В

а

ж

л

и

в

о

 
 

001За оцінкою Об’єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІД (ЮНЕЙДС) та Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ)  -  пандемія ВІЛ - інфекції є однією з найбільш згубних в історії людства.                                                                                                           

ВІЛ / СНІД в Україні  не є віддаленою загрозою, а становить цілком реальну небезпеку. До теперішнього часу не створено вакцини проти ВІЛ, лікування лише уповільнює перебіг хвороби і ретровірусні лікарські засоби коштують дуже дорого. З огляду на те, що лікування ВІЛ-інфекції значно ускладнено, ключову роль відіграє профілактика зараження , яка полягає в пропаганді захищеного сексу і одноразового використання шприців. За останні роки змінилася картина по зараженню ВІЛ. Якщо ще у 2006 р. 45% інфікованих отримували  вірус  імунодефіциту людини через шприц,  35% інфікувалися  статевим шляхом, то з  2010 р. картина змінилася з точністю до навпаки. Майже 60 % інфікуються ВІЛ через сексуальний контакт. Чи не правда, що вартість засобів бар‘єрної контрацепції (презерватива)  нікчемна в порівнянні з вартістю лікування СНІДу.     

А ще – питання планування сім‘ї. Статистика невблаганна: на 100 пологів в Україні припадає 205 абортів. А це означає, що з 3-х вагітних жінок наважується народжувати лише одна. Для порівняння у Німеччині тільки одна з десяти перериває вагітність. Думаєте, ми аморальніші за німкень? Або менше любимо дітей? Ні, ні і ні. Тоді в чому проблема? Чому наші співвітчизниці піддають себе випробуванням? Справедливості заради  потрібно  відзначити, що ця цифра, що лякає - трохи скорочується, особливо серед підлітків, але аборт, як і раніше, залишається найпоширенішим методом регулювання народжуваності. Понад триста тисяч перерваних вагітностей на рік (!), причому кожен сьомий аборт роблять підлітки у віці від 15 до 17 років – і це тільки офіційна статистика. Хтось задався метою знищити націю? Витоки проблеми потрібно шукати не в тому, що трапився факт небажаної вагітності, а в тому, що цей самий факт «забезпечило». Що стає причиною зашкалювання показників абортів , за кількістю яких ми попереду? Насправді , відповідь на це запитання проста і до образливого банальна. Як не сумно констатувати, але в нашому суспільстві досі відсутня культура сексу. З одного боку, він агресивно рветься в маси з екранів, книг, газетних розкладок , з іншого – як і раніше залишається табуйованим там, де юне покоління, по ідеї, повинно отримувати перші елементарні знання. Батьки кивають на школу, школа на батьків і що маємо в результаті?

79,7 % жителів України не купують презервативи (за даними дослідження MMI UKRAINE).

Близько мільйона подружніх пар в Україні не можуть мати дітей. Причина більшості випадків – зроблений колись аборт. 70 % жінок , які зробили аборт, потребують лікування. 83 % чоловіків намагаються уникати теми абортів, вважаючи її «занадто складною» і «не чоловічою». Для багатьох і багатьох не презервативи, а аборт – засіб контрацепції ! У момент зачаття зародок дитини вже є людиною, а його знищення – вбивство людини. І на це треба дивитися прямо і серйозно.

Батьки як і раніше впевнені: покласти в сумку презерватив – вірний спосіб штовхнути улюблене чадо на слизьку доріжку. Даремно хвилюємося. Доріжку це чадо знайде саме, або друзі підкажуть (80% статевих контактів відбувається через прямий або непрямий тиск однолітків), от тільки захиститися від неприємностей йому буде нічим. Або медики розкажуть, коли зустріч з останніми виявиться неминучою. При цьому про контрацепцію чули всі. Теоретично. Практично лише менше чверті вдається до неї. Решта покладаються на випадок: так званий календарний метод з безпечними днями або перерваний статевий акт. Або -  на диво. У кого як.

Хочеться вірити, що сучасне покоління буде мудрим, більш цивілізованим і «просунутим»  в питаннях запобігання небажаної вагітності, інфекцій, що передаються статевим шляхом, в т.ч. ВІЛ.

Якщо у когось при прочитанні цієї статті склалося враження , що ми проти народження дітей і агітуємо за тотальне запобігання – зовсім ні! Ми також, як і ви,  дуже стурбовані демографічною ситуацією в нашій країні. І пам’ятаємо про те, що за останні 20 років населення України зменшилося на  мільйони.  

Ми хочемо, щоб всі, особливо молодь,  перестали вважати аборт засобом запобігання небажаної вагітності, не заражались ВІЛ-інфекцією, гепатитами, інфекціями, що передаються статевим шляхом, щоб у сім’ях народжувалося багато бажаних дітей, щоб від діток не відмовлялися в пологових будинках, щоб вони виховувалися не в дитбудинках під опікою держави, а росли здоровими і щасливими в повноцінних сім’ях, щоб новонароджених немовлят не викидали на смітник, щоб нашій державі не доводилося відкривати так звані «вікна життя», де залишають своїх дітей … Ми хочемо, щоб Україна стала цивілізованою європейською державою.

26 вересня 2007 р. організації, що займаються проблемами репродуктивного здоров’я населення, вирішили створити всесвітній день контрацепції. По-іншому його називають День Презерватива. День Презерватива спрямований на всіх чоловіків і жінок дітородного віку. У цей день проводяться бесіди по правильному плануванню родини, зміцненню здоров’я, зменшенню випадків небажаної вагітності, як наслідок цього – абортів.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що День Презерватива у першу чергу необхідний для підлітків.

002

Підростаюче покоління взагалі практично нічого не знає про контрацепцію. Дуже важливо янайдетальніше розповісти молоді про те, який відбиток на все життя може залишити неправильна сексуальна поведінка і аборти.

003

Тому у відділенні «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4 та закладах освіти міста спеціалістами: гінекологом, урологом,  дерматовенерологом, практичним психологом систематично проводяться зустрічі з молоддю у формі бесід, семінарів, тренінгів, відеолекторіїв на теми збереження репродуктивного здоров‘я, планування сім‘ї, правил використання методів контрацепції,  профілактики ранньої  небажаної вагітності та абортів,  профілактики ВІЛ-інфекції з можливістю безкоштовного обстеження на ВІЛ методом «швидкого тесту».

004

Шановна молодь, батьки! Висококваліфіковані фахівці завжди допоможуть вам!

Звертайтеся за адресою: м. Миколаїв, вул. Чкалова, 93,

відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4. Тел 0512 24-80-21,  0933188770.

005

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com