УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Видатки на охорону здоров'я збільшено на 24,4 млрд грн!

Пріоритетні напрямки фінансування, закладені в бюджеті держави на 2024 рік очевидні. Найперше це оборона і безпека. В цьому контексті для медичної системи вкрай важливо впоратися з новими викликами та зростаючим навантаженням, адже забезпечення потреб медицини – це життя наших людей , – зазначає міністр Viktor Liashko.

Майже 159 млрд грн передбачено на фінансування Програми медичних гарантій, що на 16 млрд грн більше ніж минулоріч. Це дасть можливість пріоритизувати тарифи для хірургічних і опікових пакетів, а також пакети психологічної підтримки та психіатричної допомоги.

На 90 млн грн буде розширено програму реімбурсації для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування розладів психіки та поведінки.

У 2024 році в Програмі медичних гарантій вперше з’явиться пакет допоміжних репродуктивних технологій, на який закладено понад 1,5 млрд грн.

749 млн грн передбачено на запуск пілотного проєкту щодо пільгового зубопротезування для людей, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

9,4 млрд грн буде виділено на централізовані закупівлі лікарських засобів та медичних виробів.

Майже 2,8 млрд передбачено на закупівлю новітнього медичного обладнання.

На 83,6 млн грн збільшаться видатки на програму розширеного неонатального скринінгу.

300 млн планується виділити на модернізацію медичних закладів, які увійшли до спроможної мережі.

550 млн грн. передбачено на систему реагування на надзвичайні події у сфері громадського здоров’я.

1,4 млрд грн планується виділити на реформу обласних бюро судово-медичної експертизи.

Ще один важливий напрямок, що активно розвивається та потребує підтримки з боку держави – це трансплантація. З 2024 року фінансування трансплантації переходить з експериментального проекту в програму медичних гарантій.

Бюджет