24 квітня 2024 року, ми відзначили чудову подію - 40-річчя створення Пологового будинку №3 м. Миколаєва!
Висловлюємо щиру подяку всім працівникам Пологовий будинок 3. Миколаїв за їх відданість та професіоналізм. Бажаємо подальших успіхів у вашій важливій та благородній справі!
Сьогоднішній Пологовий будинок №3 є одним з ключових медичних закладів у місті, який надає медичну допомогу жіночому населенню. Заклад включає в себе 5 стаціонарних відділень, жіночу консультацію та клініко-діагностичну лабораторію. За весь період функціонування закладу прийнято близько 64 000 пологів та проведено 87 050 операційних втручань.
Очільниками закладу за жіночим напрямком були переважно чоловіки, але першим головним лікарем була жінка – Павлушина Ольга Павлівна, надалі заклад очолювали - Крижановський Віктор Федорович, Латій Віталій Володимирович, Панін Анатолій Іванович та на даний час Іщенко Олег Миколайович.
На базі закладу тривалий час функціонувала заочна база підготовки інтернів кафедрою акушерства та гінекології факультету післядипломної освіти Одеського національного медичного університету, завдяки чому Пологовий будинок №3 став своєрідною alma mater для більшої частини лікарів-інтернів області. На сьогодні наказом МОЗ заклад залишається офіційною базою підготовки інтернів за напрямками «Акушерство та гінекологія» та «Анестазіологія». Щорічно близько 8 інтернів проходять заочну частину інтернатури на базі закладу.
Більшість спеціалістів закладу обіймають вищу та першу категорію. Лікарі беруть активну участь в українських та міжнародних конференціях. Заклад один з перших в області отримав почесний статус «Лікарня доброзичлива до дитини».
Активно впроваджуються сучасні технології лікування (малоінвазивна гінекологічна хірургія та урогінекологія). Завдяки придбаному обладнанню розвиток отримала пренатальна інвазивна діагностика (УЗД апарат експерт класу) та мамологічна служба (мамограф).
З 2020 року заклад розробив план розвитку одним з основних пунктів якого є створення відділення дитячої реанімації, що дасть змогу рятувати життя немовлятам реагуючи негайно і не витрачаючи час на їх транспортування. Для цього розпочато ремонтні роботи у відділенні новонароджених, проведено капітальний ремонт кисневої мережі закладу, придбано дороговартісне обладнання від системи гіпо\гіпертермії до ШВЛ апаратів, які контролюють подачу кисню пацієнтам вагою від 0,1 кг. За кошти місцевого бюджету, благодійних фондів та організацій акумульовано обладнання для всього відділення.