УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Європейський тиждень громадського здоровя МОЗ діабет
Близько 415 млн людей у всьому світі мають цукровий діабет (ЦД), і приблизно у 193 млн людей він недіагностований. Цукровий діабет 2 типу є одним з найбільш поширених серед інших типів діабету. В м. Миколаєві зареєстровано 9030 дорослих пацієнтів з ЦД та 102 дітей та підлітків.
ЦД часто спричиняє глибокі психологічні та фізичні страждання не лише людини, яка хворіє, а й усіх членів сім’ї. Попри значний обсяг інформації стосовно факторів ризику ЦД 2 типу та доказів успішної профілактики, захворюваність на ЦД продовжує зростати в усьому світі.
Коли людина починає хворіти на цукровий діабет, перший час вона не відчуває ніяких симптомів, тому не звертається до лікаря. Це призводить до того, що вперше діагноз ЦД 2 типу встановлюється, коли людина хворіє впродовж декількох років. При цьому виникають незворотні зміни, що спричиняють такі важкі ускладнення, як діабетична стопа, ретинопатія та інші.
Коли необхідно відвідати лікаря?
Рекомендації Американської діабетичної асоціації визначають, що скринінг на ЦД за відсутності факторів ризику, слід проводити з 35 років. Це пов’язано з тим, що ЦД розвивається у досить молодому віці. У дорослих із надмірною масою тіла чи ожирінням, які мають один або декілька факторів ризику, тестування на цукровий діабет 2 типу, скринінг слід проводити незалежно від віку.
Фактори ризику ЦД 2 типу
наявність родичів з ЦД;
серцево-судинні захворювання;
артеріальна гіпертензія (≥140/90 мм рт. ст.);
високий рівень холестерину;
надмірна вага та ожиріння;
низька фізична активність;
синдромом полікістозних яєчників у жінок;
Ви можете оцінити свій ризик розвитку цукрового діабету: https://diabetes.phc.org.ua/
Результати такого тесту не є діагнозом, і лише вказують на ймовірний
ризик виникнення ЦД 2 типу.