УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Пункти щеплення перелік

 Вакцинація проводиться постійно в 12 пунктах щеплення на базі ЦПМСД міста.  Вакцинація ще в 6 пунктах  проводиться  в залежності від наявності вакцин та безпечності функціонування в умовах військового стану.

Для проведення щеплення необхідно обрати зручний пункт вакцинації за посиланням https://goo.su/tmefq1  і зателефонувати за вказаним телефоном для отримання необхідної інформації.

При проведенні масової вакцинації в організованих колективах розглядається питання виїзду мобільних бригад і проведення вакцинації на місці.

В Україні та м. Миколаєві зараз доступні 3 вакцини від COVID-19:

- інактивована CoronaVac  від Sinovac

- мРНК-вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech

- векторна Janssen (Jcovden) від Johnson&Johnson.

Вакцинація дорослих проти COVID-19:

Міністерство охорони здоровя оновило схеми вакцинації проти COVID-19  (Наказ від 02.09.2022 №1586. Детальніше за посиланням https://bit.ly/3UlOMGp)

Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Ці схеми вакцинації, є безпечними та захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Таким чином:

  • Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин ( CoronaVac чи Pfizer).
  • Через 5 місяців після первинного курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.
  •  Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Вакцинація дітей проти COVID-19 

В Україні дітей віком від 12 до 17 років вакцинують проти COVID-19 за спрощеною процедурою вакциною Cominarty від Pfizer (https://bit.ly/3tUd93j) - - підлітки можуть отримати першу, другу та першу бустерну дози.

 

Раніше потрібно було надавати довідку про рутинні щеплення, тепер же для вакцинування проти коронавірусної хвороби батькам достатньо просто звернутися до будь-якого пункту чи центру щеплення.

Важливо! Для щеплення дітей віком 12 — 13 років обов’язковою є підписана батьками або опікунами Інформована згода та оцінка стану здоров'я (форма N 063-2/о). Перед вакцинацією лікар зобов’язаний видати цей документ для заповнення.

Діти віком від 14 років можуть самостійно звернутися до будь-якого пункту щеплення чи центру вакцинації. Перед процедурою вони самі заповнюють вищезгаданий документ.

Для щеплення підлітків наразі використовується тільки вакцина Cominarty від Pfizer BioNTech. Між першою та другою дозами рекомендовано однаковий інтервал як для дітей, так і для дорослих, — від 21 до 28 діб.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1979 дозволено отримання першої бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих дітей віком 12-17 років.

Бустерну дозу підліткам рекомендують через 6 місяців після завершення первинного курсу вакцинації. Якщо дитина, з медичних показань, отримала додаткову дозу вакцини, то бустер вводять через 3 місяці після отримання додаткової дози.

Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer).

Від 02.09.2022 року наказом Міністерства охорони здоров’я України № 1586 дозволена вакцинація проти COVID-19 дітям 5-11 років. Для щеплення дітей 5-11 років застосовується вакцина COMIRNATI -  педіатрична форма, доза 0,2 мл. Діти повинні отримати вакцинальний комплекс, який складається з 2 щеплень, інтервал між першим та другим щепленням 21-28 днів.

 ‼️Якщо ви перехворіли на COVID-19, вам можна і треба робити щеплення від коронавірусу. Головне правило – почекайте 28 днів від появи перших симптомів хвороби, а потім вакцинуйтеся.

👆Перенесений COVID-19 не гарантує, що ви не захворієте ще раз і перенесете захворювання легко. Тільки вакцинація захищає від важкої хвороби, ускладнень та смерті від ковіду.

 📌Не відкладайте щеплення на потім, сподіваючись на природний імунітет. Зробіть первинний курс щеплення з однієї дози вакцини Janssen або двох доз будь-якої іншої антиковідної вакцини. А якщо ви вже маєте його, то не забудьте отримати перше, а згодом і друге бустерне щеплення.

Оберіть найближчий до вас пункт щеплення проти COVID-19 в м. Миколаєві за посиланням https://goo.su/tmefq1

Якщо у вашому населеному пункті є безпечний доступ до пунктів та центрів вакцинаціїзверніться туди, щоб отримати щеплення. Перелік пунктів та центрів за посиланнямhttps://bit.ly/vaccinationpoints

Комбінувати вакцини 1

Комбінувати вакцини 2