В

а

ж

л

и

в

о

 
 

  Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради є структурним підрозділом виконавчих органів Миколаївської міської ради.

  В рамках реалізації плану реформування сфери охорони здоров'я з метою покращення доступності та якості надання медичної допомоги населенню міста, рішенням сесії Миколаївської міської ради створено 7 Центрів первинної медико-санітарної допомоги, як юридичні особи зі структурними підрозділами сімейними амбулаторіями, шляхом розмежування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги та модернізації існуючих закладів охорони здоров'я міста Миколаєва.

  Первинну медичну допомогу мешканцям міста надають 7 ЦПМСД та 38 сімейних амбулаторії.

  Спеціалізовану медичну допомогу 2-го рівня в місті надають: 5 міськіх лікарень для дорослих, міська дитяча лікарня, 3 пологових будинки, 2 дитячі поліклініки другого рівня, міський протитуберкульозний диспансер, міська стоматологічна поліклініка.

01   Для покращення лікувально-діагностичного процесу в лікувальних закладах міста введено в експлуатацію магнітно-резонансний томограф, сучасне лабораторне обладнання, новітні рентгенологічні комплекси, діагностичне обладнання (апарати УЗД, фібро гастроскопи та інше), фізіотерапевтичне обладнання. Стаціонари міста отримали реанімаційне обладнання, в тому числі й нові апарати штучної вентиляції легень, стаціонарний літотриптор експертного класу, лазер хірургічний урологічний, лазер загально хірургічний, апарат лазерний для літотрипсії.

Рентген апарат МДП 4

 

01   За бюджетний рахунок придбаний операційний мікроскоп для нейрохірургічного відділення міської лікарні швидкої медичної допомоги вартістю 2 млн. 25 тис. грн.. Обладнання забезпечить роботу нейрохірургічної операційної згідно існуючих стандартів та дозволить значно розширити спектр оперативних втручань на головному та спинному мозку, що в свою чергу покращить якість оперативних втручань та зниження летальності хворих. МЛШМД – перший медичний заклад в Миколаївській області, який отримав сертифікат відповідності міжнародним стандартам контролю системи управління якістю ISO 9001:2009

 

1

МЛЗ ЕКГ апарат mirror heart МЛ №3

2

Фіброгастроскопічне діагностичне обладнання ЦПСМД5

 

1

рентгенологічне відділення, кабінет флюорографії ЦПСМД 4

2

кабінет ультразвукової діагностики

 

01

 

   Для якісного надання медичної допомоги хворим з захворюваннями серцево-судинної системи на базі міської лікарні № 1 відкритий після ремонту реанімаційний блок кардіологічного відділення для хворих на інфаркт міокарда. Медичну допомогу населенню Миколаєва у відділенні надають 6 лікарів, 26 медичних сестер і 20 осіб молодшого медичного персоналу. Реанімаційний блок забезпечений сучасним медичним обладнанням.

 

01

 

  В  центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 з жовтня 2014 року започаткована акція - 20 числа щомісячно для жителів району обслуговування без направлення лікаря, безкоштовно проводити обстеження молочної залози методом ультразвукового дослідження.

 

1

Лабораторне обладнання в протитуберкульозном диспансере

2

В Миколаївській міській лікарні №4 працює новий кабінет МРТ

 

01

   З метою впровадження сучасних ендоскопічних методів діагностики та лікування операційна пологового будинку №3 м. Миколаєва обладнана відеолапароскопічною стійкою з набором хірургічних інструментів для малоінвазивних хірургічних втручань. Ендоскопічні методи діагностики та лікування, які з’явилися в клінічній практиці, значно розширили можливості лікарів в лікуванні ряду гінекологічних захворювань, насамперед при обстеженні пацієнток з підозрою на безпліддя.

 

01   В рамках реалізації в місті Миколаєві Національного проекту «Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства», спрямованого на підвищення якості надання медичної допомоги у сфері охорони материнства і дитинства, оснащено сучасним медичним обладнанням пологові будинки міста, що надасть змогу забезпечити населення доступною висококваліфікованою медичною допомогою, комфортними умовами народження і виходжування дітей.

