В

а

ж

л

и

в

о

 
 

Туберкульоз - смертельно небезпечна хвороба. Нею страждають люди різного віку і статі. При цьому захворюванні можуть вражатися не тільки легені, але й інші органи: кістки, очі, шкіра, лімфатична і нервова системи.

 Збудником туберкульозу є особливі мікроорганізми - туберкульозні бактерії, які мо­жуть потрапляти в організм людини різними шляхами.

При кашлі, чханні, розмові хво­рого на туберкульоз у повітря потрапляють краплі його харкотиння і слини. У них мо­жуть міститися збудники туберкульозу. При вдиханні здоровою людиною такого повітря і відбувається зараження. Воно можливе також при контакті з хворим (через поцілунки, рукостискання) або при користуванні його речами.

Але разом з тим, слід пам'ятати, що охайний хворий, який дотримується гігієнічних правил і виконує призначення лікаря, безпечний для оточення.

Важливе профілактичне значення мають щеплення, які проводяться всім новона­родженим дітям на 5-7 день життя, а також дітям у віці 7 та 14 років, які мають негатив­ну туберкулінову пробу.

Для своєчасного виявлення інфікованих мікобактеріями та хворих на туберкульоз дітей віком до 14 років їм щороку проводять пробу Манту Туберкулін - це екстракт із культури туберкульозних бактерій, який вводиться дитині під шкіру. Позитивна проба Манту ще не означає, що дитина хвора на туберкульоз. Проте це є підставою для дис­пансерного спостереження у дитячого фтизіатра. Щороку лікарі стежать за динамікою і порівнюють результат проби з попереднім, нкщо проба різко збільшилась, йдеться про її віраж, що свідчить про інфікування туберкульозною паличкою. Тоді дитина по­требує лікування.

З метою профілактики туберкульозу кожен з нас (у тім числі -діти з 15 років) повинен регулярно здійснювати флюорографічне обстеження. До речі, таке обстеження є цілком безпечним навіть для людей, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

На жаль, багато наших громадян не вважають за потрібне проходити флюорографію самі і відмовляються проводити пробу манту своїм дітям. На тлі загрозливої епіде­мічної ситуації щодо захворюваності на туберкульоз у нашій країні таке рішення є, м'я­ко кажучи, нерозважливим. Адже туберкульоз на початковій стадії добре піддається лікуванню, у випадку ж запущеності хвороби може статися непоправне. Підступність туберкульозу і в тому, що часто він протікає безсимптомно, ніяк не проявляючи себе. Тому проба Манту на сьогодні - єдиний спосіб оцінити, у яких «стосунках» перебуває імунітет дитини з туберкульозною бактерією.

Для профілактики захворювання необхідно також уважно ставитися до санітарних умов, в яких проживаєте ви та ваша дитина. Чистота - запорука того, що у вашому помешканні немає мікробактерій туберкульозу.

Важливо також вести здоровий спосіб життя (не палити, не зловживати спиртним), бути фізично активними, повноцінно і раціонально харчуватися. Загартування зміцнить імунітет дитини, який не допускає проникнення у організм збудників хвороб. Харчуван­ня дітей має бути вітамінізованим, містити достатню кількість білків, жирів, вуглеводів. Не можна пити сирого молока, купленого на базарі, а тим більше - придбаного у місцях стихійної торгівлі, як кажуть, «з асфальту». Обережно треба ставитися до сиру та м'я­са, купуючи ці продукти лише у тих продавців, котрі мають висновок ветеринарно-сан­ітарної експертизи.

Піклуйтеся про своє здоров'я, адже туберкульоз - це одна з тих хвороб, які легше попередити, аніж потім тривалий час лікувати!

Завідуюча сімейною амбулаторією №1   КЗ  ММР „ЦПМСД №3” Ворона О.П 

bann comin

Меню

Гаряча лінія УОЗ Миколаєва

tel

8(0512) 37-32-28
Черговий по управлінню
охорони здоров'я

8(0512) 50-13-20
Консультації населенню
міста з питань медичної
допомоги надає черговий
лікар-консультант зміни
швидкої медичної допомоги

8(0512) 37-11-63
"Телефон довіри" та
"гаряча лінія" Управління
охорони здоров'я
м. Миколаєва щоденно
(понеділок-п'ятниця)
з 8:30 до 17:00

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Нове на сайті

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com