УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Європейський тиждень громадського здоровя МОЗ психічне здоровя

Психологічно здорова людина – це людина, яка почуває себе гармонійно та має певний резерв сил до подолання складнощів і достатній рівень продуктивності в повсякденному житті.
Вона має наснагу розвиватися та допомагати іншим робити теж саме. Попри труднощі життєвого шляху, має сили до адаптації та гнучкості сприйняття. Гармонія і баланс – одні з найважливіших критеріїв психологічно здорової людини. Але ми маємо пам’ятати, що гармонія з зовнішнім світом та життям починається з гармонії зі самим собою. Коли ми здатні чути власні потреби та бажання, а також шукати та знаходити шляхи їх вирішення.
❗ Одним з найвагоміших чинників, який руйнує психічне здоров’я є стрес.
Стрес – це захисна реакція організму на зовнішні подразники, зміну соціального середовища чи травматичні події. Чому саме захисна? Завдяки відчуттю стресу наш організм здатен адаптуватися до змін та подолати певні складнощі, до того ж в умовах стресу людина здатна залучити резерви свого потенціалу.
Що може допомогти повернути своє спокійне життя?
🟢 Фізична активність допомагає перемикнути увагу та змістити фокус з хвилювання на життя, яке проходить повз нас, поки ми хвилюємося. Про фізичну активність докладніше тут: https://bit.ly/3Wth0kb. Особливо важливо, коли ми починаємо це робити систематично, адже це допомагає поновити контроль за своїм життям, а отже відчути свій власний вплив на психічний стан.
🟢 Чітке планування свого розпорядку дня допоможе нам уникнути додаткової тривоги все встигнути та почувати себе комфортно.
🟢 Важливу роль відіграє збалансоване харчування. Вживання щоденно 5 порцій овочів та фруктів. Адже порушення роботи шлунково-кишкового тракту призводить до тривожних розладів. Більш докладно про здорове харчування можна ознайомитися за посиланням: http://www.prozdorove.com.ua/ration.
🟢 Надважливо для подолання стресу є відмова від куріння та від вживання алкоголю. Адже думка, що це дає змогу розслабитися є хибною. На додаток, це навпаки погіршує психологічний стан, тому що наслідками сп’яніння є посилення тривоги та стресу. Як подолати залежність від тютюну читайте тут: https://stopsmoking.phc.org.ua/
Кожен з нас здатен піклуватися про себе та своє психічне здоров’я. Розуміння своїх емоцій, тригерів, патернів поведінки, дослідження свого життя завжди дає змогу розуміти й чути себе, що безумовно формує міцне підґрунтя для щасливого, психічно здорового життя. 💙