В Україні почалася масова вакцинація від COVID-19 американською вакциною Moderna. В середині липня Україна отримала 2 мільйони доз цієї вакцини. Усі бажаючі мешканці м. Миколаєва можуть зробити щеплення вакциною Moderna в пунктах щеплень  або Центрах масової вакцинації.

Moderna – це мРНК-вакцина, яка діє за тим самим принципом, що й вакцина Pfizer. Вона також містить молекули мРНК, яка є своєрідною інструкцією до створення шипоподібного білка коронавірусу. Потрапляючи в клітини людини, вона вчить їх робити копії цього білка. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині та виробляє антитіла до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.

Вакцина Moderna схвалена до екстреного застосування Всесвітньою організацією з охорони здоров’я, Європейським агентством з лікарських засобів, Федеральною агенцією з контролю та профілактики захворювань США, також використовується в Канаді, Ізраілі, Японії та інших країнах. Вакцина зберігається у вигляді замороженої суспензії при –25 ºC до –15 ºC у багатодозовому флаконі. Флакони можна зберігати в холодильнику при температурі 2–8°C протягом 30 днів. Вакцину Moderna від COVID-19 вводять внутрішньом’язово. Для повноцінної імунізації необхідно отримати дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів.

Станом на 27 липня 2021 року у світі зробили 138 млн щеплень цією вакциною. Під час клінічних випробувань ефективність вакцини була 94.1%. За попередніми даними канадського дослідження, яке тривало з грудня 2020 по травень 2021 року, вакцина Moderna показала ефективність 96% у запобіганні госпіталізації та смерті від штаму “Дельта” навіть після однієї дози.

Вже 255 290 українців отримали безпечні й ефективні щеплення вакциною Moderna.