27 січня 2023 року під головуванням начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірини Шамрай проведена медична колегія управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради, на якій підвели підсумки діяльності галузі охорони здоров'я за 2022 рік.
У роботі колегії прийняли участь Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич, заступник міського голови Леонід Петров, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Максим Безносенко, керівники закладів охорони здоров’я м. Миколаєва, медичні директори, фахівці та головні експерти УОЗ ММР.
Олександр Сєнкевич відзначив відданість справі та, без перебільшення, справжній героїзм наших медпрацівників під час роботи в умовах воєнного стану та подякував працівникам медичної галузі за сумлінну роботу.
“Співробітникам миколаївських лікарень випало працювати в найтяжчих умовах. Вірні своєму обов’язку, незважаючи на втому, вони по кілька діб не залишали робочого місця, хоча вдома чекала родина. Усвідомлюючи небезпеку для власного життя, давали шанс на друге життя іншим. Наші медики показали, що вони справжні бійці - мужні та стійкі. Щиро дякую від імені всіх містян", - сказав мер Миколаєва.
Начальник УОЗ ММР Ірина Шамрай в своїй доповіді розповіла про основні виклики, пріоритети та перемоги, з якими сфера охорони здоров’я м.Миколаєва зіткнулась у 2023 році.
Під час воєнного стану медичні заклади Миколаєва працюють в штатному режимі та повністю забезпечені медикаментами та іншими матеріалами. В умовах відсутності електроенергії стабільне функціонування забезпечують за допомогою автономних джерел живлення, водопостачання. Завдяки дев’ятьом станціям Starlink, наші стаціонарні медустанови завжди залишаються на зв’язку.
Безперебійну роботу медичної системи м.Миколаєва забезпечили 4095 працівників закладів охорони здоров’я. Підсилили ряди медколективу молоді медики – це 28 лікарів -молодих спеціалістів та 86 лікарів-інтернів, які розпочали свій професійний шлях у 2022 році. А 47 медичних працівників вступили до лавах Збройних Сил України.
В період воєнного стану 22 працівника були відзначені державними нагородами, з них 6 лікарів отримали почесне звання “Заслужений лікар України”, 2 працівника отримали почесну відзнаку Миколаївського міського голови «За заслуги перед містом Миколаєвом».
В стаціонарних закладах проліковано 35 534 пацієнта, з них дітей – 1887. Проліковано пацієнтів постраждалих в наслідок бойових дій - 4984, з них військових – 4393, цивільних – 591. Надана безкоштовна стоматологічна медична допомога 2044 військовим.
У пологових будинках з’явилися на світ 1670 малюків.
Повноцінне медичне обслуговування отримують внутрішньо переміщені особи. Загалом за рік медики Миколаєва допомогли 2450 людям, які були змушені залишити власні домівки.
1780 особам надано допомогу при випадках гострого інсульту, 515 - гострого інфаркту міокарда. В умовах воєнного стану в Міській лікарні №1 не припиняв роботу ангіограф. Фахівці виконали 500 коронарографій.
У відділенні гемодіалізу працюють 8 апаратів “штучної нирки”. Життєво необхідну процедуру отримують 20 хворих.
Не відступив тогоріч і коронавірус. У 2022 році зареєстровано 26 335 осіб хворих на COVID-19. Стаціонарно проліковано 2 176 хворих на COVID-19, з них 434 дитини.
Незважаючи на постійні обстріли, в закладах первинної медичної допомоги проводиться профілактика інфекційних хвороб, шляхом проведення вакцинації: планової, екстреної та проти COVID-19. У 2022 році проведено 72 993 щеплення проти COVID-19.
З початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну в результаті ракетних ударів по місту Миколаєву пошкоджено шістнадцять з двадцяти одного лікувальних закладів, підпорядкованих управлінню охорони здоров’я Миколаївської міської ради. Загалом було пошкоджено 1547 вікон та 96 одиниць дверей, 5094 квадратних метра дахів та фасадів, 1577 квадратних метрів внутрішніх приміщень закладів.
На відновлення пошкоджених лікувальних закладів з міського бюджету виділено та освоєно 20,7 млн. грн. На даний час 9 з 16 пошкоджених закладів повністю відновлено.
У 2022 році проведена робота по забезпеченню безперебійної роботи медичних закладів. На теперішній час всі заклади охорони здоров’я із стаціонарами забезпечені 92 працюючими автономними джерелами живлення (дизель- та бензо-генераторами). На територіях всіх медичних закладів міста із стаціонарами – 9 закладів, облаштовані свердловини, з системами очищення води, для забезпечення закладів автономним водопостачанням, загалом – 11 свердловин. Також ці свердловини забезпечують водою і людей, які мешкають поруч.
У складних умовах воєнного часу продовжували підвищувати якість медичного обслуговування населення м.Миколаєва.
З міського бюджету були виділені кошти в сумі 59,3 млн. грн. для покращення матеріально-технічної бази 9 стаціонарних закладів охорони здоров’я, загалом придбано 62 одиниці високовартісного обладнання. В тому числі медичне обладнання на загальну суму 8,1 млн. грн. для створення Перинатального центру в КНП ММР «Пологовий будинок №3».
В КНП ММР «Міська лікарня №1» введено в дію надсучасну ПЛР-лабораторію, у якій медики зможуть діагностувати практично всі вірусні та бактеріальні інфекції і визначати різноманітні мутації вірусів На облаштування лабораторії з міського бюджету виділено понад 13 мільйонів гривень.
В КНП ММР «Міська лікарня №4» у серпні 2022-го ввели в експлуатацію новий комп’ютерний томограф, придбаний за кошти державного бюджету, на якому вже проведено 479 обстежень.
У 2022 році управлінням охорони здоров’я та підпорядкованими лікувальними закладами була проведена величезна робота по отриманню та перерозподілу гуманітарної та благодійної допомоги. За весь період закладами було отримано гуманітарної та благодійної допомоги у натуральному та грошовому вигляді на загальну суму 479,3 млн. грн.
Борючись з наслідками війни медичні заклади Миколаєва не лише не зупинилися, а навпаки згуртувалися, зміцніли, набрали нових обертів, заклали фундамент для подальшого зростання та розвитку.