В

а

ж

л

и

в

о

 
 

01У місті Миколаєві та області, як і в цілому по Україні, гостро стоїть проблема збереження життя і здоров‘я молодого покоління.

Підлітковий вік – це критичний період біологічної і психологічної перебудови. Під час переходу від дитинства до дорослого віку підлітки експериментують, беручи на себе дорослі функції, взаємовідносини та обов‘язки. Таке експериментування, зазвичай, пов‘язане з підвищеним  ризиком та прийняттям такого ризику. Поведінка підлітків та молоді обумовлена їх ставленням  до навколишніх подій і характеризується стремлінням якнайшвидше вступити в доросле життя, перші спроби  з алкоголем, наркотиками, палінням, раннім початком статевих відносин, а потім -  проблема небажаної вагітності у 13-15 років, величезний ризик ВІЛ-інфікування.

Сьогодні підлітків можна віднести до найбільш соціально незахищеної частини суспільства.  Сучасне покоління молоді зростає у часи, коли соціально небезпечною проблемою для країни стала ВІЛ-інфекція. Епідемія ВІЛ-інфекції розвивається, перш за все, за рахунок молоді, яка є найбільш уразливою стосовно інфікування. З кожним роком все більше випадків ВІЛ-інфікування серед  підлітків. Достатньо серйозними проблемами є ранній початок та безладність статевих відносин, не планована вагітність, інфекції, що передаються статевим шляхом.  Нещасні випадки, отруєння, травми – є основними причинами смертності серед дітей підліткового віку.

При цьому, підлітковий вік – сприятливий вік для формування здорового способу життя.  Тому завдання дорослих, фахівців полягає в сприянні формування у підлітків відповідального ставлення щодо власного здоров‘я, в т.ч. і до репродуктивного. І  тільки через розуміння проблем молоді та спільний пошук шляхів виходу із ситуацій, що іноді складаються в їхньому житті, можна формувати соціально зрілу поведінку молодих людей.

Продиктовані часом методи роботи з молоддю базуються на необхідності толерантного ставлення до їх проблем та поглядів. Час нотацій та авторитарних тверджень відійшов. Перш за все, треба бути більш чутливими до потреб та особливостей молодого покоління. Адже саме у ці роки формуються навички поведінки і звичок, пов‘язаних зі здоров‘ям,  і  ще можна запобігти вкоріненню шкідливих звичкок  та не обдуманих вчинків. Разом із формуванням світогляду в цей період життя формуються і норми поведінки, що в подальшому впливатимуть на здоров‘я і благополуччя в цілому.

Долучаючись до життя дорослих, підлітки мають потребу у попередній інформації  з таких життєво важливих питань, як психофізіологія  організму людини, проблеми збереження та зміцнення здоров‘я, а також поведінкова адаптація.

Велика відповідальність покладається на інформаційну та профілактичну роботу серед молоді, яка повинна проводитися перш за все – доброзичливо, доступно, добровільно, орієнтовано на молодіжні потреби.

02Доброзичливість, доступність, добровільність, довіра , конфіденційність, анонімність, безвідмовність, не осудливе ставлення  - це  принципи «дружнього підходу» у роботі з молоддю, це  основа поєднання зусиль медичних та соціальних працівників, психолога, юриста, які надають комплексну допомогу молоді міста Миколаєва у відділенні медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» (завідуюча – Братченко Н.В.) міської дитячої поліклініки №4 (головний лікар – Щедрова Т.В.).

Навчені роботі з молоддю спеціалісти  КДМ покликані допомагати молодим людям  у вирішенні проблем, складних питань, бути першою інстанцією, до якої  може звернутися підліток, молода людина щоб вирішити свою проблему, не залишатися з нею наодинці.

Слід пам‘ятати – безвихідних ситуацій не буває, завжди знайдуться небайдужі люди. Такі фахівці працюють у відділенні «Клініка, дружня до молоді» МДП №4: гінеколог, уролог, дерматовенеролог, педіатр, практичний психолог, юрист, соціальний працівник.

«Клініка, дружня до молоді» відкрита в складі міської дитячої поліклініки №4 у 2009 році. На сьогоднішній день відділення  пройшло оцінку та переоцінку  МОЗ України  на відповідність статусу «Клініка, дружня до молоді», працює  у співдружності з обласним регіональним інформаційно-методичним моніторинговим центром (керівник – Москалець І.В., Количева О.С.), установами та організаціями міста, що надають допомогу молоді.

За час своєї діяльності відділення  набуло чимало друзів та отримало безліч позитивних відгуків про роботу від своїх відвідувачів. За підсумками 8-ми місяців роботи у 2015 році до клініки за медичною, психологічною, юридичною допомогою, соціальними послугами,  на обстеження, в т.ч. на ВІЛ, чи просто за порадою звернулися майже 3 тисячі відвідувачів, в групових формах роботи прийняли участь близько 5 тисяч.  Важливо відмітити, що більше 80% становлять само звернення, тобто молодь свідомо розуміє значення збереження власного здоров‘я.  Дякуємо вам за це!

Підлітки та молодь, віком від 14 до 24 років, батьки, опікуни, спеціалісти, що працюють з молоддю можуть звернутися в Клініку та отримати комплексну допомогу.

До ваших послуг: індивідуальне, сімейне консультування , бесіди, відео лекторії для молоді у відділенні та навчальних закладах міста, тренінги, семінари, пізнавальні екскурсії,  є можливість  пройти безкоштовно добровільне консультування та обстеження  на ВІЛ методом «швидкого тесту».

Консультації  безкоштовні.

Завітайте  за адресою: м. Миколаїв, вул. Чкалова, 93, відділення медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка, дружня до молоді» міської дитячої поліклініки №4, 

тел. (0512) 24-80-21,  моб. тел. 0933188770.

03

 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com