В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Зміни до порядку надання населенню субсидій, передбачені постановою КМУ від 26.06.15 № 475  «Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій»

 

       Згідно з постановою припиняється декларування громадянами розмірів доходів, отриманих у попередньому календарному році.  Громадяни вказуватимуть у декларації лише вид доходів та організацію, де їх одержано.

       До сукупного доходу домогосподарств не включатимуться окремі види доходів: сплачені аліменти, грошове забезпечення військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичних операціях, допомога громадських та благодійних організацій, одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання „Мати-героїня”, допомога на поховання.

        Постанова відкриває можливість призначати субсидію на основі вказаних людиною доходів не за календарний рік, як це було досі, а за попередні три місяці.

       Пенсіонери отримують змогу отримати субсидію на підставі врахування їхніх даних за останній місяць.

       Врегульоване і питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування. Для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно двох і трьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

       У разі смерті власника житла, субсидію можна призначити на одну дієздатну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні відповідно до рішення комісії.

       Постанова також надає право комісіям призначати субсидію на фактично проживаючих осіб у випадку, якщо хтось із зареєстрованих не проживає за місцем реєстрації. При цьому рішення комісії буде обов’язковим до виконання всіма надавачами послуг в частині зняття нарахувань з осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають.

       Після закінчення терміну отримання субсидії, органи соціального захисту населення автоматично самостійно здійснюють розрахунок на наступний період  для тих домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги не перевищує обсяг визначеного обов’язкового відсотка платежу протягом двох сезонів підряд - неопалювального і опалювального - дані особи знімаються з обліку. У такому випадку громадяни мають звернутися до підрозділів з питань соціального захисту населення із заявою про призначення субсидії на наступний період. 

          Свідоме подання недостовірних даних - це …«якщо  громадянин не зазначив один з видів доходів, це є підставою для припинення виплати субсидії та повернення коштів, які були спрямовані на виплату йому субсидії.»

Більш детальну інформацію громадяни міста можуть отримати  в

управлінні соціальних виплат і компенсацій департаменту праці та соціального захисту

населення Миколаївської міської ради.

Центральний район

вул. Декабристів, 25

тел. (0512) 47-92-84

Заводський район

вул. Морехідна, 9

тел. (0512) 34-31-69

Ленінський район

вул. Миколаївська, 17

тел. (0512) 22-00-01

                  21-70-40

Корабельний район

вул. Новостройна, 1

тел. (0512) 60-04-84

bann comin

Меню

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com