
У березні стартувала інформаційна кампанія з подолання туберкульозу в умовах повномасштабної війни проти України.
У лютому 2025 року в Україні зареєстровано 1319 людей з туберкульозом, серед них 1009 нових випадків захворювання, 250 пацієнтів із рецидивом. 254 людини із загальної кількості мали лікарсько-стійку форму туберкульозу. У 1225 людей з туберкульозом виявлено легеневу форму захворювання, а у 94 – позалегеневу.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, спричинене бактерією Mycobacterium tuberculosis, яка найчастіше вражає легені, але може вражати й інші органи та системи організму, передається під час кашлю, чхання, розмови з людиною, яка виділяє мікобактерії ТБ.
Як розвивається ТБ
Після потрапляння в організм людини ТБ-інфекція може тривалий час залишатися в неактивному стані. У цей період симптоми відсутні, і людина не становить загрози для оточення. Близько чверті населення світу інфіковані мікобактеріями туберкульозу, але завдяки роботі імунної системи активна форма хвороби розвивається лише у 5–15% людей. Єдиним дієвим способом запобігти такому переходу є профілактичне лікування ТБ.
Туберкульоз може вражати майже всі органи й системи. Легені – найпоширеніше місце ураження, проте туберкульоз може вражати й інші органи й системи (лімфатичні вузли, кістки та суглоби, сечостатеву систему, шкіру тощо).
Головні симптоми легеневого туберкульозу







Захворіти на туберкульоз може будь-хто, проте є групи людей, чиї умови життя та праці, поведінкові чинники та фізіологічні особливості створюють вищий ризик розвитку ТБ.



Профілактика ТБ – шлях до здоров’я!




Раннє виявлення туберкульозу є ключовим фактором у боротьбі з хворобою. Своєчасне звернення до лікаря та діагностика можуть врятувати життя!
Туберкульоз – виліковний! Лікування туберкульозу в Україні – безкоштовне.