УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПРАЦЮЄ У РЕЖИМІ ВОЄННОГО СТАНУ, КООРДИНУЄ РОБОТУ ЛІКАРЕНЬ МІСТА ТА НАДАЄ ІНФОРМАЦІЮ НАСЕЛЕННЮ ЩОДО ПОРЯДКУ ТА ПРАВИЛ НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

НА САЙТІ, У СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ (FACEBOOK, TELEGRAM), ПУБЛІКУЄТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ НЕВІДКЛАДНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ПІД ЧАС БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОБСТРІЛІВ, ЯКА РЕКОМЕНДОВАНА ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ

Хто має право на безоплатний тест на COVID-19. Роз'яснення від Тетяни Бойко, директорки департаменту комунікацій НСЗУ.

В Україні не передбачене масове безоплатне тестування на COVID-19, державним коштом тест роблять лише певним категоріям людей та у визначених випадках.

Право на безоплатний тест мають:

- особи, які мають симптоми коронавірусної хвороби – їх тестують одразу при підозрі;

- пацієнти з пневмонією – теж якомога швидше;

- особи, які контактували з хворими на COVID-19, повинні пройти тест на 14 добу після контакту;

- пацієнти, які потребують планової госпіталізації або операції – безпосередньо перед ними.

Госпіталізація пацієнта здійснюється за умови негативного результату тесту на COVID-19, отриманого методом IФА, а якщо пацієнт має імуносупресивний стан, - методом ПЛР.

У випадку позитивної реакції при тестуванні за методом IФА, пацієнт має обов’язково пройти ще одне тестування методом ПЛР. Рішення про госпіталізацію приймають, якщо тест негативний.

Медики та інші працівники закладів, які надають допомогу пацієнтам із COVID-19 чи доглядають за ними – раз на 14 днів;

- працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19, та працівники патологоанатомічних, судово-медичних бюро, які беруть участь у розтині тіл померлих – також раз на два тижні;

- працівники Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби, інші медичні та фармацевтичні працівники – раз на 30 днів.

Зазначимо, що у всіх випадках йдеться не про експрес-тести, а лише про лабораторне тестування – ПЛР або ІФА, залежно від ситуації.

Для того, щоб пройти тестування безоплатно, потрібно мати направлення або від сімейного лікаря, або від лікуючого лікаря, який направляє пацієнта на госпіталізацію чи операцію.

Результати брифінгу НСЗУ - Національна служба здоров'я