В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Шановні друзі! ProfFlue

  У зв’язку з настанням осені та зниженням температури навколишнього середовища, відмічається підвищення захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип.


  Погодьтесь, краще докласти зусиль, щоб уникнути випадків захворювань, ніж їх лікування.

  Ось деякі рекомендації для профілактики грипу та ГРВІ.

 • Джерело вірусу - людина і лише людина. Чим менше контактів з людьми, тим менше шансів захворіти. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, то тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
 • Захворіли – лишайтеся вдома. Якщо можливо, то візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
 • Прикривайте ніс та рот. Під час кашлю та чхання грип розповсюджується особливо швидко. Прикрийте серветкою органи дихання – це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
 • Маска. Бажано бачити її на хворому, якщо поряд здорові: вірус вона не затримає, але зупинить крапельки слини, особливо багаті вірусом. Здоровій людині не потрібна.
 • Мийте руки. Руки хворого – джерело вірусу не менш значуще, ніж рот і ніс. Мийте руки часто, ретельно, постійно носіть із собою вологі дезінфікуючі гігієнічні серветки.
 • Намагайтеся не торкатися обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та торкаючись ними обличчя ви збільшуєте їх ні шанси потрапити в організм.
 • Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий.
 • Ніяких «ліків» і «народних засобів» із доведеною профілактичною ефективністю не існує. Тобто ніяка цибуля, ніякий часник, ні яка горілка та ніякі пігулки, які ковтаєте Ви або Ваша дитина, не здатнізахиститинівідреспіраторноговірусувзагалі, нівідвірусугрипузокрема.
 • Провітрюйте та дезинфікуйте приміщення та поверхні, до яких часто торкаєтеся вдома, на роботіабо в навчальних закладах.
 • Стежте за достатньою кількістю сну, будьте фізично активними, уникайтестресу, пийтебагато води та харчуйтесяпоживноюїжею.
 • Гуляти на свіжому повітрі можна скільки завгодно. Підчепити вірус під час прогулянки практично нереально.

  А ще звертаємо Вашу увагу, що найефективніший спосіб вберегтися від сезонного грипу -  щорічна вакцинація.

  Найкращий час для вакцинації – вересень і жовтень. Проте, щеплення можна робити і упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.

  Особливо важливими є вакцинація проти грипу для людей із групи ризику:

- дітейвід 6 місяців до 5 років;

- тих, хто плнує завагітніти, вагітних та породіль до 2 тижнів;

- людей, старших 65 років;

- людей з імуносупресивними станами (ВІЛ-інфікованіпацієнти, які постійно приймають глюкокортико стероїди в імуносупресивних дозах; хворі на онкологічні захворювання);

​- людейізхронічнимизахворюваннями;

- людей з ожирінням (ІМТ>40 кг/м2 ).

  Також існують професійні групи ризику:

- медичніпрацівники;

- вчителі й вихователі;

- продавці;

- водіїгромадського транспорту;

- усі, хтопрацює в багатолюдних місцях.

  Вакцина протигрипуналежить до рекомендованих вакцин та не закуповується за державний кошт.Їїможутьзакуповувати установи, організації, заклади.

  Вакцину потрібно зберігати з дотриманням вимог «холодового ланцюга» (в холодильнику за температури (+2 - +8 °С).Пацієнтможе сам купити вакцини протигрипу в аптеці та доставити її до пункту щеплень у вашого сімейного лікаря з дотриманням «холодового ланцюга».

Бережіть себе і своїхблизьких. Будьте здорові і не хворійте!

Завідуюча відділенням медичної допомоги дітям та молоді
«Клініка, дружня до молоді» КНП ММР «МДЛ №2» Братченко Н.В.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com