Піклуватися про ментальне здоров'я з "Ти як?"
"Ти як?" - Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської, спрямована на розбудову якісної системи надання послуг у сфері психосоціальної підтримки та розвиток культури піклування про ментальне здоров'я.
Щоб перейти на діджитал-платформу "Ти як?", натиснить на посилання: howareu.com
Тут зібрана уся необхідна інформація з доказовими техніками самодопомоги, верифікованими рекомендаціями від професіоналів, інформацієй про гарячі лінії і сервіси онлайн- та офлайн психологічної допомоги.
Вітаємо колегу з почесною нагородою!

Урочистості з нагоди Дня медичної сестри









День памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

У Міській лікарні №3 впроваджують сучасні гібридні судинні оперативні втручання
Команда хірургів відділення судинної хірургії разом із завідувачем Валерієм Германом вперше виконали гібридну операцію: стегново-підколінне шунтування у поєднанні з балонною ангіопластикою підколінної артерії. Втручання було проведено одноетапно, однією бригадою хірургів, в одному відділенні.
– Якщо раніше при хронічних захворюваннях периферійних артерій ангіохірургічна допомога обмежувалася відкритими реконструктивними операціями, то зараз можливе проведення або малоінвазивних процедур (через прокол у стегнову артерію), або гібридних процедур, коли відкрита операція доповнюється ендоваскулярною (балонна ангіопластика чи стентування), – зазначає завідувач.
Це стало можливим завдяки придбанню у минулому році за кошти міського бюджету надсучасної інноваційної цифрової мобільної рентгенівської С -подібної системи SYMBOL (мобільного ангіографа).
– Критична ішемія нижніх кінцівок, яка загрожує втратою кінцівки – є крайньою і найважчою формою недостатності кровообігу в кінцівки, обумовленою атеросклерозом, і є основною причиною ампутації кінцівки. Саме тому існує необхідність застосування всіх можливих способів хірургічного відновлення кровопостачання в кінцівки. Це відкриті судинні операції, ендоваскулярні методики, а також гібридні втручання, – розповідає Валерій Герман.
– Валерій Миколайович, якщо підсумувати, які можливості відкриває новий ангіограф для пацієнтів?
– Передусім це точна діагностика судин перед операцією та ретельний контроль якості реконструктивних втручань після; проведення мініінвазивних процедур – балонної ангіопластики та стентування через прокол у стегновій артерії; виконання поєднаних операцій: відкритих реконструкцій судин із заміщенням уражених ділянок штучними протезами або власними венами та ендоваскулярних втручань зі встановленням стентів.
Сьогодні відділення судинної хірургії надає пацієнтам весь спектр лікування атеросклерозу судин нижніх кінцівок з використанням сучасних методик та підходів. Крім шунтування, застосовуються ендоваскулярні методики відкриття артерії (без розрізів та швів) – балонна ангіопластика та стентування, показані при невеликих до (15 см) ділянках оклюзії. Нова рентген-хірургічна система дає можливість ефективно лікувати й інші складні патології.
– Якщо вже з’явились симптоми атеросклерозу судин нижніх кінцівок, напевно, вкрай важливо вчасно звертатися за допомогою?
– Так, звісно. Якщо ви маєте обмеження дистанції ходьби через тупий біль в гомілках, є відчуття важкості, м'язової слабкості, ниючий біль вночі, або посиніла кінцівка, почорнів палець, або маєте симптоми розвитку діабетичної стопи, чи є рана, яка не заживає при адекватному лікуванні протягом двох тижнів – слід звернутися до сімейного лікаря, який надасть направлення до судинного хірурга.
В Міській лікарні №3 судинні хірурги проводять консультацію, за необхідності відразу виконують УЗ-діагностику, якщо є показання – проводиться КТ-обстеження, щоб з’ясувати об’єм та нюанси передбачуваного оперативного втручання. Безпосередньо операція, якщо вона буде поєднана (відрите та ендоваскулярне втручання), виконується в одному відділенні, однією командою судинних хірургів. На базі закладу сформована гарна діагностична база, що дозволяє оптимізувати маршрут пацієнта, в тому числі, перед оперативним лікуванням.
Наразі ендоваскулярні втручання проводяться відповідно до Програми медичних гарантій 2025.
Телефон відділення: (0512) 55-53-00
Тренінг з надання екстреної медичної допомоги




Триває Всесвітній тиждень імунізації: перевірте свій вакцинальний статус та надолужте пропущенні щеплення








