УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

У Миколаєві на базі лікарні № 1 відкрили перше в місті відділення гемодіалізу. У капітально відремонтованому приміщенні встановлено п’ять сучасних апаратів «штучної нирки» виробництва німецької компанії B.Braun. Подібного устаткування в Миколаївській області досі не було.
Вартість апаратів 4,5 млн грн. Роботи виконали коштом бізнес-партнерів. З бюджету громади спрямовано фінансування на придбання спеціальних ліжок та витратних матеріалів. Дотепер жителі Миколаєва проходили гемодіаліз на базі обласної лікарні. Часом доводилось стояти в черзі, оскільки потужностей не вистачало.
За словами мера Миколаєва Александр Сенкевич, медична реформа дозволяє оновлювати медичні заклади та надавати додаткові послуги громадянам, не вкладаючи грошей місцевого бюджету.

Вартість таких послуг сплачує Національна служба здоров’я України за кожен пролікований випадок, а не на лікарів чи будівлі. Це вже четверте відкриття за останній рік на території міської лікарні № 1, заклад активно модернізується. Найважливіше те, що миколаївці можуть отримувати якісний сервіс у комфортним умовах, за допомоги сучасного устаткування, — зазначив міський голова.

Рятуватимуть життя містян 23 фахівці на чолі з лікарем-нефрологом вищої категорії Тетяною Оксаніч. За словами директорки лікарні № 1 Марії Грачової, додаткове навчання фахівця для роботи в нефрології займає близько року. Тож готувати кадри почали заздалегідь. Відділення працюватиме у дві зміни шість днів на тиждень. Це дозволить проводити сеанс очищення крові від токсичних речовин та видалення зайвої рідини з організму 48 хворим.

До 2022 року планують придбати додаткові 7 одиниць високотехнологічного обладнання. Загалом передбачена можливість запустити в роботу 15 точок гемодіалізу.

У вівторок, 5 жовтня, новостворене відділення оглянули міський голова Олександр Сєнкевич, секретар міської ради Дмитро Фалько, заступник міського голови Анатолій Петров, начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай, депутати міської ради Дмитро Іванов, Федір Панченко, Ганна Норд, керівники закладів охорони здоров’я міста.

Секретар міської ради Дмитро Фалько підкреслив, що облаштування в Миколаєві відділення гемодіалізу важко переоцінити. Для хворих із хронічною нирковою недостатністю ця процедура життєво необхідна.
Раніше містяни змушені були ставати в чергу разом із жителями області, щоби пройти лікування в обласній лікарні. Там працюють 22 ліжка, що, звісно, не достатньо для всіх потребуючих. Уже з понеділка перші пацієнти — жителі Миколаєва — почнуть отримувати якісну послугу на базі міського закладу, — каже Дмитро Фалько. — І головне, що для людей процедура буде безкоштовною. До кінця року фінансування здійснюватиметься з міського бюджету, це погодив депутатський корпус міської ради. Наразі триває підписання договору з Національною службою здоров’я України на наступний рік.