УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Європейський тиждень громадського здоровя МОЗ імунітет
У Всеукраїнський тиждень громадського здоров’я, який проходить з 22 по 26 травня під гаслом #ПрофілактикаРятуєЖиття, Центр громадського здоров’я розвінчує найпоширеніші міфи про “зміцнення імунітету”.
Хоч ідея “підвищення імунітету” звучить привабливо, однак не має наукового обґрунтування. Людський організм — це цілісна біологічна система, яка здатна до саморегуляції, самовідтворення та самооновлення. А імунітет — це система, яка не здатна функціонувати окремо від усього організму. Тому одразу наголошуємо: не витрачайте кошти, ресурси та час на примарні обіцянки!
Перше, що слід переглянути, аби зміцнити імунітет, це наші щоденні звички.
Найпершим і найважливішим кроком до підвищення імунітету та профілактикою ряду захворювань є здоровий спосіб життя. Це найкраще, що ви можете зробити, аби зберегти свою імунну систему сильною і здоровою.
👉Не куріть
Тютюн вбиває: згідно з даними ВООЗ, близько половини курців помирає від хвороб, спричинених тютюновим димом. Лише в Україні тютюн забирає 130 тисяч життів на рік, тоді як від наслідків пасивного куріння гине 13 тисяч українців.
👉Харчуйтесь збалансовано, вживайте багато овочів і фруктів
Фрукти та овочі є важливими джерелами вітамінів та мінералів. Необхідно прагнути їсти п'ять порцій фруктів та овочів кожен день (400-600 грам).
👉Будьте фізично активними
Фізична активність покращує самопочуття, підвищує задоволеність життям, дозволяє покращити сон і впоратися зі стресами.
👉Підтримуйте здорову вагу
Надмірна вага та ожиріння — це глобальна й комплексна проблема громадського здоров’я, яка може призводити до скорочення тривалості життя і є фактором ризику низки хронічних захворювань, включно із серцево-судинними, цукровим діабетом 2 типу, щонайменше 12 видів раку, захворювань печінки й органів дихання, а також може впливати на психічне здоров’я.
👉Щеплення
Саме щеплення найбільше допомагають імунізації. Вони стимулюють імунну відповідь, необхідну для подолання інфекційного збудника або його токсинів.
👉Не вживайте алкоголь
Алкоголь уповільнює роботу центральної нервової системи, яка контролює думки, змінює роботу мозку, що призводить до виснаження у ньому хімічних речовин, які допомагають зменшити тривожність природним шляхом. У результаті ми можемо відчувати ще більший стрес, тривогу чи депресію.
👉Висипайтеся
Через повномасштабне вторгнення та постійний терор росії мати якісний сон досить важко, але сон залишається базовою потребою людини, як і їжа та вода. Надзвичайно важливо спати регулярно та мінімум 7 годин на добу. Якщо ви не маєте змоги спати 7 годин протягом ночі намагайтесь надолужити сон одразу, щойно з'явиться можливість.
👉Уникайте стресів
Знаємо, що сьогодні це звучить майже нереально, проте не забувайте про дрібниці, які покращують ваш настрій. Використовуйте кожну можливість, щоб отримати позитивні емоції.
Якщо навіть дотримуючись усіх цих порад ви почуваєтесь ослаблено та пригнічено — зверніться до сімейного лікаря 👩‍⚕️. Імунітет можна і потрібно підтримувати в хорошій формі і не забувайте #ПрофілактикаРятуєЖиття.