21 листопада, у День Гідності та Свободи, в Миколаєві відбулись пам’ятні заходи, під час яких вшанували Героїв Небесної Сотні та захисників, які загинули в боротьбі за незалежність України. У них взяли участь секретар міської ради Дмитро Фалько, перший віцемер Віталій Луков, заступник міського голови Юрій Степанець, керівництво нашої області, військовослужбовці, співробітники правоохоронних органів, ДСНС України.

День Гідності і Свободи відзначається в Україні 21 листопада згідно з Указом Президента № 872 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

Свято встановлено на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року).