УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

У середу, 18 березня, в міському управлінні охорони здоров’я відбулася оперативна нарада за участі першого заступника міського голови Володимира Криленка, начальника управління Ірини Шамрай та головних лікарів закладів охорони здоров’я міста.

Ірина Шамрай підкреслила, що адміністрації всіх медичних закладів міста Миколаєва переведено в режим підвищеної готовності, керівники мають бути цілодобово на зв’язку. Крім того, найближчого часу жоден не піде в відпустку.

Начальник управління надала низку доручень, виконання яких жорстко контролюватиметься. Зокрема, в медичних закладах мають вчергове ретельно опрацювати алгоритм дій з надання допомоги при коронавірусній хворобі.

- Наразі основним документом для вас є наказ Міністерства охорони здоров’я від 13.03.2020 № 663 "Про оптимізацію заходів щодо недопущення занесення і поширення на території України випадків COVID-19". Головні лікарі несуть особисту відповідальність за виконання комплексу заходів, передбачених цим наказом. Прошу ще раз зібрати всіх працівників та опрацювати його. А для головних лікарів це взагалі має бути настільна книга, - каже Ірина Шамрай.

Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров’я, міські лікарняні заклади переведено в режим карантину, припинено планову госпіталізацію та планове надання медичної допомоги.

За дорученням міського голови Олександра Сєнкевича буде зібрано інформацію та розроблено графік підвезення медичних працівників, які проживають в прилеглих до Миколаєва населених пунктах, а працюють в міських закладах охорони здоров’я.

Нагадаємо, що госпітальною базою у випадку виявлення хворого або підозри на зараження коронавірусом в Миколаєві визначено міську лікарню №1.Розроблять цілодобовий графік роботи медпрацівників. Керівникам міських лікарень №3 та №5 доручено вивільнити приміщення та бути готовими до можливої госпіталізації пацієнтів з захворюванням на коронавірус у випадку масового надходження пацієнтів, якщо в лікарні №1, що визначена як базова, не вистачатиме місць.

Також наголошено на необхідності передбачити місця для відпочинку, ночівлі та харчування медичних працівників.

У штатному режимі залишаються працювати ЛШМД та пологові будинки міста.

Ірина Шамрай зазначила, що вчора на сесії міськради було прийнято рішення про виділення значної суми коштів на нагальні потреби медичних закладів для боротьби з поширенням COVID-19 на території міста.

Так, перерозподілили субвенцію з державного бюджету, в тому числі, й кошти на інсулін. Понад 10 млн грн. буде використано безпосередньо на закупівлю засобів індивідуального захисту для медпрацівників, дезінфікуючі засоби, обладнання (одноразові контури для апаратів ШВЛ, діагностичне устаткування та діагностичні набори, два апарати штучної вентиляції легень, медикаменти тощо).

При цьому за управлінням охорони здоров’я зарезервовано 27,5 млн грн., які в випадку необхідності будуть оперативно розподілятися на першочергові потреби за погодженням з «бюджетною» комісією міськради.

Керівник управління подякувала за розуміння та оперативність головному лікарю лікарні швидкої медичної допомоги Олександру Дем’янову, який організував придбання 1800 одиниць одноразових контурів для апаратів ШВЛ, надзвичайно потрібних при лікуванні хворих. За день-два їх доставлять до міста.

Насамкінець до присутніх звернувся Володимир Криленко, який наголосив, що керівники міських закладів охорони здоров’я мають особисто контролювати впровадження заходів з недопущення поширення коронавірусу в місті.

- Кожен з вас розуміє, як важливо ретельно дотримуватися правил карантину та впровадити визначений комплекс заходів на місцях. Є чіткий алгоритм дій, якого мають дотримуватися всі фахівці медичних закладів. Також прошу вас потурбуватися про власних працівників, їх безпеку на робочому місці, - сказав Володимир Криленко. – Будьмо разом. Міська влада готова надати будь-яку підтримку.