УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

МОЗ день боротьби з вірусними гепатитами

🦠

Вірусний гепатит — це захворювання печінки. Існує кілька типів вірусного гепатиту, зокрема гепатит A, B, C, D та E.
Кожен із цих вірусів має свої особливості передачі та симптоми. Усі вони можуть призводити до цирозу та раку печінки, викликати супутні захворювання.
 
Найбільш небезпечними гепатитами є В та С, наразі 96% усіх смертей унаслідок захворюваності на гепатит пов’язані саме з ними.
За статистикою, до 5% населення країни інфіковано гепатитом типу С (з них хронічний гепатит мають 3,6%) та 1,5% — гепатитом типу В. Більшість хворих не знають про свій статус та, відповідно, не отримують лікування.
☝️ До 1 серпня в усіх областях ЦКПХ (центри контролю та профілактики хвороб) проводять безоплатні виїзні експрес-тестування для населення на центральних площах міст, у торгових центрах та на вокзалах (інформація стосовно міст у регіонах оприлюднена на сайтах та у соцмережах установ).
‼️ Якщо ви не проходили скринінг понад 1 рік – зробіть це! Це неважко і безоплатно, але може зберегти вам здоровʼя.
Необхідно також пам’ятати про вакцинацію від гепатиту В, яку проводять дітям ще у пологовому будинку, а потім — у перші пів року життя. Не нехтуйте щепленнями.
Також рекомендованою залишається вакцинація від гепатиту А.
ℹ️ Кожен громадянин України має право отримати доступ до безоплатних послуг лікування вірусних гепатитів, і у випадку, якщо вам відмовляють у наданні послуг, ми просимо інформувати про це НСЗУ Національна служба здоров'я України та Центр громадського здоров’я України, який є національним координатором програми із забезпечення доступу до діагностики та лікування ВГ, за дорученням МОЗ України.