Палата. Пологовий будинок №1

 

  В пологових будинках міста в палатах сумісного перебування матері та дитини знаходиться після пологів 97% матерів і дітей .

 

01

Лапарооперація МЛ- 3

   Освоєні і повсякденно застосовуються сучасні операції металлоостеосинеза з гамма-стрижнями з використанням інтраопераційного електронно-оптічного перетворювача (ЕОП). Вживання придбаних операційних навігаційних систем в травматології  дозволило розширити об'єм малоінвазивних втручань у пацієнтів літнього віку з супутньою серцево-судинною і дихальною патологією. Придбання сучасного електрохірургічного коагулятора дозволило розширити можливості лапароскопічних оперативних втручань на жовчних протоках, жовчному міхурі, підшлунковій залозі і при діагностичній лапароскопії. 
У хірургічному відділенні лікарні швидкої медичної допомоги успішно виконується оперативне втручання - гепатікоєюностомії при синдромі Міріззі. У урології вживання операційного ЕОП привело до появи в лікарні нових оперативних втручань, а саме: позаділобковая простатектомія, ретроперітоніоскопічна нефроектомія, слінгові операції при стресовому нетриманні сечі і проведена перша в Миколаєві успішна пластика уретри після її стриктури. З 2013 року успішно застосовувалася наркоз на станція з використанням газу "Севрон" при оперативних втручаннях різним категоріям хворих.

 

01   Успішно працює реабілітаційний центр для дітей в міській дитячій поліклініці № 3, що дає змогу санаторно-курортного оздоровлення дітей з хронічними захворюваннями в межах міста.

 

01   В 2017 році розпочалося впровадження електронної системи охорони здоров’я eHealth, яка має вивести українську медицину на новий рівень. На меті eHealth – переведення усіх документів та процесів взаємодії у сфері охорони здоров’я з паперового формату в електронний, при цьому створюючи єдині реєстри закладів, лікарів, пацієнтів, ліків тощо.
   З березня 2018 року в центрах первинної медико-санітарної допомоги офіційно запущено сервіс електронного запису на прийом до лікарів. Відтепер усі пацієнти мають можливість записатися на прийом в зручний для себе час не виходячи з дому: з домашнього комп’ютера, смартфону, тачскрін-терміналу в разі, якщо він встановлений у лікарні, або за телефонувати до реєстратури.

 

01   В закладах охорони здоров’я міста продовжується робота по створенню комфортних та якісних умов перебування і лікування пацієнтів, розпочата ще в 2015-2017 роках.
   Так послідовно, за міською лікарня №3, яка 20 жовтня 2017 року отримала сертифікат Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта», ініціативу щодо цієї кропіткої та важливої роботи перейняла на себе Миколаївська міська лікарня №4.

 

01   Після проходження необхідного аудиту та ряду заходів у 2017 році, почесне, відповідне сучасним Європейським стандартам та таке відповідальне звання «Чиста лікарня, безпечна для пацієнта» отримало відділення пластичної і реконструктивної хірургії міської лікарня № 4.

 

  Лікувальні заклади міста активно приймають участь в наданні допомоги демобілізованим учасникам АТО. В закладах охорони здоров’я для забезпечення медичної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей розгорнуто 30 спеціалізованих ліжок.Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2016 № 34 «Про збільшення норм грошових витрат на харчування та медикаменти в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни» на вказаних ліжках передбачено додаткове харчування та витрати на медикаментозне забезпечення на 1 ліжко-день - 65 грн. на медикаменти і 55 грн. на харчування.

  В усіх закладах охорони здоров’я, починаючи з 2012 року, під час реконструкцій та капітальних ремонтів виконуються роботи з доступності мало мобільних груп населення в лікувально-профілактичних закладах, які плануються та виконуються згідно проектно-кошторисної документації. В усіх сімейних амбулаторіях під’їзди пристосовані для інвалідів згідно Державних будівельних норм.

  Багато уваги приділяється оновленню матеріально-технічної бази закладів охорони здороов’я міста, роботі щодо підготовки медичних працівників за фахом «загальна практика - сімейна медицина» та придбанню житла для молодих спеціалістів.

Оновлено 23/05/2018

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com