на додаткові обстеження та консультації до КНП ММР "Міська стоматологічна поліклініка". 

Мета профілактичного огляду – виявлення вже наявних захворювань у дітей, подальше спостереження, направлення на планове лікування та профілактика стоматологічних захворювань. 

Профілактика стоматологічних захворювань, як правило, включає в себе дві складові: щоденна гігієна ротової порожнини в домашніх умовах та регулярний медичний огляд. Лікар-стоматолог допоможе дитині освоїти методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини і вкаже на ділянки, що потребують особливої уваги під час чищення зубною щіткою і зубною ниткою.

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, і ця процедура є менш болісною, дорогою та проблематичною, ніж лікування уражень, які могли б бути зупинені на початковій стадії.

Існують певні правила профілактики карієсу, яких необхідно дотримуватися кожна дитина, яка бажає зберегти свою ротову порожнину і зуби здоровими. І це не лише чистка зубів щіткою, а й цілий ряд заходів.

Профілактична пам’ятка для дитини:

• Чистити зуби не менше двох разів на добу по 2-3 хвилини. 

• Після кожного прийому їжі очищати міжзубний простір за допомогою зубної нитки і полоскати порожнину рота. Також можна пожувати жуйку без цукру (не більше 10 хвилин).

• Постійно стежити за тим, щоб ротова порожнина не пересихала, бо це призводить не лише до неприємного запаху, але й сприяє інтенсивному розмноженню мікробів. 

• Не варто одночасно вживати продукти, які мають різну температуру. Це може призвести до руйнування емалі.

• І не забувати проходити профілактичний огляд у стоматолога.

Якщо з дитинства приділяти належну увагу гігієні порожнини рота, правильно харчуватися, давати зубам жувальне навантаження та регулярно відвідувати лікаря-стоматолога, то дитина збереже свої зуби та ясна, що позитивно впливатиме на стан здоров’я всього організму.