В

а

ж

л

и

в

о

 
 

CalenVacz

  24 вересня за ініціативи секретаря Миколаївської міськради Тетяни Казакової відбулася робоча зустріч, присвячена гострій та надзвичайно актуальній темі – боротьбі із соціально значущими хворобами (ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит) та наркотичною залежністю.

  До участі в обговоренні долучилися начальник управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай та керівники закладів охорони здоров’я міста, голова громадської організації «Миколаївське міське громадське об’єднання «Миколаїв – єдина родина» Владислав Чайка, голова правління громадської організації «Альтера+» Віталій Куліков, заступник головного лікаря обласного наркологічного диспансеру Микола Бережник, юрист громадської організації МОГМР «Пенітенціарна ініціатива» Валентина Ципляк, головний психолог-консультант ГО «Центр Джерело» Володимир Стіханов, начальник відділу ювенальної превенції ГУ НП в Миколаївській області Сергій Демідов, президент Миколаївської асоціації ВІЛ-інфікованих «Час життя» Ірина Парахонько, директор Миколаївського місцевого благодійного фонду «Юнітус» Сергій Ваненков, представник благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Ігор Коновалов, керівник обласної організації товариства Червоного Хреста в Україні Андрій Скороход, представник організації «Друге дихання» Анатолій Кухаренко, засновник Всеукраїнської благодійної організації «Ініціатива заради життя» Вікторія Лапшина.

Фото2 Фото3

  Напрацюваннями та досвідом колег із міста Одеси поділилася депутат Одеської міськради Ірина Куценко.

  Начальник УОЗ ММР Ірина Шамрай розповіла про роботу, що проводиться у місті для запобігання та протидії захворюваності на соціально значущі хвороби.

- Традиційно Миколаївська, Одеська та Херсонські області потрапляти до переліку регіонів з високим рівнем соціально значущих хвороб. Ми тримаємо ці питання на постійному контролі: наприклад, звітуємо по кожному випадку захворюваності вагітних на ВІЛ/СНІД Міністерству охорони здоров’я. Кожна ситуація ретельно перевіряється. Втім, проблема залишається актуальною. Специфіка галузі охорони здоров’я Миколаєва в тому, що у нас є заклади, представлені лише на обласному рівні. Наприклад, наркологічний диспансер, де ведеться статистика як пацієнтів з області, так і міських. Ми долучаємося до співпраці та взаємодіємо в єдиному медичному просторі, - розповіла Ірина Шамрай.

Фото4 Фото5

  Кабінети замісної терапії в нашому місті діють у трьох закладах: ЦПМСД №4, ЦПМСД №6 та міській лікарні №5. Миколаїв одним з перших починав впровадження цього напрямку роботи з людьми, які мають наркотичну залежність. Замісну терапію на даний час отримують 219 осіб.

- Депутати Миколаївської міської ради 8 серпня 2019 року прийняли рішення перейменувати міський туберкульозний диспансер у Центр соціально значущих хвороб. Заклад фінансується коштом міського бюджету останні 8 років. Відтепер вся робота буде зосереджена на базі цього Центру, - поінформувала начальник управління охорони здоров’я.

  Разом з громадськими організаціями управління проводить численні заходи, спрямовані на запобігання та протидію захворюваності на небезпечні інфекції. Так, останній захід відбувся в День міста. Фахівці проводили експрес-обстеження городян на головній вулиці Миколаєва. Результати невтішні. У 1% обстежених виявили патологію легень, у 4% - гепатити, біля 6% - гепатит С.

Фото4

- Вивчивши програму Одеси, ми вирішили вийти з пропозицією спрямувати протягом трьох років на цільові заходи з протидії соціально значущим хворобам та наркотичній залежності 395 млн. 390 тис грн., - поінформувала Ірина Шамрай.

  Секретар міської ради Тетяна Казакова підсумувала, що в Миколаєві буде використаний та вдосконалений досвід сусідів. При цьому вона підкреслила, що підготовку цільової програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, гепатитам та наркоманії активізують, аби встигнути передбачити кошти в бюджеті міста на 2020 рік. Документ, в розробці якого обов’язково братимуть участь представники профільних громадських організацій, винесуть на розгляд постійних комісій міськради вже за місяць.

 

 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com