В

а

ж

л

и

в

о

 
 

лептоспіроз громадськеВлітку та восени підвищується захворюваність на лептоспіроз - небезпечну для життя інфекційну хворобу. Станом на 08.09.2020 в Міській лікарні №5 м. Миколаєва  перебуває у відділі реанімації жінка 28 років, яка захворіла на лептоспіроз. Це вже другий пацієнт з захворюванням на лептоспіроз, який поступив в Міську лікарню №5 у 2020 році. Першим був чоловік 52 років, який лікувався з 24.07.2020 по і виписаний з одужанням 07.08.2020. 

  На період загострення епідемічної ситуації щодо захворювання на COVID-19 заклади охорони здоров’я міста приймають  всіх хворих з  інфекційною патологію (гострі кишкові захворювання, менінгіти та менінгококову інфекцію, інфекції з повітряно-крапельним механізмом передачі, ангіни та інфекційні захворювання у дітей з 7 років) в зв’язку з тим, що Миколаївський  обласний центр лікування інфекційних хвороб визначено  шпиталем 1-ої лінії, для лікування хворих на COVID-19  дорослих та дітей.

Всього у  Миколаївській області  з початку року зафіксовано 6 випадків захворювання на лептоспіроз.

Лептоспіроз  — гостра інфекційна хвороба, яка  передається аліментарним шляхом (через воду і продукти харчування, контактним шляхом  (під час купання у водоймищах, різних видів сільськогосподарських робіт, у разі укусу хворими тваринами, пошкодження шкіри інфікованими предметами) і аспіраційним (під час заготівлі сіна і сільськогосподарських продуктів), що й зумовлює пік заражень у серпні-вересні.

Підступність цієї інфекції полягає в тому, що її симптоми  нагадують грип (незадовільний загальний стан, головний біль, постійна висока температура тіла 39-40 градусів та відчуття отруєння).

Якщо лептоспіроз не лікувати захворювання може спричинити ураження нирок, печінки, призвести до менінгіту і навіть смерті.

Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз потрібно дотримуватись  ряду нескладних та водночас необхідних правил :

- Купатися необхідно в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих водоймищах, особливо мілководних, де багато рослинності. Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання при наявності на тілі подряпин, ран та проковтуванні води.

-  Бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцевостях.

- На польових роботах, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни, взувати гумові або кирзові чоботи, рукавички.

- Забороняється вживати сиру воду з відкритих водойм.         

Шановні жителі м. Миколаєва!

Якнайшвидше звертайтесь до лікаря, якщо вважаєте, що могли заразитися — тільки своєчасне звернення за медичною допомогою врятує ваше життя.

Ні в якому разі не займатися самолікуванням!

bann comin

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com