УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

480255113 1832586237552510 9044564322242423052 n

Нещодавно до сурдологічної служби Міської лікарні №4 звернувся незвичайний пацієнт. Вперше на базі сурдокабінету ми надавали допомогу людині на 101-му році життя! Свій неймовірно красивий ювілей пан Федір відзначив напередодні – тоді його вітала вся громада і особисто міський голова Олександр Сєнкевич. До речі, саме він звернув увагу на те, що ювіляр має суттєве зниження слуху, і завдяки цій небайдужості та якісній роботі медиків протягом двох днів якість життя чоловіка відчутно змінилася. Сьогодні поспілкувалися із завідувачкою поліклініки лікарні Світланою ПЕТРИЧЕНКО, і хочемо трохи розповісти вам про цей випадок за згоди пана Федора та його родини.

– Світлана Романівна, розкажіть що вам вдалося зробити для нашого довгожителя?

– Наш пацієнт отримав направлення до лікаря-сурдолога зі скаргами на значне зниження слуху, яке він має вже протягом декількох років, але раніше до лікарів не звертався. Після проведеного аудіометричного дослідження було встановлено ступень втрати слуху та визначено тип слухового апарату, який в присутності довіреної особи було видано пацієнту безкоштовно, в рамках міської програми. Після необхідних налаштувань досягнуто певне поліпшення слуху, яке дало змогу безпроблемно спілкуватися з пацієнтом.

– Це стало, напевно, подією для пана Федора?

– Звісно. За словами родичів, раніше їм доводилося спілкуватися досить обмежено, але вони же якось прилаштувалися, щоб розуміти один одного, проте комунікувати з іншими, або, приміром, дивитися телевізор – було складніше. І от коли вперше за останні роки він гарно почув навколишній світ, сказав нам: «Дівчата, зараз, на 101-му році – життя заграло іншими красками, дякую…» Він дуже нас потішив, дуже привабливий, доглянутий чоловік, і, знаєте, в ньому ще так багато життя…

– Такі моменти в роботі мають надихати…

– Саме так. Сторічна людина просто дивує своєю волею до життя, цікавістю до життя, людяністю... Він каже: «Я багато всього пережив – друга світова війна, концтабір, інші випробування долі… І от зараз я не збираюся помирати, доки не дочекаюся Перемоги України. Все буде добре, дівчата...» Це дуже зворушливо, і дуже важливо, що ми можемо допомогти людині, навіть у такому поважному віці, відчути життя по-новому. 

– Щодо довгожителів, мабуть, не часто у вас бувають такі пацієнти?

– 100-річний пацієнт – це таки вперше. А от пацієнтів, яким виповнилося 90 років і більше – достатньо, при чому дехто з них приходе до лікаря самостійно. Так, нещодавно була на прийомі жінка 1927 року народження, дуже енергійна, симпатична… Тобто життя цінне – завжди, красиве – завжди, і воно повинне бути гідним. Задля цього ми працюємо.

476308319 1832586300885837 1580409548385366707 n