В Україні з 2021 року надання стоматологічної медичної допомоги виокремили в окремий пакет. Програма медичних гарантій покриває дорослим тільки ургентну, тобто невідкладну, стоматологічну допомогу. Ургентна стоматологія - це зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю. Дітям до 18 років Програма медичних гарантій покриває ургентну та планову стоматологічну допомогу.
первинний стоматологічний огляд пацієнта або пацієнтки;
ургентна стоматологічної допомоги дітям та дорослим;
планова стоматологічна допомоги дітям;
проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги, а також планової стоматологічної допомоги дітям (внутрішньоротова рентгенографія, позаротова рентгенографія);
організація та проведення обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, а також дітей до 6 років, відповідно до чинного законодавства;
своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування лікування (за винятком загального знеболення);
надання невідкладної медичної допомоги пацієнту/пацієнтці;
проведення хірургічних втручань під час надання ургентної стоматологічної допомоги дорослим та дітям.
Зверніть увагу. Якщо повнолітний пацієнт звертається до закладу, який уклав договір з Національною службою здоров’я України на стоматологічну допомогу, за плановою стоматологічною послугою, таке звернення може бути для нього платним. Адже воно не покривається Програмою медичних гарантій. Оплата за послугу має здійснюватися у вигляді офіційних платежів.
Отримати стоматологічну послугу пацієнти можуть як за направленням лікаря, так і за самозверненням, тобто без направлення.
Знайти потрібну поліклініку можна на сайті НСЗУ на дашборді ““Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”. На третій сторінці у полі фільтрів оберіть область або населений пункт, а в “Групі послуг” – пакет “Стоматологічна допомога”. Дашборд покаже всі заклади, які мають договір на пакет, а також їх контакти. Або ж зателефонуйте до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Також нагадуємо, що хоча е-направлення є умовою для отримання багатьох медичних послуг безоплатно, до деяких лікарів можна звернутися без направлення. Зокрема до:
стоматолога
акушера-гінеколога;
психіатра;
нарколога;
педіатра;
фтизіатра;
лікуючого лікаря, у якого пацієнт або пацієтка із хронічним захворюванням перебуває під наглядом.