Рентген-діагностичне відділення лікарні швидкої допомоги
Рентген-діагностичне відділення Міської лікарні швидкої медичної допомоги працює цілодобово. Відділення оснащене сучасним рентгендіагностичним обладнанням, яке дозволяє виконувати весь спектр діагностичних досліджень.
Проведення досліджень за допомогою цифрових апаратів «Calypso» та «Opera» дозволяє пацієнтам безпечно отримати швидкі і точні результати.
У 90% випадків різної патології (особливо при захворюваннях легень, кістково-м’язової системи та травмах) рентгенологічний метод є основним, за допомогою якого виставляється діагноз.
Профілактичні рентгенологічні обстеження дають можливість виявити патологію на ранніх стадіях захворювання та при малих формах клінічних симптомів.
Очолює відділення лікар-рентгенолог Чижавко Олена Юріївна. Під її завідуванням працюють досвідчені лікарі рентгенологи Воровська М.Є, Дєушевий Є.А., Іванова В.І., Тисячна Т.М., Студент Д.М.
Дослідження виконуються як за направленням лікуючого лікаря, так і на платній основі.
Телефон відділення: (050)7068975
Програма "Доступні ліки" розширюється: нові препарати для вагітних та пацієнтів з онкозахворюваннями










. З липня 2025 року всі аптеки в Україні будуть зобов’язані приєднатися до програми "Доступні ліки".
У поліклініці Міської дитячої лікарні №2 організовано прийом дитячого гінеколога
Звертаємо увагу пацієнтів, що у відділенні №1 поліклініки Міської дитячої лікарні №2 (вул. Захисників Миколаєва, 23а) розпочав роботу лікар-гінеколог дитячий Чумаченко Тетяна Миколаївна.
Дитячий гінеколог проводить огляд дівчаток будь-якого віку. Навіть якщо дитину нічого не турбує, плановий огляд повинен проводитися. Дуже важливий період початку статевого дозрівання, коли потрібно з особливою увагою поставитися до необхідності відвідати спеціаліста.
Прийом проходить у дружній та комфортній атмосфері, лікар спілкується з мамою і донькою, встановлює контакт з дівчинкою, складає анамнез, оглядає.
Крім того, лікар у доступній формі ознайомить дівчинку з особливостями її фізіології та статевого дозрівання, навчить правильному догляду за собою, зосередить увагу на необхідності стежити за власним здоров'ям, старших дівчаток проконсультує щодо контрацепції.
Терміни для профілактичних звернень:
- перед оформленням до організованих колективів (дитячого садка, школи та ВНЗ);
- з початком статевого дозрівання (від 10 до 12 років);
- з появою перших менструацій (незалежно від віку);
- коли дівчина подорослішала й можливо хоче почати жити статевим життям (лікар розповідає про підліткову вагітність, венеричні захворювання, підбирає контрацепцію).
Що лікує лікар гінеколог у дітей та підлітків:
- затримка статевого розвитку;
- передчасний статевий розвиток;
- вроджені вади репродуктивної системи;
- порушення менструального циклу;
- запальні захворювання статевої системи;
- гінекологічні проблеми, спричинені хронічними захворюваннями або розладами, як-то цукровий діабет або надмірна вага;
- патологічні стани (кісти або пухлини на яєчниках).
В яких випадках необхідно звернутись до лікаря гінеколога:
- надто рання (до 8-ми років) поява хоча б однієї ознаки статевої зрілості (збільшення молочних залоз, поява оволосіння, кров’янисті виділення зі статевих шляхів);
- затримка статевого розвитку (відсутність формування молочних залоз у віці 13-ти років і більше, відсутність менструації в 15 років і більше);
- нерегулярний менструальний цикл;
- біль під час місячних;
- тривалі (довше 7-ми днів) або рясні менструації;
- кров’янисті виділення з піхви (поза менструального циклу);
- біль у молочних залозах, виділення із сосків;
- свербіж, печіння, почервоніння шкіри та слизових оболонок зовнішніх статевих органів, рясні виділення зі статевих органів;
- біль у нижній частині живота.
Часи прийому лікаря-гінеколога дитячого (за електронним направленням):
вівторок – 12.30 - 15.30,
середа – 12.30 - 15.30,
четвер – 12.30 - 15.30.
Телефон реєстратури: (0512) 46-31-44, (097) 434 8291.
Гід для пацієнтів по Програмі медичних гарантій на 2025 рік
А ви вже бачили оновлений Гід для пацієнтів по Програмі медичних гарантій на 2025 рік?
Він вже доступний на платформі Академії НСЗУ — зручний, зрозумілий і завжди під рукою. Це ваш надійний помічник у тому, щоб знати свої права та отримати всю належну безоплатну допомогу.
З Гіда ви дізнаєтесь:
▪️ Що таке Програма медичних гарантій і які послуги ви можете отримати безоплатно?
▪️ Яку допомогу можна отримати у свого сімейного лікаря та в амбулаторії, включно з аналізами та обстеженнями?
▪️ Як отримати ліки безоплатно або з доплатою за програмою “Доступні ліки”?
▪️ Які послуги не входять у ПМГ та є платними?
▪️ Що робити, якщо ваші права порушено, і як звернутися по допомогу до НСЗУ? та багато іншого.
Гід легко зберегти на телефон, щоб він був під рукою саме тоді, коли потрібно — на прийомі, в аптеці чи під час пошуку фахівця.
Завантажити Гід можна за посиланням: https://surli.cc/xwblhk
#ПМГ #ПМГ2025 #ЗдоровішіРазом