В

а

ж

л

и

в

о

 
 

vaccines8  Державна установа “Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України” повідомляє, що на сьогодні у Миколаївській області та у країні в цілому реєструється підвищення захворюваності на грип та ГРВІ, незважаючи на те, що її показники не перевищують порогові рівні.

  За підсумками 3 тижня 2020 року (станом на 20 січня) показник захворюваності на грип та ГРВІ в Миколаївській області нижче порогового рівня на 36,2%, в м. Миколаєві - на 38,2%, по Україні - нижче на 21,7%.

  Найбільш ураженою категорією населення є діти вікових груп 0-4 роки та 5-14 років, в тому числі діти організованих колективів (дошкільні та шкільні дитячі навчальні заклади).

  З початку епідсезону в області летальних випадків не зареєстровано.

  За результатами епіднагляду, який в країні здійснюється в дозорних областях (Київська, Сумська, Харківська, Одеська, Львівська та Кировоградська області) встановлено, що серед населення циркулюють віруси грипу типу А (Н І ) рdm09, А (НЗ) та вірус типу В.

  Також, за інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я, в теперішній час існує значна небезпека щодо занесення та розповсюдження на території України нового коронавірусу з Китаю. Станом на 22 січня в Китаї, а також в Таїланді, Японії, Південній Кореї та США було зареєстровано 448 лабораторно підтверджених випадків зазначеного захворювання, в тому числі 9 летальних. Зазначене захворювання, як і грип та ГРВІ, передається повітряно-крапельним та контактним шляхами, інкубаційний період складає 2-12 діб. Джерелом інфекції може бути хвора людина або хворі тварини.

  Зважаючі на наявну на даний час інформацію, Європейський центр по контролю та профілактиці захворювань вважає, що:

-        потенційний рівень загрози від спалаху нового коронавірусу є високим;

-        подальше розповсюдження зазначеного вірусу по світу є дуже вірогідним;

-        на даний момент часу для осіб, що подорожують з Європейського Союзу та Європейської Економічної зони (ЄС/ЄЕЗ) до м.Ухань (Китай) присутній середній рівень можливості інфікуватися новим коронарірусом;

-        рівень ризику занесення випадків захворювань, викликаних новим коронавірусом, є значно вищим у тих країнах, що мають набагато більшу кількість осіб, котрі подорожують з та в м.Ухань (наприклад, країни Азії);

-        вірогідність того, що завезений випадок до ЄС/ЄЕЗ буде виявлено знаходиться на середньому рівні.

  Враховуючі вищевикладене, ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України" направлено інформаційного листа з рекомендаціями щодо запобігання поширенню сезонного грипу та ГРВІ на території  м. Миколаєва до управління освіти Миколаївської міської ради.

Питання захворюваності на грип та ГРВІ знаходиться на постійному контролі фахівців ДУ "Миколаївський обласний лабораторний центр МОЗ України".

bann comin

Меню

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com