30 січня 2020 року під головуванням начальника управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірини Шамрай відбулася Медична колегія управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради за підсумками роботи галузі охорони здоров’я міста в 2019 році, на якій були присутні міський голова Олександр Сєнкевич, заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Чинякова, лікар-епідеміолог, завідуюча відділенням організації епідеміологічних досліджень та моніторингу ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олена Табала, керівники закладів охорони здоров’я міста та їх заступники, фахівці та головні експерти управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради.
На початку колегії було представлено нового керівника КНП ММР «Міська дитяча лікарня № 2» Олександра Дем’янова, якого призначено на посаду після проведення конкурсу на посаду керівника медичного закладу, відповідно до сучасних вимог. Також представлені новопризначені головні експерти охорони здоров’я та змінений склад медичної колегії УОЗ ММР.
Був продемонстрований фільм ТРК «Март» про досягнення галузі охорони здоров’я міста в 2019 році.
За результатами роботи в2019 році успішним працівникам галузі були вручені Подяки міського голови.
Отримав привітання від медичної громади міста заступник керівника міської лікарні №3 Петро Удовиченко з присвоєнням звання «Заслужений лікар України».
З доповіддю «Досягнення галузі охорони здоров’я м. Миколаєва у 2019 році та перспективи розвитку на 2020 рік» перед присутніми виступила начальник управління Ірина Шамрай, яка зазначила, що в 2019 році в медичній галузі м. Миколаєва відбулись реальні позитивні зміни, а фінансування галузі стало рекордним за останні 20 років. Первинна медична допомога працювала за новою моделлю фінансування та отримала в 2019 році за рахунок державного бюджету від НСЗУ на 57 млн. грн. більше в порівнянні з 2018 роком. Більше 69 % жителів міста реалізували свої права на отримання первинної медичної допомоги, уклавши договори з лікарями, що надають первинну допомогу. Заробітна плата медичних працівників первинної ланки галузі збільшилася в 2,5 рази.
Міською владою виділено 89,5 млн. грн. на оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я: придбано нове обладнання для всіх відділень анестезіології, реанімації та інтенсивної терапії; ангіографічну рентгенівську систему для кардіологічного центру МЛ №1, на базі міської дитячої лікарні № 2 створено стоматологічний кабінет з анестезіологічним забезпеченням для допомоги дітям з особливими потребами та сурдологічний кабінет; проведено капітальний ремонт автоматичної системи пожежної сигналізації. Для покращення медичної допомоги жителям міста передано субвенцію обласному бюджету Миколаївської області для співфінансування обласних медичних програм. Продовжувалась модернізація міської лікарні №5, відкрито сучасний травматологічний пункт МЛШМД та після реконструкції сімейна амбулаторія №1 ЦПМСД №5.
Вперше за останні роки намітилась тенденція до покращення в кадровому забезпеченні галузі охорони здоров’я міста. 01.08.2019 до роботи приступило 33 молодих лікарів – спеціалістів (з них у ЦПМСД – 14), залучено до роботи 128 лікарів-інтернів. Створюються належні умови для заохочення молодих фахівців, медичні працівники міста отримали 5 квартир.
Міською владою зроблено все можливе для підготовки закладів II рівня надання медичної допомоги до підписання договорів з НСЗУ: автономізовано 100% спеціалізованих закладів охорони здоров’я міста, для всіх закладів, що надають медичну допомогу на другому рівні придбано 327 комп’ютеризованих робочих місць з програмним забезпеченням та оргтехнікою та проведено навчання медичного персоналу, який буде на них працювати.
Всі заклади охорони здоров’я міста обрали МІС та підключені до ЕСОЗ, впроваджується єдиний медичний інформаційний простір.
Станом на 30.01.2020 всі заклади охорони здоров’я другого рівня готові до укладання договорів з НСЗУ, крім деяких закладів, в яких проблемні питання знаходяться в стадії вирішення.
Ірина Шамрай подякувала міському голові за увагу міської влади до галузі та за все, що було зроблено в 2019 році.
З інформацією про епідеміологічну ситуацію по коронавірусній інфекції виступила лікар-епідеміолог, завідуюча відділенням організації епідеміологічних досліджень та моніторингу ДУ «Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олена Табала.
З привітаннями до присутніх звернувся керівник групи компаній «IT4 medicine» Олексій Литвиненко, який зазначив, що м. Миколаїв знаходиться в лідерах по впровадженню реформування спеціалізованого рівня надання медичної допомоги.
Заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Чинякова подякувала всій медичній спільноті за плідну працю в 2019 році та побажала успіхів в подальшому році.
Керівник КНП ММР «ЦПСМД №7» Олена Власова поділилась з присутніми досвідом роботи підпорядкованого закладу з НСЗУ.
Про своє бачення проблем, які виникають в процесі реформування первинного рівня, розповів присутнім керівник КНП ММР «МЛШМД» Олександр Дем’янов.
З вітаннями до медиків звернувся міський голова Олександр Сєнкевич. Він зазначив, що людей лякають зміни, але треба боротися зі страхами та шукати нові шляхи вирішення проблем, перед медиками стоїть завдання надавати високоякісний сервіс, треба мінятись, бути ініціативними, дослухатися до спеціалістів та вчитися.
Управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради вдячне міській владі та всім небайдужим городянам за сприяння у вирішенні проблем галузі охорони здоров’я, та сподівається на подальшу плідну працю у 2020 році.
Дякуємо всім за участь в Колегії, за відкриту дискусію, влучні коментарі, конструктивні запитання та самовіддану роботу на благо медицини міста.