В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне
захворювання суглобів та хребта.
Сучасні реабілітаційні стратегії
при комплексному лікуванні.

    Остеоартроз – дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів та дегенеративно – дистрофічні захворювання хребта, є значно розповсюдженими у глобальних масштабах, та серед населення України із великою частотою негативних соціально-економічних наслідків.

    Сучасні реабілітаційні стратегії при комплексному лікуванні цих захворювань застосовують не тільки медикаментозну терапію, але й багато інноваційних ефективних фізіотерапевтичних методик, які мають низький ризик розвитку терапевтичних ускладнень, побічних ефектів та є неінвазивними.

    На базі фізіотерапевтичного відділення міської лікарні № 3 міста Миколаєва під керівництвом доктора медичних наук, доцента кафедри терапії, фізіотерапії, курортології і профпатології ДЗ «ЗМАПО Міністерства охорони здоров’я України» Аліпової Олени Євгенівни, а також завідучої відділенням Величко К.В., та лікарем-фізіотерапевтом Тимофійчуком В.В. на протязі 2016-2017 років проводилася наукова-практична робота по застосуванню фонофореза раптена-геля при лікуванні деформуючого артроза та остеохондрозу хребта. Клінічну групу хворих на остеоартроз колінних суглобів склали 110 жінок та чоловіків, в групі хворих на остеохондроз попереково-крижового відділу хребта було 70 осіб.

    При лікуванні деформуючого артрозу була застосована лабільна методика фонофорезу раптен-гелю, за якою випромінювач повільно (зі швидкістю 1-2 см/сек.) пересувається по поверхні тіла хворого, на яку заздалегідь був нанесений лікарський засіб - раптен-гель.

    Основна діюча речовина раптен-гелю - диклофенак діетиламін, який має гідрофільно-ліпофільну молекулу, що сприяє накопиченню більш ефективних терапевтичних концентрацій в місцях запалення, особливо, у навколосуглобових і внутрішньосуглобових тканинах.

    Застосування раптен-гелю призводить до зменшення болю та набряку тканини, скорочення періоду поновлення функції ушкодження суглобів, зв’язок, м’язів. Основним механізмом дії диклофенаку є припинення біосинтезу простагландинів.

    Процедуру фонофорезу раптен-гелю проводили у два етапи.
- раптен-гель наносили на поверхню шкіри в загальній кількості 2 г - по 1 г з кожної сторони хребта у проекції L4- L5.
- контакт випромінювача прямий , методика лабільна.
- режим роботи аппарата безперервний, інтенсивність впливу ультразвуком - 0,4 Вт/см 2 по 2 хвилини з кожної сторони паравертебрально.
Загальна площа впливу ультразвуком 75 см 2 .

    2-й етап:
Фонофорез зони уражених колінних суглобів.
Раптен-гель наносили в загальній кількості 2 г на шкіру поверхні ураженого колінного суглоба навколо надколінніка.
- методика лабільна,- режим роботи апарата бесперервний , інтенсивність 0,4- 0,7 Вт/см 2 - впливу ультразвуком поверхні суглоба з усіх боків, виключаючи область надколінника, протягом 10 хв.
- Процедури проводилися щоденно, на курс лікування хворі отримували 9-10 сеансів фонофорезу раптен-гелю . У разі двосторонього гонартрозу процедуру проводили у режимі чередування.

    У більшості хворих на остеоартроз вдалося досягти покращення клінічного стану вже з 3-4-ї процедури. Суттево зменшились інтенсивність болю в суглобах, тривалість ранкової скутості, регресували набряки і болючість сугловів, покращилась хода, збільшились об’єм і амплітуда рухів.

    Оцінка результатів лікування, як покращення було зафіксовано у 61,8% хворих на остеоартроз, «значне покращення» - у 38,2%.
    Застосування методики фонофорезу раптен-гелю в комплексному лікуванні хворих на дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта привело до покращення стану у 54,3%, «значного покращення» - 45,7%.

    Раптен-гель-фонофорез чинить корегуючий, саногенетичний вплив при сполученні больового, м’язово-тонічного, міофасціального синдромів на тлі дегенеративно-дистрофічних захворювань хребта, остеоартрозу колінних суглобів, що дозволяє досягти покращення і значного покращення самопочуття, зменшення скарг у більшості хворих і позитивно відображається на показниках якості життя.

    Результати проведеної науково-практичної роботи відображені авторами в методичних рекомендаціях «Застосування фонофорезу раптен-гелю у комплексному лікуванні дегенеративно-дистрофічних захворювань колінних суглобів і хребта», які були видані у місті Києві в 2017 році.

Величко К. В.
Завідуюча відділенням фізіотерапії міської лікарні № 3
м. Миколаєва.

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com